Servisná knižka

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

martin cichy napísal:Dá sa jednoducho zistit, či olej v motore je meneny každých 10 alebo 30 tis km.
- tak to si rad precitam....povedzme auto ma 70 tisic,prva vymena po 30 dalsie po 15... Ako zistim mimo zaznamu kedy bola robena prva vymena? Vymeny v garazi auto bez servisneho intervalu v pocitaci
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Na servisnú sa dá fujaru a nie spoliehať,ak nie je možné dôverovať majiteľovi že hovorí pravdu,je to všetko k ničomu.
Nové auto syna by malo ísť na prvý servis (nové Gr.Picasso) pri 25 tis km ale dovtedy už som urobil prvú výmenu oleja pri 5 tis a ešte jedna bude,až potom si môže predajca vymeniť olej pri 25 tis podľa ich "plánu"
No a záznam v servisnej ? No je okakaný,jazdím na aute a nie na serviske,je majiteľov záujem mať auto OK,o tom nerozhoduje lajstro.Ani pečiatky v ňom.Až bude základný servis predajcu zameraný na kvalitu služby a nie naháňanie ďalších ziskov v záručnom servise,potom bude ich pečiatka čosi znamenať,teraz a dnes je to lajstro na utretie zadku.Je to ako s kilometrami.Každý vie že sú oklamané ale každý na ne kladie dôraz aj keď to vie.Tento národ klame a kradne kadiaľ chodí,ale aj chce byť klamaný a prijíma to že je to bežná rutina.Šialené..
Len každý v kútiku duše dúfa,že nejaký zázrak mu pomôže trafiť akurát jedného z tých neoblomných poctivcov ktorý sa stále ešte nájdu,ktorý radšej poškodia sami sebe,ale uvedú vždy pravdu.Len na svoju škodu,to je to smutné že vyťahujú zásadne a vždy kratšiu zápalku.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

No ako pisem vyssie ja som trafil na pravdivu servisku, co tam stalo bola pravda....pravda predaj auta servisom....este som aj zarobil.... Ale treba pouzivat mozog lebo sa kupuje auto a nie servisna knizka. Pravdivy doklad o skutocnom servise je pri zanovnom aute plus do skladacky ci chcem...nechcem...
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

pán hlavatý ono to má dve strany, jedna je tá vaša na ktorej je kus pravdy a potom tá druhá, a tá je že na servisnú sa spoľahnúť dá a to na 100% ak si to kupujúci priamo overí.a to že ľudia klamú a sú klamaní je pravda , váš syn keď niečo chce tak to nieje pre servis problém stačí prísť a otvoriť si ústa, je to moje auto a prajem si výmenu oleja po xxx km.čo odporúča výrobca je jedna vec a čo chce zákazník druhá, ale to vy viete isto lepšie ako ja.
a s hjundai-om musím len súhlasiť .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja to chápem,ale zoberme si dve varianty..
1. Len značkový servis,zápisy v serviske zavedené,ale...prvá výmena oleja u motora V ZÁBEHU !!! by bola vyznačená po 25 tis km.A samozrejme v tomto duchu aj ďalej budú zápisy.No mám obavu že to napriek pravdivým údajom niekoho poteší.

2. Servis robený ozaj tak ako sa robiť má,samozrejme v servisnej uvedené iba to,čo majú v interných predpisoch.Ale auto servisované na trocha inej úrovni než ju zabezpečujú títo šuflikanti.Aj keď sú certifikovaný a autorizovaný.

Preto je to (podľa mňa) o dôvere k tvrdeniam majiteľa,a druhorado k tomu čo je zavedené do servisiek.A to neriešime servisky "na želanie"
Ale určite nepovažujem za chybu ak serviska obsahuje aspoň do určitej hĺbky času patričné informácie.Určite to vzbudzuje príjemnejšie myšlienky než ak je "stratená"
Trochu desivé je že nemusí obsahovať ani najmenšiu informáciu o veľkej búračke.Jednoducho taká informácia sa tam nemá ako dostať.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

ROBOPASTUSZEK napísal:
pepo64 napísal:V dnešnej dobe sa nedá veriť ničomu a všetko sa dá sfalšovať,jediná istota je ísť do autosalónu a kúpiť nové auto.
ver ze aj nove moze byt skrabnute. Ludia co robia v automobilkach by ty vedeli povedat co mlady s novymi autami stvaraju ked ho beru z vyrobnej haly na parkovisko kde caka na nalozenie. Omedzovac, skrabnutie, buchnutie do druheho ked parkuju hlavne v zime na rucnej atd. Takze ani nove neni zaruka dokonalosti :3020: :41c2:
fakt?
Pokial viem, tak automobilka ma pracovny postup nielen na rychlost, ale aj sposob parkovania a pod.

Takze klames.


Samozrejme, pri vyrobe moze dosjst k poskodeniu - aj napr pri parkovani, ale to uz je iny pribeh. Zdiane "vytacanie" a pod sa nekona.

Lepsie automobilky - napr Kia - vsak testuju KAZDE auto na skusobnej drahe, mozno odtial mas take somariny. Ale zase - postup testovania je dany vopred.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

pán hlavaty už sme sa raz bavili o tom oleji v zábehu a a napísal som že to nemáte šancu zistiť a sám ste to aj potvrdil,zostalo to v rovine že to tomu vozidlu neublíži,a je to skôr pre istotu ako z nutnosti.
čo sa týka búračky na aute máte pravdu, resp. čo v serviske nieje autorizák nevie a ani nemá odkial, takže overujeme iba čo je v serviske,na druhej strane od toho by mal byť pri kúpe mechanik ktorý to zbadá,alebo overí meračom laku.ak sa jedná o masaker tak je to potom podvod ak to pri predaji nieje spomenuté.
Cumo
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 05.09.2007 18:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cumo »

Servisna kniha bola pre mňa len zbytočný zdrap papiera. Kolega mal Fabiu 3x oplieskanu dokonca aj na streche oprava vždy v Škodovke v serviske ani prd ( auto bolo v záruke) Ďalší prípad stáčanie km ešte pred garanckami hlavne u dodávok. V sobotu mi volal záujemca o moje auto že či má servisnu knihu . Jasné že mám ale v hlave. Olej viem kedy vymeniť a o rozvodoch ma informuje nálepka na motore . Kedy boli menené brzdy , čapy a podobný spotrebak mi je zbytočné vedieť proste keď bude treba vymeniť tak sa vymení . Niekedy je lepšie nekomplikovat si život.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

hjundai napísal:
martin cichy napísal:Dá sa jednoducho zistit, či olej v motore je meneny každých 10 alebo 30 tis km.
- tak to si rad precitam....povedzme auto ma 70 tisic,prva vymena po 30 dalsie po 15... Ako zistim mimo zaznamu kedy bola robena prva vymena? Vymeny v garazi auto bez servisneho intervalu v pocitaci
keď máš v hlave a vieš položiť vhodné otázky pred jazdou, počas jazdy a po jazde a k tomu si zhodnotiš, čo vidíš, tak vieš odhadnúť, či Ťa predajca odrbáva alebo to zhruba sedí.

Pri obhliadke auta platí pravidlo: kto sa pýta, vedie rozhovor.

Pýtať sa, v tomto prípade, neznamená klásť stále priame otázky. Vhodnými otázkami a očami zistíš aj to, či motor žerie olej. Sú to roky tréningu a vždy je ten rozhovor improvizáciou.

Uplatňujem však základné pravidlo, aké sa upplatňuje personalistami na pohovoroch, keď sa robia testy na osobnostný profil - položia viacero diametrálne odlišných otázok vedúcich k odpovedi A alebo B. Robím to isté pred obhliadkou, počas jazdy a po jazde. Každú odpoveď predajcu si jednoducho overím inou otázkou.
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

mhlavaty napísal:Ja to chápem,ale zoberme si dve varianty..
1. Len značkový servis,zápisy v serviske zavedené,ale...prvá výmena oleja u motora V ZÁBEHU !!! by bola vyznačená po 25 tis km.A samozrejme v tomto duchu aj ďalej budú zápisy.No mám obavu že to napriek pravdivým údajom niekoho poteší.

2. Servis robený ozaj tak ako sa robiť má,samozrejme v servisnej uvedené iba to,čo majú v interných predpisoch.Ale auto servisované na trocha inej úrovni než ju zabezpečujú títo šuflikanti.Aj keď sú certifikovaný a autorizovaný.

Preto je to (podľa mňa) o dôvere k tvrdeniam majiteľa,a druhorado k tomu čo je zavedené do servisiek.A to neriešime servisky "na želanie"
Ale určite nepovažujem za chybu ak serviska obsahuje aspoň do určitej hĺbky času patričné informácie.Určite to vzbudzuje príjemnejšie myšlienky než ak je "stratená"
Trochu desivé je že nemusí obsahovať ani najmenšiu informáciu o veľkej búračke.Jednoducho taká informácia sa tam nemá ako dostať.
Buracky a ine poistne udalosti sa daju preverit cez poistovnu...
srotovik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.11.2014 18:34
Zdieľať na Facebook

JMBLYV98WCJ400450

Príspevok od používateľa srotovik »

Da sa overit dovezene?

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných