Porsche Veterán Kabriolet - ako investícia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Porsche

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

nevieš prosím poradiť kde by sa dali nájsť podľa názvov tie dokumenty resp. niečo odbornejšie? ako len manuál a pomocník pri opravách? :300f:
kubo911
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 26.07.2012 17:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubo911 »

Ak sa o to vazne zaujinas tak sa da kupit aj par publikacii o porsche v slovenskom/ceskom jazyku, ak si jazykovo zdatnejsi tak potom v anglickom su toho mraky(v nemeckom urcite tiez, ale po nemecky nic neviem :D ). Porsche fora, fankluby na nete takisto vedia ponuknut kvalitne info. Ale myslim, ze ziadna kniha aleho odbornik ti nepovedia na 100%. Myslim, ze hoci by si na tom nebol ziskovy financke tak stare porsche ti vycari vela usmevov na tvari a to sa tiez berie ako zisk :)
classiccars
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 13.03.2008 22:14
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa classiccars »

Pozri si www.retrocars.sk bude prva super aukcia na Slovensku a bude tam v ponuke aj 356 cabrio
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

tak tá je nádherná, tak by som bol rád aby raz mohlo vyzerať auto ktoré bude v mojej opatere, ale radšej si nájdem "ponekud ušmudlaný kousek" o tej aukcii som nevedel, ďakujem - na slovensku sa asi takýchto aukcií veľa nekoná
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

laco1871 napísal:Nechcem vám nejak "skákať do úsmevu", ale

automobilka Porsche vie zrenovovať AKYKOĽVEK model ktorý vyrobila, maju archív všetkých výkresov, pripravkov a.p.
vratane výroby karosarskych dielcov, čalunenia atd , atd
išla o tom relácia na Discovery Channel

teda asi nikdy nenastane situacia,žeby z jedneho modelu bolo len niekoľko kusov,aj keby mali nanovo vyrobiť nejakého "veterána"

vždy to bude niekoĺko stoviek kusov a cena nikdy nedosiahne takych astronomickych výšok ako
napr. Aston Martin
Nesuhlas- kamosove Porsche je vyrobene prave v case ked sa menil dizajn diskov zo striebornych na cierno-strieborne. Nevedel ci ma na auto pouzit take alebo take, preto napisal do Porsche a asi po desiatich dnoch prisla odpoved podpisana dvoma zenskymi, ze proste nevedia...

Co sa tyka porovnania cien s AML, tak nechcem strielat takto od boku, Sports Car Market uz dlhsie nekupujem, ale myslim, ze ceny 911tok uz urcite dohanaju napr. DB6 a ziadny astronomicky rozdiel tam nie je. Si myslim, ze dopyt po AML je hlavne v Anglicku, inde v Europe a v USA to nie je zase az tak horuci tovar, za to Porsche sa kupuju vsade na svete.
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Nie som odbornik, ale ja by omrkol toto :)


Porsche 911 Targa okolo roku 1970

Mercedes SL 280L okolo roku 1970
//EDIT
Mercedes-Benz 300SL (bud roadster alebo gull-wing)
Na ten som zabudol, ale ten bude trosku drahsi... ak sa bavime o prvej generacii okolo roku 1955

Mercury Eight Coupe 1951
Naposledy upravil/-a myotis v 06.06.2014 12:18, upravené celkom 1 krát.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Cviro- nesuhlas, ved napr. z W107 sa vyrobilo esze viac aut ako z R129 a napriek tomu su pekne W107 drahsie ako W113, ked boli v rovnakom veku.
Rolfos
Príspevky: 550
Dátum registrácie: 27.11.2006 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Rolfos »

Kamarat tento rok doviezol z Japonska 2 W107, jedna 1989 560SL, euro model, plna vybava, 88.000 km, stav 2 plus a za tu dal skoro 40.000 a 1985 380SL, US model, 39.000 km, stav dva minus a ta stala cez 30.000.

Ako ja sa nehadam, ze W107 je plno a daju sa kupit za par korun, ale obrovska vacsina je vo velmi biednom stave. Za slusne auto si treba priplatit...
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

cviro123 napísal:zaujimava je R129tka SL73 85 kusov...

Vzdy budu zaujimave malo pocetne a limitovane edicie ako zberatelsky kus a myslim, ze take porsche 911/964 bude cennejsie urcite ako bezna 129tka podotykam ako bezna. Takisto bude zaujimavejsia nejaka limitovana edicia porsche 964 alebo 3,6turbo ako bezna 964ka.
Ked citam 85 kusov, limitovane edicie, v spojitosti zo znackami Mercedes alebo Porsche tak mam pocit ze cvirko nasiel ropny vrt :-)

Pozri, nedavno sa predala Skoda 120L, cuker, za 20 tisic dolarov. (ebaj)
Takze aj tym smerom sa da ist.
:)
martinpb
Príspevky: 2005
Dátum registrácie: 15.01.2011 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinpb »

jerguš.. držím palec... skúsil by som čerpať z youtube https://www.youtube.com/watch?v=90hyly4XQhI
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Možno pomôže pri výbere: http://bringatrailer.com/category/german/
jergusd
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 30.06.2012 18:16
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusd »

Ďakujem chlapci, som rád, že ste mi poradili, ponoril som sa do čítania a pozerania a zistil som, že by stála za to aj tá 993 :-) ale zatiaľ som ešte stále nerozhodný a musím si to nechať prejsť hlavou
petrisio
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.01.2017 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrisio »

to by si mal skvelu investiciu. Keby mam na to, tak sa aj ja zacnem zaujimat o veterany. Su to sice stare auta ale aj napriek tym rokom vyzeraju super

Návrat na "Porsche fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný