DSG neradí, drží motor vo vysokých otáčkach

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

reker1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.11.2012 15:24
Zdieľať na Facebook

DSG neradí, drží motor vo vysokých otáčkach

Príspevok od používateľa reker1 »

Zdravím páni,
chcem od vás radu, kde v okolí Trenčína by mi vedeli pomôcť vyriešiť môj problém. Ide o Škoda O II, 1,9 TDi, BLS, nový motor, nový DPF, prestala radiť prevodovka....Zotrvačník pred výmenou...
Popis závady následovný:
Nechce radiť a drží motor vo vysokých otáčkach....Napr. idem 60km/h drží trojku a nepreradí, tak tam manuálne zaradím 4 a potom 5...hodím naspäť do D a hodí tam 3....Je vadná prevodovka? Alebo je chyba inde? V tuhej zime radila prevodovka krásne....Pred mesiacom menený snímač otáčok motora
Chcem radu, kde v okolí Trenčína by mi to vedeli spraviť prípadne nejako pomôcť... vďaka všetkým

https://www.youtube.com/watch?v=4f9Z_D6amOg
reker1
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 20.11.2012 15:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa reker1 »

Nejde len na 3. stupni, napr. pri 90 km/h drží 4. prevodový stupeň, pri 100-110 km/h 5. atď....Skúsim navštíviť servis kde som pred mesiacom menil snímač otáčok motora a uvidím čo mi povedia, no keď to mali na diagnostike žiadnu inú závadu neidentifikovali....
Ale aj tak díky
gambl3r
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 12.09.2011 23:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gambl3r »

Ahoj,
mam rovnaky problem, ako si to vyriesil? co bolo pricinou?
zdenko19
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.06.2012 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zdenko19 »

Mam ten istý problem prevodovka drzi otacky až potom preradi diagnostika nepise ziadne chyby
zdenko19
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.06.2012 12:18
Zdieľať na Facebook

Re: DSG neradí, drží motor vo vysokých otáčkach

Príspevok od používateľa zdenko19 »

môj problém. Ide o touran , 1,9 TDi, prestala radiť prevodovka...
Popis závady následovný:
Nechce radiť a drží motor vo vysokých otáčkach....Napr. idem 60km/h drží trojku a nepreradí, tak tam manuálne zaradím 4 a potom 5...hodím naspäť do D a hodí tam 3....Je vadná prevodovka? Alebo je chyba inde? V tuhej zime radila prevodovka krásne....meneny olej filtre, diagnostika ziadne chyby
Pepa76
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.11.2018 06:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Pepa76 »

Mám stejní problém a nevím kde je chyba
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní