Grand Cherokee 4.7 WJ

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nmn
Príspevky: 36
Dátum registrácie: 09.11.2008 14:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nmn »

6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6miso6 »

Co od toho auta ocakavas, naco ho budes pouzivat?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Auto nezmar, na Slovensku nedocenene, každý zaplače nad spotrebou, hodí sem kritiku a howgh nič viac nič menej. Chrysler klinik by ti poradil, ale on nerád píše. :4012:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

poznam majitela ktory presne taky stroj ma od nova.ziadne lpg.dodnes na tom nagulal skoro 45000km a svieti skoro kazda kontrolka na pristrojovke.servis autorizak si s tym nevie rady a majitel nevie o autach nic.stoji mu to v garazi plne pojazdne a nepreda.ma to dobru vybavu hracky co nemaju europske auta.jedno co sa mi na tom paci je zvuk motora ked tomu clovek stupi-na nezaplatenie.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Offroad forum casto navstevuje odbornik na jeepky s prezyvkou Palo cherokee -ma sidlo pri Ziline a tento chlapik sa specializuje na jeepky a opravit pre neho to urcite nebude problem ,ze nech ho panko vyhlada :300f:
axer
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 28.03.2008 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa axer »

Tento typ auta sa mi pacil a bol u mna v uzsom vybere,kym som sa v nom neodviezol.Bol som sklamany hlavne co sa tyka priestorových pomerov vo vnutri auta,tiez maly kufor,mozno to je tym ze som mal pred tym patrol a pajero wagon,ale prislo mi to velmi stiesnene,treba sa v tom ist odviezt,mozno Ti to bude vyhovovat,ale hladal som auto kde mozem pohodlne odviest aj rodinu a psa a toto bolo fakt male na to aky dojem je z auta z vonku.Pozrel som si aj neake crash testy a tiez som bol prekvapeny,ze pri naraze zozadu sa to cele pokrcilo ako neaka felicia,zadna naprava sa uplne posunula dopredu a bezpecnost je u mna spolu s priestrannostou u auta dost dolezita,neviem ako u Teba.A co sa motorov tyka,jednoznacne benzin,ale tiez som presiel neake fora a bol som prekvapeny ze ani tie motory nevydrzia bohvieco a dost ludi malo s nimi vazny problem uz pri najazdoch 200-300tis,co by mala byt u atmosférického benzinu takého objemu 1/4zivotnosti,nie smrt.Suviselo to vsak hlavne s dolezitostou pravidelnej vymeny vhodného oleja tusim po max.10t,co uz tazko u stareho auta zistis,Tiez si treba pozriet system pohonu,maju ich viac,niektore su lepsie,niektore menej quadra drive a pod.,nieco je stala 4x4,nieco sa pripaja natvrdo,nieco ma viskospojku..,celkovo na tych jeepkach stale nieco treba riesit,co som na Japoncoch nebol zvyknuty,aj ked vzhladovo je grand urcite atraktivnejsii ako napr. terrano. treba si to rozmysliet co od auta ocakavas.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Je velka škoda ,že JEEP bol "poeuropštený" a preto ho pretlačili na europske trhy

v skutočnosti JEEP nie je až tak popularny v Amerike

namiesto neho je v Amerike najrozširenejší CHEVROLET alebo GMC , čo je v podstate to isté

Mne sa páčia tie americké Chevrolety vo všetkom, a určite si niekedy nejaký dám doviezť

napr. taký Chevrolet TAHOE by dokonale uspokojil nároky zadavateľa témy...

http://www.caranddriver.com/chevrolet/tahoe
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Zadavatel temy ked chce vozit celu faitu v motoru a mat kopu miesta a 4x4 a benzin tak nech si priplati a zhana grand voyager 4x4 a ma vyhrano alebo europsku diezlovu grupu volkswagen transporter T4 2,5td 4x4 a tiez mu to bude stacit :40bd:
6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6miso6 »

Podla toho, co pises to bude pre vas idealne auto. Napada ma jeden problemik, zadne sviecky na V8, zvlast v kombinacii s LPG, sa dost tazko menia. Ja mam iba 6 valec LPG a ta posledna sviecka sa tiez meni dost zle.
Co sa tyka pasivnej bezpecnosti to nieje velka vyhra.
Vnutorny priestor podla mna primerany - nieje to escalade, ale ani fabia.
Na ceste, pokial mas v poriadku napravy, sa na tom da jazdit celkom obstojne, nieje to ako suv typu x5, samozrejme sa to naklana atd..
Hlavne predna naprava je dost zlozita na opravy, cenovo to az taka tragedia nieje, na nete sa daju diely pozhanat..
Co sa tyka spotreby, ja ma okolo 16L LPG, ale je to 4,0..
Keby si chcel nieco konkretne, napis SS
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Tak ked nepotrebujes vela miesta a chces len benzin a 4x4 tak vela moznosti nemas a +potrebujes vacsi rozpocet. A k offroadom -tie su na dlhsie cestovanie nepohodlne a aj najlepsie upraveny offrad ked ma univerzalne gumy-ktore su lepsie na cestu napriklad take AT tak v vacsom snehu alebo blate zapadne a konci. Cize ked ta laka plavne jazda + mas rad offorady ale chces aj po cete behat a len benzin tak alebo toyota landcruiser 120-4liter benzin-tie su len v zahrabici-cize dovoz,potom toyota landcruiser 100-starsia ale spolahliva s 4,7benzinovym motorom alebo este mitsubishi pajeroIII 3,5gdi ale to velmi plyn nemusi alebo pajeroIV s 3,8benzinom na plyne ale tiez len dovoz zo zahranicia . Toto su osvecene auta aj na cestu aj v terene este toho dost prejdu a aj dost vydrzia o drahsich alternativach sa tu nebudem zmienovat :d :D
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Teraz chlapik predava na fore tento porobeny ale len 4liter
https://auto.bazos.sk/inzerat/70259800/ ... ee-LPG.php a je este jeden teraz v cechach na fore napredaj s 4,7 https://auto.bazos.cz/inzerat/70540042/ ... V8-LPG.php Ale aj tak polovicka nevie co je dobre -nech vyskusa mekku jazdu na landcruiseri100- +spolahlivejsia +vacsie kolieska+ viac priestoru+ v serii aj zadna uzavierka na niektorych jednoducho niekedy sa neda pozerat len ocami lol
subin
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 26.01.2009 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa subin »

Ja mam osobne 4.7 l rv 2001. Priviezol som ho z de v 2005 ked mal cca 130t km. Bolo to ako 2 auto v rodine. Teraz ma najazdene cca 210t km a som spokojny. Vyleze to vsade. Naozaj vsade. Uzavries diferencial a ides ako tank ( dolezite su spravne pneu a to velmi ). Doteraz som nemal ziaden vazny problem. Olej davam z omv kazdych 11t km (to je dolezite). Auto servisujem vehradne v mc v ba na tuhovskej a je to v pohode. Prihadit take auto je tazke v svk, lebo nesplna normy... spotreba je realne ( ked nejazdis ako dement ) cca 14l/100km ( manzelka mala 22l/100km :D ). O plyne som nikdy neuvazoval. Na autach sa casto kazi klima(vrtulky sa lamu). Mne sa to stalo prde cca nesiacom auto nekuri len klimuje :D. Casto menin platnicky, lebo sa rychlo opotrebuju. Ked sa o auto staraz, tak vydrzi :).
karcikarci
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.05.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karcikarci »

Nazdar, výborný výber auta tie WJ veľa vydržia aj pri horšom zaobchádzaní. Osobne mám 2.7 CRD z autom som maximálne spokojný , jasne detské chyby to má ako každé auto. Ale nikdy ma nenechalo a ver ze WJ je kompromis medzi X5 a Patrolom hlavne co sa tyka jazdnych vlastnosti. Auto mame doma od novoty a uz dozije snami. odporucam motor 4.0 nesmrtelny mali sme ho v ZJ. 4.7 haklivejsia na olej ale tiez vyborny nekazovy motor a vyberaj auto zo systemom Quadra drive je to jeden z najlepsich systemov 4x4 na svete!!!! system supluje uzavierky prednu aj zadnu a dokaze prenasat silu jednotlivo medzi kolesami ktore maju zaber. Auto si kupis a pochopis ze su auta a Jeep. ak by sa ti podarilo kup 4.7 HO zvyseny vykon oproti standardnej 4.7. keby si mal otazky pis SS.

K.
richi90
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 24.11.2015 08:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi90 »

mne sa osobne paci uz ten novsi rocnik Cherokee. Ma elegantny dizajn, bezsvieckovu nadrz paliva, vyhrievane sedacky, ozi v kozi, stredova konzola. Ma sice osem stupnovu prevodovku ale zevraj je lahko ovladatelna. Ako mna oslovil tento model
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

jednickove sorrento neni spatne auto, prave naopak, nech sluzi...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní