Aky benzin do noveho auta?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Ano, dhodobo
3
7%
3
7%
40
87%
 
Celkom hlasov: 46

Danko88
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 20.06.2009 12:45
Zdieľať na Facebook

Aky benzin do noveho auta?

Príspevok od používateľa Danko88 »

Caute chalani. Planujem kupu noveho tatosa tak by ma zaujimalo, aky benzin don davat aspon zo zaciatku v zabehu. Ci davat hned 95ku aby si motor zvykol na "najhorsie" alebo davat 98-100okt kym sa zabeha, povedzme prvych 2000km. Motor je fiatacka 1,2ka 8v 51kw. Samozrejme mozte pisat Vase skusenosti aj s inymi motormi, pripadne dizlami. Diky za odpovede
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Je jedno aký benzín doňho dáš. Základ aby spĺňal normy. Tankuj na overených pumpách a tam kde je veľký obrat. Ak si auto plánuješ nechať dlhodobo a nabehať veľa kilometrov, určite by som pridával aditívum. Ja napríklad používam VIF. Motor za studena je oveľa tichší.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

V príručke od auta alebo keď otvoríš viečko na nádrži je určite predpísaný druh paliva aký tam má ísť.Dávaj tam to lebo inak iba zbytočne vyhadzuješ peniaze.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Do tvojho tátoša len 95ku. Ostatné je len placebo efekt a zbytočne vyhodené peniaze. Tie si treba užiť ináč :-)
marek165
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12.10.2007 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek165 »

Zbytočne úvahy... Marketingove ťahy výrobcov palív nemajú mieru. Áno,v aute s benzínovým motorom s výkonom 300kw+ je cítiť rozdiel v palive a aj to pri Max. výkone. Pri tebou uvádzanej motorizacii môžeš pokojne spávať. Minule ma rozosmial panacik na Mušli keď ma začal presviedčať ako je hneď po naštartovaní cítiť rozdiel:-) V takých chvíľach si človek len musí zahryznúť do jazyka,je to jeho práca.
mayhem
Príspevky: 90
Dátum registrácie: 23.06.2013 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayhem »

Je uplne, ale uplne fuk co tam budes liat. Cize normalny najlacnejsi standardny benzin z pumpy kde si tankoval aj doteraz.
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Offtopic ale teoreticky sa to týka tejto témy. Myslíte že má význam do dízla 1.9 dCi 88Kw, čiže Commonrail preventívne tankovať drahšiu naftu? Predsa len tie vstrekovače sú trošku iné ako na benzínoch, tým to je viac menej jedno či 95 alebo 98. Nejde mi o výkon, skôr o prevenciu korozie, usadenín vnútri(aj ked tie poctivo raz do týždňa vyfukujem :D ) atd. Proste pre lepší celkový stav motora a jeho komponentov(viem že na ten stav vyplýva milion dalších iných faktorov, skôr či je drahšia nafta jedným z nich). Pri modernom dízli by to mohlo mať význam či sa mýlim? Je tam nejaký rozdiel medzi obyč naftou, ktorý sa oplatí? Palivo beriem na Slovnafte, kde je veľký obrat paliva. Dakujem za reakcie a názory.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Do takej sunky klasicka 95 no dnes je vela biozloziek aj v benzine davam aditivum,koli mojim jazdam casto tocim na 6000otacok sviecky su biele od nanosu a to iste ventily.diesel tiez aditivum no ja dizel uzivam len na dlhe trate bezne cez 1000km.na krakte jazdy a hlavne mesto nema to vyznam teraz v zime.
luky249
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 31.08.2010 08:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luky249 »

lubos zimovcak
Zaslal: 10 február 2017 21:01
na Slovnafte tankujem iba ak do nákladneho auta, ale do osobáku teda nie.
má vari najvyšší podiel repky.


A ostatné benzinky majú menší podiel? Všetci berú zo Slovnaftu,nie?
marco98
Príspevky: 224
Dátum registrácie: 19.02.2015 14:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marco98 »

Dakujem pekne, ved práve som nevedel ako to je, pretože vraj Slovnaft dodáva palivá ostatným čerpačkám. Absolútne som netušil o tom že tam v takom množstve ten bordel miešajú...pôjdem teda radšej inde :) Inak radšej som doteraz vždy tankoval tú drahšiu...už tých pár eur navyše obetujem ak to má motoru aspoň o kus predlžiť životnosť.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Hlavne urob prvú výmenu oleja tak po 2-3000km... benzín je nepodstatný, všetko je to slovnaft ak je to "bežná" pumpa.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Benzin tankujem na slovnaft shell gulf tesco kazda jedna ma biozlozky az az.predrazovat tankovanie na omw nema vyznam treba si to prepocitat na 100 000km co je lepsie drahy benzin od omw alebo vif a lacak cerpacka.ja vyhladavam len tie najlacnejsie cerpacky na naftu a benzin.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

luky249 napísal:lubos zimovcak
Zaslal: 10 február 2017 21:01
na Slovnafte tankujem iba ak do nákladneho auta, ale do osobáku teda nie.
má vari najvyšší podiel repky.


A ostatné benzinky majú menší podiel? Všetci berú zo Slovnaftu,nie?
:40bd: :d :D

omv berie naftu z RAKUSKA!!!!!!!!!!!! :41c2: :41c2:

Rakuska nafta je kvalitnejsia!!! Mam to osobne overene!!!
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

A do rakuska ju vyvaza slovnaft na lodiach po dunaji :40bd: :40bd: Ze prideme nakoniec nato,ze aj ta z omv je nakoniec zo slovnaftu lol
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kedysi som par rokov dozadu cital na bmw fore raz jednu temu o palivach v rakusku ako chlapci z BA jaj aj BL chodia tankovat do rakuska a inzeraty ako predavali svoje auta pisali tankovane vyhradne v rakusku.jedna odpoved bola - vobec nejde o to ze je nafta je kvalitnejsia ale o to ze je lacnejsia lol v kazdej krajine eu boli a aj su problemy s dieslami a benzinakmi tsi.slovnesko nieje nicim vynimocne.a aj v tom svicarsku.tam su cerpacky snad napchate biozlozkami najviac z celej europy.a nemecka ARAL ani nehovorim.najkvalitnejsie prave palivo co som capoval a sledoval sviecky od benzinaku maju holandania.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], lubos zimovcak a 61 neregistrovaných