Servisná knižka

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubiktom
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.01.2017 18:05
Zdieľať na Facebook

Servisná knižka

Príspevok od používateľa kubiktom »

Zdravím,chcem sa spýtať,či kupovať auto so servisnou knižkou alebo bez. Aké máte skúsenosti vy?
Vigora100g
Príspevky: 315
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vigora100g »

servisna kniha sa da jednoducho sfalsovat, vyrobit tak by som sa podla toho velmi neorientoval. pokial kupujes nieco novsie tak urcite by som sa zameral na to aby to bolo kupene na SK a aj so servisnou historiou, ked nieco starsie tak je to uplne jedno, pokial to nie je nejake hodnotne auto a zameral by som sa na aktualny stav vozidla.

Mal som iba stare auta, sice so servisnou, ale nebolo mozne hodnoverne overit pravost udajov ktore tam boli uvedene, kedze vsetko bolo z dovozu - cize pre mna nepodstatny kus papiera :zg282:
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak tak, blbo položená otázka...

Ak ideš kupovať auto čo má viac ako 4 roky tak serviska je k ničomu, pretože pri 10 ročnom aute do autorizáku vela ludí nechodí, teda ani nemáš ako zistiť čo za servisné úkony sa robilo

A tak isto serviska nie je 100% záruka ani u 3 ročného auta, ked to niekto šlahol a dal opraviť mimo autorizák tak rovnako sa nedozvieš že tam nejaká oprava po nehode bola.

Dôležitý je aktuálny stav
kubiktom
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 23.01.2017 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubiktom »

@ivko1
@Vigora100g

Ďakujem za odpovede,cením si to.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Priklad: auto ma servisny interval 30000, majitel poctivo dodrzuje, mas vsetky razitka, rovnake auto, mas cistu servisku - auto autorizak nevidelo cely zivot, ale olej menil doma po 10000, ktore by si kupil lol ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

bajo na toto ti dám protiotázku, ako pri kúpe zistíš či ťa predávajúci neoje babral? pokojne ho mohol aj on meniť po 30tis.km doma lebo je to lacnejšie.rovnako je podstatné v akých podmienkach to auto tie km najazdilo, či to bola jazda väčšinou diaľnica alebo cica na tom vozila decká do škôlky.ale to sa nedozvieš keď to nemáš pod oknom.tým chcem povedať niektoré veci sa dajú zistiť pri kúpe niektoré nie.kúpa jazdenky je vždy tak trochu mačka vo vreci pokiaľ to nekupuješ od rodiny resp. od takého ktorého poznáš, vidíš denno denne a tomu človeku dôveruješ.
odpoveď:záležalo by na tom ako je to auto staré a koľko má nalietané,ak by to malo 2roky a 110-140tis. tak pokojne overený 30tis. interval.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Dám ešte jednu takú vec.

Kúpili sme domov starý Scénic 2.0i, pozerám do manuálu a ono ide do motora rovných 6l oleja. A to ten motor je obyčajná atmosféra bez turba.

Do dnešného oturbeného motora ide ledva 4 - 4,5l a ešte mu natiahnu interval na 30tkm.
lkopcansky
Príspevky: 199
Dátum registrácie: 25.02.2013 14:09
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lkopcansky »

dobré je si zavolať do servisu, ktorý má dané pečiatky v ser. knižke. Tak by si vedel odhaliť, že či tie servisné záznamy sú pravé...
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Dobre si auto popozeraj a hlavne nikde sa neponáhľaj. Keď z neho budeš mať zlý pocit tak nekupuj. Razítko nie je smerodajné, dá sa vyrobiť za 18 eur.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A naopak...kupujem toyotu zbehnem si udaje dostupne na nete...vidim vsetky prehliaky urobene..idem do servisu vytlacia mi komplet co sa na aute robilo,kedy,za kolko,ake diely... takze mam overenu full servis historiu... pridem do servisu obzriem povozim sa...kupujem...cena je este nizsia ako sukromne inzeraty...plna spokojnost...som vysmiaty.... Takze nieje vsetko cierne ako pani pisu.... Po 40 000km od kupy stale happy.... A aby som nezabudol...vdaka tej volne pristupnej databaze toyota lecus som sa vyhol jednemu darebakovi ktory prvu vymenu oleja urobil po 30 000km ale na mieste klamal ze ma vsetko tip top. Sice zbytocnych 300km ale zase sa ukazalo nieco lepsie.
theflyingdutchman
Príspevky: 138
Dátum registrácie: 21.10.2013 09:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa theflyingdutchman »

Áno, preverené autá so zárukou sú v pohode. Súhlasím s názorom že radšej kúpiť takéto auto. Jednanie veľmi dobré, stav auta veľmi dobrý aj cena väčšinou veľmi dobrá.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Servisná knižka

Príspevok od používateľa makrela »

kubiktom napísal:Zdravím,chcem sa spýtať,či kupovať auto so servisnou knižkou alebo bez. Aké máte skúsenosti vy?
Ale len s vyplnenou :d :D
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

V dnešnej dobe sa nedá veriť ničomu a všetko sa dá sfalšovať,jediná istota je ísť do autosalónu a kúpiť nové auto.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Dá sa jednoducho zistit, či olej v motore je meneny každých 10 alebo 30 tis km.
ROBOPASTUSZEK
Príspevky: 159
Dátum registrácie: 07.05.2014 20:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ROBOPASTUSZEK »

pepo64 napísal:V dnešnej dobe sa nedá veriť ničomu a všetko sa dá sfalšovať,jediná istota je ísť do autosalónu a kúpiť nové auto.
ver ze aj nove moze byt skrabnute. Ludia co robia v automobilkach by ty vedeli povedat co mlady s novymi autami stvaraju ked ho beru z vyrobnej haly na parkovisko kde caka na nalozenie. Omedzovac, skrabnutie, buchnutie do druheho ked parkuju hlavne v zime na rucnej atd. Takze ani nove neni zaruka dokonalosti :3020: :41c2:

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných