Led ziarovky

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Led ziarovky

Príspevok od používateľa jouwy »

Cavte aké su tie led ziarovky do stretavacich svetiel headlight alebo tak nejak zospodu maju chladic ako svietia ?
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Kup, zmeraj, sme zvedavi ako to dopadne. A naj by bolo kupit aspon po pare, aby sa aspon trosku minimalizovala chyba kusu.
Urcite kazdeho okrem svietivosti bude zaujimat aj rozptyl svetla, nasmerovanie lucu v parabole a aj v sosovke. Urcite bude fajn daka fotodokumentacia.
Dakujem ti za vsetkych, co sa tu pytaju tieto otazky snad kazdy tyzden…
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dobre to nemoze byt nijako, staci si uvedomit rozdiel v samotnom zdroji svetla :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Super svietia, vidis potom ako keby si mal zapnute len obrysove svetla... :d :D
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ako pracovné svetlá na traktore - paráda - za pár watíkov mením noc na jasný deň. Na bežnom aute , význam minimálny až nijaký , ale skúste si robiť celú noc s UNCčkom na bežných lampách a na ledkách a uznáte rozdiel. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

oco13 kde ty vlastne robis najazdis na autach neskutocne kilometre poznas dokonale vsetky fabriky po juznom slovensku a teraz dokonca po nociach makas na UNC
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

LED ako náhrada za halogenku je utópia ani to neskúšaj do bežnej premávky . Ten svetelný lúč je celkom inak tvarovaný ako pri origo žiarovke. Ako svietiť to svieti ale osvetlená plocha nieje osvetlená rovnomerne rozdiel medzi tlmeným a dialkovým je nejaký divný skoro až žiadny ...nahovno celé zle!
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

braga napísal:oco13 kde ty vlastne robis najazdis na autach neskutocne kilometre poznas dokonale vsetky fabriky po juznom slovensku a teraz dokonca po nociach makas na UNC
Robil som 20 rokov reklamačného technika v stavebníctve. To znamená 12 - 17 návštev denne po Slovensku a aj prilahlej europe. Kým boli deti malé ,jazdil som k tomu cez víkendy prepravku opatrovateliek.
Poznám fabriky vlastne po celom slovensku , lebo plastové okná a hliníkové fasády sa používajú na všetkých typoch stavieb.
Na unc nočné nerobím , ale kedže sa zaujímam o tieto malé stavebné stroje tak si píšem s chalanmi na inom fore. No a práve teraz sa tam ospevujú led rampy z ebay.com
lol
A ešte k tým kilometrom - ale súkromným - vieš čo sa stane ak začneš jazdiť na plyne? nie nič neušetríš, len najazdíš raz tolko km ako keby si mal len benzín. :40bd: :40bd: Na otočku k dcére to mám 2500km - čo by kameňom dohodil. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

jouwy
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 23.05.2013 15:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouwy »

A tie philips co tuna zdielal vikyxxx?
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

Preblemom tychto svetiel je ze nevyzaruju teplo ako halogen tym padom ty ho bude rosit a cez zimu ho budes musiet navyse oskrabat co automaticky znamena caste lestenie svetiel. Svetla od vyroby maju rosenie vyriesene tak ze teplo je fukane do svetla cize svetlomet je na led ziarovku prisposobene ale ak vlozis do obycajneho svetla len ledku tak ta takuto vec neobsahuje a bude ty ho rosit atd atd :4012:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Zas niekto nevie citat...to su neni ziarovky filips ! Len led modul je filips ! Inac to je cina jak vysita, ale teda cenu si vypytaju jak za filips, klobuk dole lol

Ved jak sa hovori, za vyskusanie nic nedas, co je v dnesnej dobe 200evri ? Policajti svetla neriesia, tak o co ide ? Kup si to, ze to ma o 200% vyssu sietivost, je predsa super, aspon dobre uvidis na toho oslepeneho co ta sunda v celnej buracke, apropo to uz si mozes kupit rovno osvedcene hnidy, este aj usetris...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pokazeny
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 26.11.2014 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokazeny »

@cviro123 a akú potom? Ja som si vždy myslel, že majú aj Led žiarovku
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Led svetla su super sam ich pouzivam ako pridavne a po par rokoch mame overene ,ze ci znackove alebo cinske tak pri kazdodennom svieteni po 2rokoch ich svietivost ide dole a potom odchadzaju chipy v nich ,ze ten kto malo jazdi tomu vydrzia viacej a z toho vyplyva ,ze v hlavnych svetlach tie led chipy -diody budu v jazdenkach po 150 az 200 000km na odpis -vymenu a meni sa cele svetlo za mastny peniaz co tak v vybojkovych xenonovych staci vymenit vybojku a dat novu parabolu ked je vysvietena . Ze vsetko ma svoje plusy aj minusy :300f:
bigt
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 16.01.2006 08:47
Zdieľať na Facebook

Re:

Príspevok od používateľa bigt »

ROBOPASTUSZEK napísal: 14.02.2017 21:51 Preblemom tychto svetiel je ze nevyzaruju teplo ako halogen tym padom ty ho bude rosit a cez zimu ho budes musiet navyse oskrabat co automaticky znamena caste lestenie svetiel. Svetla od vyroby maju rosenie vyriesene tak ze teplo je fukane do svetla cize svetlomet je na led ziarovku prisposobene ale ak vlozis do obycajneho svetla len ledku tak ta takuto vec neobsahuje a bude ty ho rosit atd atd :4012:
denné svietenie ti nijak zvlášť nezohrieva svetlomet a nenamrza ani sa nerosí. Takisto ti nesvieti stále diaľkový svetlomet aby jeho časť nenamrzala, v prípade že sú oddelené svetlá na stretávacie a dialkové sveto. :4432:
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], cicmanec842, jepe13, tatkotom a 44 neregistrovaných