Citroen C3 1.4 - prehrievanie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

anticol
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.04.2014 18:23
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 1.4 - prehrievanie motora

Príspevok od používateľa anticol »

Caute,

Uz asi od zaciatku zimy sa mi cca po hodine jazdy rozsvieti kontrolka prehriatia motoru a pise ze mam zastavit vozidlo. Deje sa to len niekedy a po rozsvieteni tejto kontrolky sa vypne kurenie(takze otocim kurenie na teple a stale ide studene). V jazde mozem stale pokracovat a nic sa nedeje auto ide v poriadku, akurat kontrolka svieti a nejde teply vzduch. Ked vypnem motor ventilator ide ako hrom este asi 10 minut.

Auto bolo 2x na diagnostike v servise odkedy sa to deje a nikdy nic nezistili, povedali, ze je vsetko fajn a je to len nejaka sporadicka chyba. Olej je v poriadku takisto chladiaca zmes.

Neviete niekto kde moze byt chyba?

Dakujem
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

ten isty problem som riesil na manzelkinom aute - C3 1.4i 54kw 2006. diagnostika (ked sa to tak da nazvat, mam len Torque na mobile) ukazala chybu az ked ta situacia nastala, t.j. chyba neostala zapisana. Podla kodu chyby sa ukazalo ze RJ vyhodnotila ze motor sa nedostatocne ohrial po urcitom case jazdy (bolo to tam rozpisane casy aj teploty, presne si to nepamatam). Paradoxne hlasi vysoku teplotu... Kazdopadne nasledovala vymena termostatu od vtedy vyzera byt pokoj.
Bol si na diagnostike ked ti to hlasilo prehrievanie? ked nie, vyskusaj, mozno je to ten isty pripad.
anticol
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 24.04.2014 18:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anticol »

Na diagnostike som bol ale nikdy sa im nepodarilo to ze bola vypisana tato chybova hlaska. Takze nemali realne ako skontrolovat co sa stale. Iba mi povedali ze teplota motora drzi stale svoju teplotu takze problem by nemal byt.

Takze myslis, ze po zime tento problem nebude pretrvavat kedze motor sa zohreje?
Robilo Vam tiez to ze prestalo ist kurenie?
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Cidlo teploty chladiacej kvapaliny dokaze robit taketo psie kusy.
Kurenie sa vypne prave preto, ze motormanazment vyhodnotil ze sa nieco deje a odpoji "nepotrebne" veci. Aspon mne sa to takto stalo na C5.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Po zime to prestane skoro urcite, to ale podla mna nie je dovod to neriesit. Nam to tiez zacalo uz minulu zimu, akurat som to vtedy nedoriesil. Po zime nic. Na anglickych forach som nasiel vela vlakien na tuto temu a vzdy bol spolocny menovatel zima. Vela vlakien bolo bez riesenia, par ludom tam pomohla vymena cidla teploty, mne to vtedy nepomohlo.
Ano, tiez to nekurilo.
Teplotu pozerali za jazdy alebo v garazi? Na mieste sa to zohreje raz dva.

off topic: kopnut do zadku toho co si zmyslel ze ukazovatel teploty motora na budikoch netreba...
Jay-t
Príspevky: 47
Dátum registrácie: 26.06.2011 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jay-t »

Par rokov dozadu som tiez riesil tento problem (formou origo servisu ), menilo sa cidlo teploty chladiacej kvapaliny plus hned sa menil aj termostat (neviem ci si dobre pamatam ale tusim tam bola nejaka zvlastnost na tom termostate ze bol elektronicky ovladany resp bol tam nejaky predohrev toho otvarania ci co, viem ze aj mna to dost prekvapilo).
Taktiez pri tej prilezitosti sa musel nahravat novy soft do riadiacej jednotky lebo s tym druhym termostatom/cidlom mali nejaky problem.

Tiez sa tato chyba prejavila nejak pri -18'C, a co sa tyka toho chybajuceho ukazovatela teploty motora, za to by mali vesat.
Tuliusmax
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 18.12.2017 10:38
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen C3 1.4 - prehrievanie motora

Príspevok od používateľa Tuliusmax »

anticol napísal:Caute,

Uz asi od zaciatku zimy sa mi cca po hodine jazdy rozsvieti kontrolka prehriatia motoru a pise ze mam zastavit vozidlo. Deje sa to len niekedy a po rozsvieteni tejto kontrolky sa vypne kurenie(takze otocim kurenie na teple a stale ide studene). V jazde mozem stale pokracovat a nic sa nedeje auto ide v poriadku, akurat kontrolka svieti a nejde teply vzduch. Ked vypnem motor ventilator ide ako hrom este asi 10 minut.

Auto bolo 2x na diagnostike v servise odkedy sa to deje a nikdy nic nezistili, povedali, ze je vsetko fajn a je to len nejaka sporadicka chyba. Olej je v poriadku takisto chladiaca zmes.

Neviete niekto kde moze byt chyba?

Dakujem
Mne sa stalo to isté že v zime. Začalo prehrievať,tiež po vyp. motora ešte bežal ventilátor a potom hneď nato začala svietiť kontrolka motora. Aj vam svietila?
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

Ci svietila kntrolka motora si nepamatam, ale ventilator po zhasnuti motora bezal.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných