Pneu Seiberling a Saetta

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ssmogg
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.02.2017 01:56
Zdieľať na Facebook

Pneu Seiberling a Saetta

Príspevok od používateľa ssmogg »

Zdravím, googlil som ale nenašiel som žiadne hodnotenie alebo recenzie na tieto značky. Tieto dve značky totiž majú lepší index spotreby, brzdenia na mokrom povrchu a hlučnosti ako iné (známejšie) značky v rovnakej cenovej kategórii (Matador, Barum). Niekto skúsenosti s kvalitou?
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julko242424 »

ja by som sa do takychto neznamych znaciek nepustal.gumy mas jediny spoj medzi autom a asfaltom.na takychto veciach sa urcite nesetri.prvorada je bezpecnost.
ssmogg
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.02.2017 01:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ssmogg »

Tak obidve patria pod koncern Bridgestone tak myslím že úplný šunt to nebude ;-(
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

keby boli najlepsie, tak to robia pod znackou bridgestone
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tiež nepoznám tie pneumatiky, aj keď to samozrejme nič neznamená.
Zaujalo ma však, ako uvádzaš, že tieto pneumatiky by mali mať lepší index spotreby, brzdenia na mokrom povrchu a hlučnosti.
Totiž brzdenie na mokrom povrchu je obvykle v priamom protiklade s ďalšími dvomi uvádzanými vlastnosťami pneumatík.
Keď pneumatiky dobre držia na mokrej ceste, tak je zvyčajne problém docieliť nízky valivý odpor a nízku hlučnosť.
Práve dnes som čítal nejaký z posledných testov letných pneumatík, kde aj Michelin Energy Saver, spolu s niektorými ďalšími mali nízku hlučnosť a nízky valivý odpor, ale čo sa týka vlastností na mokre, boli hlboko v priemerných hodnotách.
Takže ak to niekto u tých tvojich pneumatík takto uvádza, bol by som ešte opatrnejší ako je bežné, lebo vraj keď vtáčka lapajú, pekne mu spievajú.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na štítok sa dá vytlačiť čokolvek a beztak si nikto nevie overiť pravosť údajov

Ja osobne by som radšej zobral Barum/Matador ako hento
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

ssmogg napísal:pozerám na tejto stránke
A keď tam pozeráš, čo také dôležité tam vidíš ?
Ja som tam videl len rozmery a ceny.
Pozri, ak sa len tak sem-tam posúvaš, tak je viac menej jedno čo kúpiš. Aj keď samozrejme aj pri jazde v meste môže nastať situácia keď vlastnosti obutých pneumatík rozhodnú či narazíš alebo nie.
A keď jazdíš s využívaním limitov, tak nepozeraj na cenu a kúp si od Conti, Dunlop, Goodyear, Michelin a spol.
ssmogg
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.02.2017 01:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ssmogg »

Vpravo je tabulka indexov a saetta aj sieberling maju kazdy o stupen lepsi. A je to na 20 rocne auto ktore jazdi trikrat do tyzdna
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ja osobne sa na to dívam podobne ako ivko, overiť to neviem.
Ale keď je to na dvadsaťročné auto jazdiace 3x do týždňa, ti môže byť úplne jedno či hlučnosť je 70 alebo 71 dB, kúp podľa citu, prípadne podľa ceny, poznám ľudí ktorí kupujú pneumatiky len podľa toho ako sa im na pohľad páči dezén.
jurajcls
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 31.10.2012 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurajcls »

Tie indexy určuje výrobca v rámci koncernu, čiže v realite v porovnaní s iným výrobcom nemusia byť vôbec smerodajné. Pokiaľ má napríklad Continental index za mokra B, tak nejaké Wanli majú síce index za mokra tiež B, ale v porovnaní s Continentalom by klesli možno aj na E. Skôr sa pozeraj na to, čo je to za výrobcu. Ak napr. Conti predáva gumu v určitom rozmere a vlastnosťami za 100 ečiek a nejaký rozpočtový výrobca deklaruje ten istý rozmer a vlastnosti za polovicu ceny, tak kvôli niečomu ten rozdiel asi je a nemusí to byť automaticky len kvôli obchodnému menu. Ja mám auto so zadným náhonom, na leto mám Falken a na zimu Toyo, japonský výrobcovia, ktorí sa orientujú na športové a závodné autá, Falken má aj vlastný závodný team v DTM, takže asi gumy robiť vedia, stoja asi o 25% menej ako napr Michelin, Conti a Bridgestone, ale držia perfektne, aj za mokra a aj na snehu. Na gumách určite nešetri, to je to jediné, čo drží auto o vozovku, pokiaľ veľa jazdíš. Ja mám ročný nábeh 30.000 - 35.000 km. :2f93:
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Ono ak nové, tak radšej tie Matadorky...Inak mám otázku...keby som vyberal medzi jazdenými viac ročné ale dobrý dezén (7mm premiová značka) a novými (neznáma značka) tak brať podla vás nové? Cena je rovnaká. Dakujeem
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

ja pouzivam vyhradne matador zima aj leto a bez najmensich problemov sice priemer R17 ale to je jedno tiez som kedisy zbytocne platil za znacky dunlop atd... do neznamych by som nesiel ale cena kvalita jednoznacne Matador
ssmogg
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 07.02.2017 01:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ssmogg »

Chlapi, furt tu spomínate že na pneu nemám šetriť a pritom už v prvom príspevku píšem že tie gumy sú pred aj po zlave v rovnakej cene ako tie Matadorky a Barumy, len ma zaujali tie rozdielne indexy :d :D ale asi pojdem do tych Matadoriek teda, osvedcena znacka :300f:
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

V tejto cenovej kategorii, by som isiel do Nexenu - http://www.pneuvea.sk/19560--r15--nblue ... p8639.html alebo Matador
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: mb23 a 8 neregistrovaných