Zimne startovanie

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rene25
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.02.2017 10:06
Zdieľať na Facebook

Zimne startovanie

Príspevok od používateľa rene25 »

Dobry den
Mam skodu octavia combi tdi 1.9 2000
Mam problem s nastartovanim.Aktualne pri teplotach -10 az 0 mi nechce nastartovat motor.Ale ide o zvuk na ktory sa chcem opytat.Pri startovani motora (mozno to budem cude popisovat) nejde klasicky zvuk ked che naskocit ale pocujem jak motor chyta ale potom akoby nemal silu dalej to roztocit a potom postupne stichne.Ako napr. ked ste na bicykli a idete rychlo tak pocujete jak sa rychlo tocia ozubene kolesa ale ten motor znie akoby ste stracali silu a potom ste uz zastavili.To sa deje behom cca 10s
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

A autobateria je ako natom? treba ho premerat,popripade nabit.Kedze ti toci ale nenakopne,zacal by som stou bateriou
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kedze sa jedno o startovanie studeneho motora (minusove teploty) tak je to ako takmer vzdy. Akumulator, kable a pripadne prechodove odpory, starter (ten snad po 16 rokoch uz nebude v dobrej kondicii), zhavenie.
Akumulator sa da otestovat, vymenit za druhy (aspon na skusku). Skontrolovat prechodove odpory, kable, ukostrenie, to uz neni az taka jednoducha domaca uloha.
Starter je kapitola sama o sebe.
Zhavenie sa da premerat.
Ale to TDi uz urcite ma svoje kilometre na hrbe, takze mozno aj ine koplikacie.
Mozno sa opytat na rozvody kedy boli robene?
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Hentake cudo ma jedna rodina odvedla ... niekde sa docitali ze to je nesmrtelny voz tak to kupili, v mraze startuje asi ako zaoceansky parnik, naskoci teta dupne na plyn, dalsi ma vectru tak isto to startuje aj to vytacaju, taketo vozy vyzadju dokladnejsiu udrzbu, nikto ti nepovie preco nieco nebezi ako ma.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zimne startovanie

Príspevok od používateľa mhlavaty »

rene25 napísal:Dobry den
Mam skodu octavia combi tdi 1.9 2000
Mam problem s nastartovanim.Aktualne pri teplotach -10 az 0 mi nechce nastartovat motor.Ale ide o zvuk na ktory sa chcem opytat.Pri startovani motora (mozno to budem cude popisovat) nejde klasicky zvuk ked che naskocit ale pocujem jak motor chyta ale potom akoby nemal silu dalej to roztocit a potom postupne stichne.Ako napr. ked ste na bicykli a idete rychlo tak pocujete jak sa rychlo tocia ozubene kolesa ale ten motor znie akoby ste stracali silu a potom ste uz zastavili.To sa deje behom cca 10s
Medzi palivovým filtrom a čerpadlom v tej priesvitnej hadičke asi ide armáda bubliniek
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní