bezpecne jazdene mpv 5-7 miest univerzal pre rodinu

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
stanislav11
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 25.01.2017 15:22
Zdieľať na Facebook

bezpecne jazdene mpv 5-7 miest univerzal pre rodinu

Príspevok od používateľa stanislav11 »

Hladam bezpecnu jazdenku MPV pre rodinu (5/7 miestnu) r.v. min 2004 ideal 2007 a novsie (auto na vylety - mam uz male vw polo urcene na mestske cestovanie)
1. alt rozpočet tak 5-6 tisic (alebo potom s uverom ale to uz asi by som vyberal nove auto za cca 10-12 tis by som uz preferoval nove auto so zarukou a vlastnou starostlivostou)
2. alt - lacnejsie auto docasne a o 2-3 roky kupit novsie auto... 3-4tis

Kriteria podla dolezitosti:
1. dostatok miesta na zadnej lavici (2 detske sedacky + dospela osoba) + kufor min 400l a viac (kocik pripadne pes)
2. bezpecnost hlavne pasivne, ABS, ESP, airbagy,.... (vyssia hmotnost? - tuha karoseria) - ja som aktivny vodic bez nehody avsak chcem pre rodinu max. bezpecnost na SK cestach - nedavno mali znamy tragicku nehodu zavinenu tretou osobou
3. vyssie sedenie pre bezpecnost,pohodlie,rozhlad
4. cena a náklady (servis, PHM, ...)
5. odpočet dph (mam moznost odpoctu)
6. ťažné, (folie) - samozrejme mozne domontovat
7. vybava pre mna nie je dolezita: co najmenej el vybavy ktora sa moze kazit. Urcite vsak chcem el. okna vpredu + manualna klima
7b) ceresnickou by bol odolnost/vyssia svetla vyska podvozku aby som mohol prilezitostne ist aj na nespevnene cesty do prirody
7c) pre dovolenky na slovensku uvazujem v buducnosti aj nad karavanom takze je mozne ze prilezitostne budem autom tahat lahky karavan cca 1000 kg

Typy: toyota verso, ford c-max/s-max/galaxy, scenic, cit. xsara picasso/c4 picasso, sharan, alhambra, zafira,... resp. vacsie espace, FIAT ULYSSE,... (znacka ci dizajn nemam preferovane - neriesim chybycky krasy)
https://www.autobazar.eu/renault-scenic ... 62268.html
https://www.autobazar.eu/citroen-grand- ... 21377.html

https://www.autobazar.eu/fiat-ulysse-22 ... 03706.html


Alternativa: osobne dodavky berligno, partner, kangoo,... (siroke, kufor ale malo bezpecnostnych systemov)
https://www.autobazar.eu/citroen-berlin ... 62216.html


Motor - som pokojny sofer s defenzivnym stylom (dynamiku neriesim) ale motor by mal byt hlavne spolahlivy na dlhsie cesty - najazd predpoklad cca 15tis/rocne - vikendove vylety po SR ale moze aj podstatne viac (idealne zrejme by bol benzinovy motor pre lacnu udrzbu a pripadne LPG ale o to tazsie najst).
Idealne 6 prevodov + manual pre dialnice (ale akceptujem aj automat alebo 5 stupnov)

Proste hladam univerzalne auto pre rodinku na bezpecne a pohodlne vylety s co najnizsim rizikom financne narocnych oprav.

Prestudoval som uz toho kopec a proti francuzom aj koncernu som uz nacital toho velmi vela ale ja vyberam podla praktickosti ceny/uzitku bez predsudkov..

Viete niekto pomoct radou/tipom?

Dakujem - pekny den.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

AK to má byť za málo grošov tak niektoré z Ulysse, Citroen C8, P 807, Lancia Phedra
Všetky tie autá sú s technikou PSA, vyhol by som sa 2.2HDI(JTD) radšej 2.0HDI(JTD), alebo potom benzín + LPG

Akurát s tým rozpočtom by som sa držal pri zemi ak sa jedná o ročník vozidla, lebo pri malom rozpočte novšie od staršieho neznamená spolahlivejšie, ale viac vydojené

Auto v slušnom stave nikto nepredáva za lacno, ked niečo stálo nové trebárs 30000€ tak to musí mať vyššiu cenu jazdené ako niečo čo stálo 20000€
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Nerealna poziadavka vzhladom na cenovy budget...
bookmark
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 05.09.2014 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bookmark »

nemyslim, ze 5-6 tisic za zocnik 2007 je nerealna poziadavka. najma ak sa zadavatel zmienil aj o mensich mpv ako c-max, zafira... nerealne vyzera na prvy pohlad nove mpv za 10-12tisic, ale mozno taka dacia lodgy by sa dala za tolko kupit.

k motorom HDi sa mozem vyjadrit - tych by som sa vobec nebal, mam skvele skusenosti s 1.6HDi (9HY) 80kW, 367000km. menena jedna tryska, inak vsetko povodne. menim len olej a rozvody. vykon je postacujuci, spotreba tiez dobra. dlhodobu mam 5.3 a to realnu - podla tankovania (palubak klame - ukazuje o cca 0.4 menej :) ) a to nijak extra nesetrim. podla mna by extremny setric dal v pohode 4.5, mozno aj menej.

co sa tyka bezpecnosti - na velkosti zalezi, najma v dnesnej dobe, ked uz aj vacsie jazdene suvcka su cenovo dostupne a moze si ich dovolit kadejaky chumaj... ale v podstate staci hociake auto v rukach nevybuireneho mladika, co nevyberie zakrutu a da ti celovku. v takychto pripadoch by si mal aj s rodinkou ovela vacsiu sancu prezit v takom galaxy ako v c-maxe. ak by do galaxy vpalilo nejake punto, tak relativne pohoda (pre toho v galaxy samozrejme), ak by sa stretli 2 rovnake, tak je to fifty - fifty. ale lepsie ako by si v tom "puntiku" bol ty :) jeden z dovodov preco pozeram po vacsom SUV alebo MPV. teraz mam 307SW a uz mam trochu obavu - tiez o rodinku. idealny by bol asi hummer H2 so sukromnou rafinerkou :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 28 neregistrovaných