Mazda CX 5 2012 2.0 benzín AWD AT

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mazda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Mazda CX 5 2012 2.0 benzín AWD AT

Príspevok od používateľa civicvtec »

Dobrý deň,
Mohli by ste mi poradiť, naskytla sa mi celkom zaujímavá ponuka na kúpu CX 5 2.0 118kw s automatom vo výbave revolution s bielou kožou v modrej metalíze. No, to auto vyzerá skvelo, má najazdených 50 000km, rok 2012. Je to v autosalóne, auto je Rakúsku. K autu je záruka 12 mesiacov. Otázka znie, či ísť do tohto auta, aj ked je to predfaceliftová generácia, viem, že všeobecne odporúčate kúpu áut po facelifte. No ale myslím si, resp. neverím, že Mazda by išla s niečím na trh keby si tým nebola istá, že je to spravené dobre. Myslím hlavne ten priamovstrekový benzín. Nejak veľa informácii som nenašiel ohľadom tohto motora, len recenzie novinárov a tí všetci len chvália. Skôr ma zaujíma názor Vás, my sme spotrebitelia, či nepoznáte, nemáte skúsenosť. Ohľadom automatu myslím, že by nemál byť problém so spoľahlivosťou, kedže je tam klasický hydromenič, či sa mýlim? Spotreba môže byť myslím cca 9 litrov. Pohon 4x4 viem, že nie je to Subaru alebo Xdrive, quatro ale možno na snehu to je lepšie ako dvojkolka. Žiadny veľký terén nevyužívam. Auto kvôli tomu, že manželka by chcela automat.Alebo na CX 5 sa vykašľať a ísť do mazdy 6 wagon benzín, bud 107 kw alebo 121kw? rok 2013? čiže taktiež predfaceliftové verzie. Alebo ostať pri momentálnej MAzde 6 108 kw 2007? Ďakujem za každý postreh
misob77
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.05.2010 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misob77 »

https://autobild.cas.sk/clanok/212936/j ... technikou/
Benzínová Mazda je úplne bez problému, ostatné veci, čo aj v článku píšu nevyzerajú závažne. Ja keby som chcel Suv, toto by bol horúci kandidát.
1tomas1
Príspevky: 292
Dátum registrácie: 11.06.2007 20:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1tomas1 »

popytaj sa uzivatelov na japonec..eu
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

chválim výber benzínu, zaujímavé porovnanie zo spritmonitora https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... owerunit=2
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

9 litrov to spapá v čisto mestskej prevádzke s ťažkou nohou. Reálne sa s tým dá jazdiť za 7 aj menej.
Inak nemáš čo riešiť, ak je tam ešte aj dobrá cena tak ber. Myslím, že nič spoľahlivejšie (a celkovo lepšie) v tej triede nekúpiš.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No to teda silne pochybujem, že výkonný dvojliter benzín, automat, štvorkolka, hmotnosť auta cez 1,5 tony a reálna spotreba pod 7 litrov ?
To patrí medzi rozprávky od starej matere.
Už aj niektoré údaje z toho spritmonitora sa zdajú nejaké prikrášlené, nemôžem si pomôcť, už tomu neverím.
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Pochybovať môžeš. Ale jazdil si na tom? Lebo ja áno.
Pre porovnanie, na CX-3 mám odjazdených 34t km, tiež 2.0i, i keď manuál. O niečo ľahšie auto, samozrejme. Cez 6 litrov kombi som sa zatiaľ nedostal, a to ani v zime. Mesto (BA) - okresky - diaľnica 60 - 20 - 20.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No ak je to naozaj tak, tuším budem vážne uvažovať nad mazdou.
A tú spotrebu máš z počítača alebo z plnej do plnej ?
Lebo napríklad mne počítač ukazuje priemerne 6,7 lt a reálne to je pod 6 lt.
Takže aj opačne to môže byť, je to presný súčet milionov maličkých dávok, tam sa drobná nepresnosť ľahko prejaví v celkovom súčte.
lubonr1
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 23.08.2008 12:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonr1 »

Spotreba je podľa palubáku, ale zopárkrát som ju porovnával aj podľa dotankovania a rozdiely boli do 0,2dcl (plus aj mínus).
Ja som veľmi spokojný, pokiaľ nepotrebuješ stovky kW pod zadkom tak tie motory sú skvelé.
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

S tou spotrebou to je tak. Nadriadený v práci, s ktorým mám viac ako nadštandartný vzťah tak má CX 5 s tým najsilnejším benzínovým motorom+ 4kolka a dlhodobu spotrebu od tankovania po tankovanie teraz v zime má 7,5/100km. Jazdené 70 mimo mesto 30 mesto
Napísať odpoveď

Návrat na "Mazda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných