VW Golf mk2 1,6D - dobíjanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MarosF6V
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 06.05.2013 13:39
Zdieľať na Facebook

VW Golf mk2 1,6D - dobíjanie

Príspevok od používateľa MarosF6V »

Zdravím, niekto nejaké rady, mám nový alternátor 45A, nová baterka, dobíjanie mi ukazuje 13,3V ked ho merám, na volnobehu mi jemne poblikuje dobíjanie, ked zapnem napríklad fukáre, alebo hoci aký spotrebič tak to prestane a nerozsvicuje sa ani nebliká, taktiež mi nebliká ani počas jazdy, remeň je dosť došponovaný, idem si vlasy vytrhať čo to môže byť ? Ďakuejm
MarosF6V
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 06.05.2013 13:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarosF6V »

ak to tak bude tak to teda dlho vydržal, nemám to tam viac ako 2 tyždne.
MarosF6V
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 06.05.2013 13:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarosF6V »

no úplne nový , žiadna jazdenka, naschvál som priplatil nech to je na 100%
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Tak je dakde prechodový odpor medzi altíkom a baterkou kostra alebo pluska . Ak si meral priamo na výstupe z altíka tých 13,3V tak je chyba v ňom, lenže ak je ozaj nový tak je to na 99% asi vylúčené. Neviem ako je zapojené snímanie napätia a regulácia . niektoré alternátory majú reguláciu vztiahnutú na plusku ktorú dostanú od spínacej skrinky po zapnutí zapalovania a niektoré ju majú snímanú priamo z výstupnej svorky alternátora. To len tak na okraj. Môže byť zlí kontakt aj v samotnej svorke ktorá je nastrčená na póloch baterky . Jak sú do svorky nalisované káble premeraj všetko postupne .
MarosF6V
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 06.05.2013 13:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MarosF6V »

No komplet všetko som komplet prekostil, vymenil som priamo káble aj na + a mínus, taktiež aj priamo na štartér a priamo alternátor všetko nanovo káblami, dobíjanie batérie 14- 14,1V , taktiež to isté je aj na výstupe priamo z alternátora, takže to všetko krásne dobíja, ale aj tak mi na volnobehu preblikuje uplne jemne kontrolka dobíjania, pri zapnutí spotrebiča prestane pri pridaní dosť vysokých otáčok tiež. remen som znova kontrolovať je uplne došponovaný,
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 20 neregistrovaných