Objektívna zodpovednost

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sejber
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 10.05.2016 21:05
Zdieľať na Facebook

Objektívna zodpovednost

Príspevok od používateľa sejber »

Dnes mi v obci usla noha na plyne a ked som si vsimol ze mam na tachometri 70 v spatnom zrkadle som mal neoznaceny Golf s policajnou hliadkou vo vnutri. Kedze ma nezastavili predpokladam ze mi pokuta pride domov postou. Docital som sa ze pokuta mi moze prist do 2 rokov po spachani priestupku. Co mi pride ako sialena a snad len teoreticka doba .

Ako dlho realne trva kym pride pokuta? Znamy mi tvrdil ze su to 2 mesiace. Ma s tym niekto skusenost?
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

ked bolo na budiku 70 v skutocnosti teda 65 a v skutocnosti si este ubral pred tym než cvakli myslim že nic nepride.ale keby si isiel 80 urcite by ta zastavili.to by ta veeelmi radi skásli.az to bol ten golf combi co myslim to chlapci su velmi skuseny a vedia velmi dobre co maju robit.podla mna zbytočna panika.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a prečo ťa to trápi? Koľko by asi trvalo vytlačiť a rozposlať desiatky tisíc pokút za neplatené dialničné známky? K tomu tisíce neplatných STK EK? A ďalšie tisícky za objektívnu zodpovednosť? Aspoň pošta dobre zarobí....
Ináč čo nato právnik by ma zaujímalo keď za priestupok platí niekto kto priestupok neurobil... škoda že zlodejiny zo štátneho nevedia zosobniť, tam je veľký problém komu poslať list a šek...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Sa prizivim...
Objektivna zodpovednost je dana zakonom, teda presne vymedzena za ktore priestupky. Od kedy je tam aj jazda bez zaplateneho poplatku za uzivanie dialnic, rychlostnych ciest?
Nie som pravnik, v zakonoch sa neviem orientovat, teda viem, ale iba podla svedomia, no ked som ten zakon hladal, tak tam nic o dialnicnej znamke, ci poplatku nebolo. Nasiel som tam len 8 ustanoveni (rychlost, predchadzanie atd.), no nic o nejakej povinne uhrade poplatku za dialnice.
Alebo bola daka "telenovela"?
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

hjundai: Tadiaľto cesta nevedie, už to posvetil aj štrasburský súd (formálne pri objektívnej zodpovednosti ide o zodpovednosť držiteľa za to, že budú dodržiavané predpisy). V rámci odovzdania vozidla si tak vlastne má držiteľ dohodnúť s vodičom, že pripadné pokuty mu zosobní.

mastik29: Povinnosť mať diaľničnú známku a sankcie upravuje samostatný zákon.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mastik29 napísal:Sa prizivim...
Objektivna zodpovednost je dana zakonom, teda presne vymedzena za ktore priestupky. Od kedy je tam aj jazda bez zaplateneho poplatku za uzivanie dialnic, rychlostnych ciest?
Nie som pravnik, v zakonoch sa neviem orientovat, teda viem, ale iba podla svedomia, no ked som ten zakon hladal, tak tam nic o dialnicnej znamke, ci poplatku nebolo. Nasiel som tam len 8 ustanoveni (rychlost, predchadzanie atd.), no nic o nejakej povinne uhrade poplatku za dialnice.
Alebo bola daka "telenovela"?
- ty máš hlavne problém pochopiť písaný text - ja sa vyjadrujem k lehote ktorá uplynie od priestupku k doručeniu zásielky - šeku. Zrejme bude iná keď bude treba spracovať - poslať jednu denne a iná keď to budú stovky možno tisíce denne.Vôbec neriešim čo spadá pod obj. zodpovednosť...

- k tej zodpovednosti - myslím si keby sa do toho obuli tak sa to zmätie zo stola - cieľ bol vyhnúť sa špekulantom ale výsledok je že pokutu má platiť "auto" a nie priestupca čo myslím celkom košer nieje.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Máš úplnú pravdu,košer to nie je.Ale v momente keď si uvedomím prečo tie nie košer veci prichádzajú na svet,tak zčínam z pozície kritika ustupovať.lebo pravda je taká,že tu už pomôže iba malý dvor a velký bič,tá svôjvôla a arogancia čo vládne na cestách sa košer opatreniami už zastaviť nedá.už to chce iba predlžovať bič
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

BULLSHIT.

Mrzi ma, ze rozumny clovek dokaze takto verejne podporovat fasizaciu statnej spravy. :-(

Je to smutne a zle.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Označený neoznačený....mal radar mal kameru za predným oknom??? mohli to byť aj falošní policajti :40bd:
Zbytočne nestresuj a vôbec aj tak s tým už nič nespravíš ak ťa cvakli. buď príde alebo nepríde...život je jedna veľká lotéria. hlavu ti nikto neodtrhne tak čo ? :3020:
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Zatiaľ vždy som to mal do 90dní doma.... To len u nás to môže trvať 100rokov (diaľnice). Čo sa týka fotky poštou, tak aj u nás do tých 60-90dní mi to chodí.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ak to bola obycajna policajna hliadka v policajnom aute tak ti nic ani nepride ty rychlost nemeraju nato maju specialne auta --civilne , takze nemaj strach
romet
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 04.05.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romet »

Moja minuloročná skúsenosť:
namerali ma koncom apríla, zistovať kto bol vodič prišli v polke júna a keď konečne si poposielali z okresu do okresu, tak som reálne zaplatil v polke decembra. A to som sa už tešil že prišiel šek a nie dáke predvolanie, že to budem mať z krku.
qweqwe33ee3e556565
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 13.06.2016 19:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qweqwe33ee3e556565 »

Mozem vas poprosit o radu, v akej forme chodia tie seky, pokuty?
Tj, len tak do schranky, alebo na podpis.
Ide mi o to, ci sa DOPOSIELAJU, alebo nie. Ci je to uradna zasielka, alebo tak, kedze som dlho mimo bydliska a s vozidlom si jazdi rodina, som vlastnik vozidla.
Nuz a neobavam sa ani tak nicoho ineho ako zlyhania posty v akejkolvek forme a bremeno bude na mne, aby mi potom neprisiel rovno exekutor zobrat vozdilo...
Hm, vdaka :)
adoslik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.01.2017 17:14
Zdieľať na Facebook

pokuta

Príspevok od používateľa adoslik »

Ak mi pride pokuta domov, jedna sa vzdy o objektivnu zodpovednost, alebo su vynimky. Zaplatil som do 15 dni 2/3 (120Eur) pokuty a aj tak mi prisla upomienka doplatit 60Eur. Na policii mi tvrdili, ze ma nemohla hliadka zastavit kvoli zhustenej premavke, teda sa nejedna o objektivnu zodpovednost. Je to pravda? Dalej tvrdili, ze policia musi ohlasit objektivnu zodpovednost (napr. merany usek xyz s obj. zodp.)???
pokazeny
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 26.11.2014 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokazeny »

@ adoslik tak ak nemali kde zastaviť kvôli zhustenej premávke, tak ti to mohli aj poslať. Ja sa takým to veciam vyvarujem, ak mi príde niečo zaplatiť snažím sa hneď dostaviť na políciu, opýtať sa na dôvod a na platenie, či sa dá aj dohodnúť s nimi
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných