VW Passat - motor zohriaty ale netopi

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

LEmagy
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 31.01.2017 20:21
Zdieľať na Facebook

VW Passat - motor zohriaty ale netopi

Príspevok od používateľa LEmagy »

Vw passat b5 5 1.9tdi 74 kW
Motor sa zohreje keď zapnem topenie netopi vymenil som rozvody tesnenie pod hlavou tepla voda do radiátora ide aj prechádza voda cez radiátor. Ďakujem. Za odpoveď
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Včera som presne jeden taký robil, ale len termostat.... auto hneď po výmene a zohriatí kúrilo parádne, takže by som hľadal buď chybu v upchatí radiátora(hoci píšete že cez neho ide voda- po menenom tesnení pod hlavou by to ale dávalo nejaký predpoklad), alebo ak sa naozaj zohrieva (skontrolovať reálnu teplotu) tak už len či sa klapky otvárajú t.j. či naozaj vzduch prevelený tam kde má ísť...prípadne či tesnenie bolo osadené dobre, a ak už nič tak skúsiť odvzdušniť ľavú hadicu (bližšiu pri baterke) čo ide do kúrenia, ale včera som mal vypustenú takmer celú kvapalinu a stačilo doliať a zohriať....
fefe30
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 07.05.2009 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fefe30 »

Keď nekúri, tak je radiátor na výmenu.

Tip: ja môjho (radiátor) každý rok pred zimou musím prepláchnuť ako konvicu a až potom začne kúriť. :2f93: Pod oknom vedľa baterky idú dve hadičky do radiátora odpojíš ich a na radiátor dáš dve colové hadice cca 2m dlhé (utiahni ich eska páskami) dáš zovrieť 2L octu naleješ do radiára, necháš 15min pôsobiť. Potom na jednu pripojíš prívod vody a opatrne prepláchneš 3 -4 x obomi smermi.

:d :D :d :D
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Skor to bude zmiesavacia klapka… Ak teda su obe trubky teple…
Ale s tou klapkou byvaju problemy, takze tam by som za takych to podmienok a opisu zacal hladat problem.

Ak sa nemylim, tak oznacenie V68.
Ak je tam climatronic, tak ten ma aj vlastnu diagnostiku, treba pohladat o tom, uz to bolo rozpisovane milion krat aj s popisom a chybamy.
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

presne toto mi robi firemny vw transporter...rucicka ukazuje na 90 a z radiatora zima..ale nakolko to je firemne a mam ho tazko v pecku ako majitel , tak to riesim otackami medzi 2000-3000...pri 3000 je v kabine teplo adekvatne 90st vody...teraz bud mudry...radiator to nebude
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Jak vies ze radiator to nebude? Staci ze je zaneseny a neprudi nim dostatok vody aby ohrialo vzduch ktory cezen prechadza.. Ked zvysis otacky, zvysi sa prietok a zrazu kuris...
janov5
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 16.03.2009 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janov5 »

neviem..moze byt
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 30 neregistrovaných