auto

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jarka1979
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 22.11.2010 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jarka1979 »

nechcem hrat mudreho,ale ked tu nehodu vysetrovala policia a vinnik je znamy,tak nezalezi na tom,ci sa kolegovi chce,alebo nechce platit skodu,treba si to uplatnit na sude v obcianskom konani.... Nieje mi jasne kto preplacal skodu na kamaratovom vozidle za auto bez znaciek ( bez poistenia ).
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Dá sa poslať písomne od právnika žiadosť na náhradu škody . A s tým že ak ju neuhradí pôjde sa s tým na súd. A neverím že ak je to zdokumentované od polície že by to na súde neuhral. Len sa to bude ťahať roky.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

V Rakusko to mozno bude raz-dva. To bola taka nahoda jak tie opite herecky v Presove...to sli na nakup spolu? Poicas pracovnej doby nejazdime autom kede tade.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

tych 3000 eur si si mal vypytat auto dat opravit (urcite na parkovisku "nezrusi cely zadek") a mal by si to vyriesene hned a bez opletaciek
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Jednak by si sa mal pýtať skôr na rakúskom ako na slovenskom fóre.
Samozrejme že pokiaľ ten škodca dobrovoľne nechce, tak sám platiť nebude.
Rakúske zákony aj súdna prax sú ústretovejšie voči poškodenému ako v slovenskej džamahírii, takže pokiaľ chce peniaze a škodca nechce platiť, tak súdne určite z neho niečo vymôže.
Iná vec je, že či všetko, lebo hradené sú oprávnené nároky a napr. neviem či náhrada štyroch dní pracovného voľna a podobne je oprávnený nárok.
No a okrem toho, nejaké peniaze súvisiace priamo s opravou - napr. ten odťah, by mu mohla preplatiť aj poisťovňa, zo zákonného poistenia škodcu.
To že nemalo to auto vtedy značky nie je v celej veci podstatné, to poriešili policajti v udelených sankciach.
No a ťažko sa môže diviť že ten škodca je voči nemu nie práve ústretový, keď došiel o vodičák a zaplatil nezanedbateľnú pokutu.

sbf : problém je obvykle v tom, že dopredu nevedeli o 3000 eurovej pokute, takže škodca by sa zrejme vtedy na mieste vzpieral o zaplatenie každého eura navyše.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ja teda neviem, nepoznam presne zakony, len z toho, co kde tu precitam, ale…
Vymahat daku dalsiu nahradu od niekoho? Troska chore nie? Od toho je PZP, aby krylo skodovu udalost, ako opravu, tak aj ostatne nalezitosti, ktore vznikli tou nehodou. Ze si to bude poistovna (vzhladom na alkohol) od niekoho vymahat je vec druha, ale odkazovat poskodeneho na obciansko pravny sud, mi pride zcestne. Treba to riesit s poistovnou.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aby ste neboli prekvapkaní :40bd: :40bd: súdy v nemecky hovoriacich krajinách nie sú práve ústretové voči gastarbaitrom s východnej europy. A ak bol vinník rakušan tak by som to určite neriskoval. :40bd: :40bd:
Známy má ponaučenie , svoje nechávať na parkovisku a vybavovačky na služobnom. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Pozor keď je na aute SK ečv a stalo sa to v rakúsku majú orgány iný prístup.Ani nie polícia ale poisťovňa.Podobný príklad sa nám stal v decembri min.roku ked do priateľkynho auta ktoré stálo nabúrala rakušanka v zóne 30,vo vysokej rýchlosti a stihla zdemolovať ešte tri autá.Policajti dali samozrejme vinu rakušanke ale poisťovna naše auto nechce preplaťiť .Ďalšie tri áno,naše nie.Takže tak.
2MATRIX
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.06.2011 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2MATRIX »

tommmikxxx

S týmto mam nedavnu skusenost ale stala sa na slovensku ale postup musí byt rovnaký aj v AT. Dám názornu ukážku :

1. Nabura do mna vozidlo
2. Volam policiu ktorá to riadne zdokumentuje
3. Tuto skutočnost oznamujem jeho PZP
4. Auto odvazam do autorizovaného servisu
5. S rovnakeho servisu si beriem ihned nahradne vozidlo
6. Servis mi vola že auto je opravene
7. V servise zistím že oprava stala 2000€ a nahradné vozidlo 1000€
8. Servis si uplatnuje nárok 3000€ s PZP viníka a jeho poistovna TO MUSI BEZ AMORTIZACIE uhradit!!!!!!!
9. Bez nejakých sudov a neviem ja čoho si spokojne odvazam svoje vozidlo.
10. Pokial poistovne spekuluju treba im pohrozit sudom a nedat sa. Skodu su povinný uhradit do centa čo ti vznikla.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

2Matrix - a ja mám zase niekolko skúseností, že poisťovňa napísala doslova - nehoda sa nestala tak ako to bolo zdokumentované políciou a preto náhrada škody nebude vyplatená. Skončilo to až na súdoch a väčšina z nich nie je ukončená ani po 10rokoch. lol lol :40bd: :40bd: Jeden čo bol ukončený bol rozsúdený tak že náhrada škody bola krátená asi na tretinu. Navyše stále zabúdaš na amortizáciu - teda poisťovňa nemôže navýšiť cenu tvojho auta opravou- lebo tak to chápe náš zákon lol :40bd: lol :40bd:
Či už si vinník ty alebo niekto iný vždy škodujete obaja a nikdy nie poisťovňa :40bd: :40bd: lebo poisťovňa nie je charita. :40bd: :40bd:
A ten posledný bod -10. Pokial poistovne spekuluju treba im pohrozit sudom a nedat sa. Skodu su povinný uhradit do centa čo ti vznikla.- to je vtip za 100bodov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
2MATRIX
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.06.2011 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2MATRIX »

Oco, asi más 5 ročné informacie ALE POISTOVNE UHRADZAJU SKODU BEZ AMORTIZACIE! Torchu si pozistuj o zakone. Ja len písem moje skusenosti nic viac. Pokial sa ty nechas zastrasit poistovnou je to len tvoj problem. Tak isto ze ty poznas nejaký priklad neznamena ze tak dopadnu vsetci, a akoze rad by som si vypocul od veduceho poistovne ze nebudu hradit lebo skodoa sa nestala ako uvadza policia? :40bd: To je pekny vtip od nich, lebo potom idu proti polici a chcem videt JEDNU JEDINU poistovnu ktora sa bude sudne motat s nasou policiou :d :D A v podstate ju krivo obvinovat co je ties trestne. Ale hadat sa nebudem, je mi to aj tak jedno. ja som len napísal moju skusenost, mam vsetko do centa a ani ziadny obciansko-pravny sud som nepotreboval.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Tak tomuto chlapkovi/zenskej (mastix) neverim ani makke f. Ze ho este nikdy neosklbali servis+poistovna. Policajta kludne moze spochybnit napr. sudny znalec. Poistovne nezamestnavaju primitivov co vsetko slepo odsuhlasia. Nuraju vo vsetkom aby platili co najmenej.
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Náš prípad.Políciou zadokumetovaný riadne.Na tlačive uvedený v časti A je uvedená rakúska občianka ,kolona A je vždy ale vždy vinníkom.ALe poisťovňa rozhodla že nehoda nie je tak ako bola a naše auto nezaplatila a uviedla že vinnikom bola moja priatelka ktorá v čase nárazu stála v rade stojacich vozidiel....A smiech ťa prejde v momente ked chceš v rakúsku v občiansko právnom konaní vymáhať.Rakúsky právnik ti povie takú cifru že ti bude zle aj na druhý deň.Samozrejme ak nemáš Ferrari.....
2MATRIX
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 30.06.2011 11:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 2MATRIX »

Vsak ani never :d :D Bud dalej naivná ovecka v stade a vypisuj vsetky teoretické konstrukcie preco sa co nedá, to v krcme pri pive mozes debatit.. ja mam vsetko vyplatene a dokazal som ze sa to da, a poradil som tomu co zakladal temu, a nie vam.

autocentrumkk

Mam to pochopit tak ze ja ked stojím v kolone a do auta zamnou vpali auto a to odhodi to auto do mojho tak som akoze ja na vine a nie ten co vpalil do toho auta zamnou lebo som stal v rade? To je akoze 1 april? :d :D Alebo to co su akoze za nezmysli? To vazne sa ludia nechavaju takto oj3bavat? Ako preboha moze byt na vine clovek co stal? vsak to je absurdne.. Ale ked ludia suhlasia stym ..
autocentrumkk
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 20.01.2011 00:01
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autocentrumkk »

Priateľka chcela vybočiť z radu stojacich vozidiel.Po dani smerovky a kontrole v zrkadle keď nikoho nevidela prichádzať sa pohla.Teda vytočila volant a pohla sa asi 20cm k vozovke.A naraz bum.Vpálila to do jej auta rakušanka.A ešte zobrala tri autá čo stáli pred ňou.V zóne 30.Polícia nehodu vyhodnotila ako jednoznačnú vinu rakúskej vodičky.Lenže poisťovňa vec vidí inak.A pozor tam sa k človeku kto tak rozhodol ani nedostaneš.Telefonicky sa rozprávali a po žiadaní osobnej návštevy jednoducho poisťovák povedal že sa nemajú o čom baviť.Dali sme to riešiť aj tu na SK do našej poisťovne tak uvidíme.Vieš v rakúsku treba rakúske auto.Vtedy je všetko ako má byť.Ak si slovák tak problémy len prídu.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných