Focus 1.8 tdci pred FL alebo 1.6 tdci po FL?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rockerao
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 03.07.2013 19:41
Zdieľať na Facebook

Focus 1.8 tdci pred FL alebo 1.6 tdci po FL?

Príspevok od používateľa rockerao »

Zdravím, rozmýšľam nad kúpou focusu. Pozdávajú sa mi hlavne dva a zaujímal by ma váš názor:

1, 1.8 tdci 85kw, rok výroby 2005, najazdené 175 tis. km
2, 1.6 tdci 66kw, rok výroby 2008 (po facelifte), najazdené 200 tis. km.

Viem, že 1.8 by mal byť spoľahlivejší motor, obzvlášť s danými km (vyzerajú byť v oboch prípadoch pravé) a je aj výkonnejší. Na druhej strane focus s 1,6 je novší, podľa všetkého nemá dpf. Viem že tieto motory boli problémové, niekde som ale čítal že po facelifte už boli ok.

Máte niekto skúsenosti s podobným porovnaním? V čom sa ešte môžu líšiť tieto autá pri podobnej výbave? Alebo bude lepšie obzrieť obidva kusy a rozhodnúť sa podľa situácie? Načo si ešte pri nich dávať pozor?

Cenový rozdiel medzi nimi je 500€ (1.8 je lacnejší).
Kocman85
Príspevky: 127
Dátum registrácie: 27.11.2008 20:43
Bydlisko: HE + KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kocman85 »

Jazdím FoFo 1.8 tdci rv 07, čiže pred FL. Motoricky je to taký dinosaurus, ale ide. Nedosiahneš super spotrebu a ani kultivovanosť, no za 45000km som menil tak akurát prasknutú hadicu od turba (cca 15€) a inak len olej a filtre. Takže za mňa 1.8 tdci, ak spravíš aspoň tých 1500km mesačne a najlepšie po okreskách (na diaľnici mi chýba 6. prevod. stupeň).
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných