Toyota Corolla - start pri minusovych teplotach

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andy2
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.11.2006 15:12
Zdieľať na Facebook

Toyota Corolla - start pri minusovych teplotach

Príspevok od používateľa andy2 »

Je to corolla 2.0diesel 93kw tie motory su aj v auriskach auto mi startuje v zimmnom obdobi na 2 krat ked bolo -14 tak na osmy krat.Ak je teplo alebo je v garazi tak hned na prvy krat. Vie mi niekto poradit. Bolo aj na diagnostike a nic neukazalo ziadnu chybu.Pri startovani chyti ale nato v zapeti hned zdochne.Takto sa to opakuje viac krat.
1medicopter1
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.12.2012 19:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 1medicopter1 »

SCV ventily su v akom stave ?
drob3x
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 15.03.2010 17:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drob3x »

Ahoj, neuvádzaš podstatné info. Koľko km máš najazdené? Bol menený palivový filter, alebo aspoň odkalený? Prestalo to štartovať po nejakom zásahu? To že diagnostika nevypísala chybu ešte neznamená že tam žiadna nie je, prečítaj si príspevky od pána Mhlavatý a zistíš že diagnostika nie je len načítanie chýb. Treba skočiť za niekým kto rozmýšla v súvislostiach.

Mne osobne takéto spravanie vykazovala avensis po čistení EGR, keďže som po čistení znova povodné tesnenia a prisávala si vzduch. Po výmene tesnení štartuje bez zaváhania aj pri -25. Motor 2.0 D4D 93kw. Ale nemusí to vôbec byť tvoj problém. Takže začal by som diagnostikou.
andy2
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 21.11.2006 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy2 »

AUTO MA 201000km Filter som menil ako prvu vec a nepomohlo.Pri scv ventiloch chlapi pisali ze im to dlho toci mne to chytne hned len v zapati zdochne.Auto ma aj dobry tah ani s nim nesklbe.Akurat co som postrehol je trocha hlucnejsie.Niekedy islo tichsie.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Zajdi do servisu (ineho ako si bol) a povedz im tam, že ti auto neštartuje jak má, že to chceš dať opraviť.

Ja byť moderátorom tak akéto otázky, kde je napísane, že diagnostika nič nevypísala hneď mažem.

Ja sa autám rozumiem ako hus pivu, ale že má štartovanie nejaké podmienky vie aj moja hus. Mne vačšinou v servise auto vyskúšajú, pomerajú kadečo, overia a hľadajú príčinu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní