Nová Suzuki Vitara

Diskusia ohľadne vozidiel značky Suzuki

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Nová Suzuki Vitara

Príspevok od používateľa gnagy »

Ahojte, máte niekto toto auto? Napíšte prosím svoje skúsenosti a spotrebu. Na Spritmonitor je evidovaných 26 naftových a až 74 benzínových verzií. To sa mi skoro ani nechce veriť, že sa s benzínom dá jazdiť aj pod 6 litrov :)

https://www.spritmonitor.de/de/uebersic ... &minkm=400
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Určite sa dá v lete jazdiť pod 6L. Nezabúdaj sú to nízko objemové motory z turbom.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Aj s benzínovou atmosférou spokojne zajazdíš pod 6 litrov, ak jazdíš mimomesto. Ja na francúzskej atmosferickej 1.6tke jazdím za 5,9 dlhodobo - priemer za 10000km - žiadna eko rallye.
Spotreba však nie je dôležitý parameter. Na čo ti bude spotreba 4 litre, keď dáš do servisu toľko, koľko by si neminul, ani keby ti auto žralo o 2 litre viacej?
xsed
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.03.2009 21:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsed »

Máme doma benzínovú od júna. Neviem aká je na nej presne spotreba, ale je najnižšia zo všetkých našich áut. Diesel by som v tomto aute absolútne neriešil. Benzín je nepriamovstrek a jeden chlapík od nás z dediny si to dal hneď do plynu, čiže ak robíš veľa km tak aj toto je cesta. Auto má zatiaľ len okolo 7 000 km. Palubák naposledy ukazoval okolo 7. Treba brať do úvahy, že za celé tie km auto vytiahlo päty z mesta dokopy asi 5X. Väčšinou na aute jazdí otec a niekedy mi to pripadá, akoby naschvál jazdil na čo najväčšiu spotrebu (rozumej: žiadne brzdenie motorom, žiadne predvídanie, nezaradenie 5 rýchl. st. pri jazde medzi mestom a podobné šmaky). Mercedes W204 C 180 kompressor robil v identickom režime minimálne 10,5 l/100 km, s rovnakým šoférom. Mimochodom Vitara má aj 4x4.
Čo sa týka auta, je OK. Na to, že tieto crossovery nemám v láske, má celkom nadchlo. Riadenie je na počudovanie presné, radenie príjemné s krátkymi dráhami, rýchlosti sú trocha dlhšie (zrejme v každom dnešnom aute), v zákrutách sa chová lepšie ako Superb 1. gen. Motor má 120 koní, neviem aký má krútiaci moment, ale jeho priebeh by sa nemusel každému páčiť. Auto treba vytáčať, aby sa rozhýbalo. Pocitovo ide v nižších otáčkach lepšie Superb 2.0i 115HP (je to osemventil). Vo vyšších už je lepšia Vitara.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

mam 1,6 automat a nie je problem atakovat 6l
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Vitara je jednoduché auto ktoré má predpoklady na veľké kilometrové nájazdy.

Nízka spotreba vitary je výsledkom dlhých prevodov. Tie čiastočne utopili motor. Treba si zvyknúť.

Mne osobne na vitare vadilo riadenie. Je nekomunikativne. Pre človeka jazdiaceho na hydraulike je to veľmi nepríjemné.
xsed
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 18.03.2009 21:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsed »

Áno, oproti hydraulike má menej citu, no na druhej strane je príjemne presné a je aj ostrejšie ako mnohé iné autá, kt. som jazdil.
66QUATTRO
Príspevky: 662
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Jeden kamarát ju má, 1.6 atmosféru, prešiel od nej z 1.5 DCI a 1.2 TSI, takže horšie to by určite nemôže,... je spokojný, na môj vkus tam mal veľa elektriky a zbytočností...ale to nie je predmet otázky... mne sa natom aute páčilo hlavne to že je ľahké... tam je skrytý ten prvok čo robí dobrú spotrebu, suzuki ako jedna z mála automobiliek pochopila že tadeto vedie cesta na šetrenie paliva....
kapoja
Príspevky: 344
Dátum registrácie: 26.03.2007 22:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapoja »

Z benzínom aj s 2-litrom sa dá jazdiť pod 5 litrov na 100km. Mám pol roka cx3 a minulý týžden som mal takú necelých 200km cestu plná nádrž a po ceste som dotankoval 9 litrov do plna! palubák mi ukázal priemenu spotrebu 4,7! Prvých 100km som išiel dodržiavná rýchlosť, ľahká noha, brzdenie motorom, neutrálik ... tak po 100km tam bola priemerka 4,2 nazad druhú polovicu cesty som troška pritlačil tak to stúplo na 4,7. Tiež som chcel malý japonský crossoverík a táto mazda za 15000,- u mňa vyhrala. Nie je síce 4x4 ale ten protipreklz tam je celkom slušný a už som nejaký zasnežený kopček vyliezol bez problémov.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Manželka má 1,6ku v benzíne 4kolku a bežne jej priemer aj podla tankovania vychádza cez 6L okolo 6,2-6,4. Podla toho či jazdí viac po meste alebo mimo mesta . Diesel mala pred tým a preto sme išli teraz znova do benzínu. Nakoľko jej jazdenie je dosť často mesto. A ak to beriem ako beriem ten nafťák po meste tiež nejazdil pod 6L. Pretože tam bolo elektrické dokurovanie a 2kW alternátor ktorý ten motor na začiatku jazdy dosť zaťažoval. A ak to beriem ako to beriem ak bol aj reálne rozdiel spotreby liter nevynahradí to prípadný drahší servis do budúcna . A to nevravím že tam človek lial ešte VIF, čo je tiež aj nákladová položka aj je to oštara smrad bordel humus ak to potom smrdí že človek tým dakde dačo okvapkal.
tommi2
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 25.09.2011 23:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommi2 »

S-cross 1,6-CVT Allgrip teraz v zime v meste, alebo dialnica s boxom za 9, ale v lete mimo mesta sa da v poho ist kolo 6. Mesto kolo 7-8, ale S-cross je trocha tazsi ako Vitara a este k tomu to CVT-cko zhltne nieco naviac ;)
Inak motor je taka klasicka EURO 6-tka do nejakych 3500ot. "zdochol pes" potom za to zlepsi a od 5 do 6000 je to v pohode :)
lubomirh
Príspevky: 37
Dátum registrácie: 27.12.2006 21:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubomirh »

Kupli som manželke toto nové auto 1,6 atmosféru 2-kolku a zatial spokojnost nad mieru so spotrebou.Má zatial najazdené 10000km.V lete kombinovaná so zapnutou klímou 5,6 L/km a teraz v zime 5,8 L/km.
pato0023
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 04.02.2009 20:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pato0023 »

66QUATTRO napísal:Jeden kamarát ju má, 1.6 atmosféru, prešiel od nej z 1.5 DCI a 1.2 TSI, takže horšie to by určite nemôže,... je spokojný, na môj vkus tam mal veľa elektriky a zbytočností...ale to nie je predmet otázky... mne sa natom aute páčilo hlavne to že je ľahké... tam je skrytý ten prvok čo robí dobrú spotrebu, suzuki ako jedna z mála automobiliek pochopila že tadeto vedie cesta na šetrenie paliva....
pripojim sa ja tiez uvazujem nad 1.6 ale cital som niekde ze vaha je preto taka nizkapretoze su velmi tenke plechy a karoseria neje pozinkovana a skoro koroduje co je natom pravdy ? Trosku ma to odradza
Mixy
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 15.02.2014 22:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mixy »

Plechy ti život nezachránia. Ale to, čo je pod nimi. Vitara má z NCAP 5* z roku 2015. Je ťažké si napísať do guglu vitara crash test? Ked bude vonku novy Tuareeg si pozri ake ma tenke plechy. Skôr by som sa bál strechy na vitare pri nehode.
Napísať odpoveď

Návrat na "Suzuki fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný