Audi A3 - zlomená mierka oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

minodnb
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 19.10.2011 16:57
Zdieľať na Facebook

Audi A3 - zlomená mierka oleja

Príspevok od používateľa minodnb »

Zdravím, dnes sa mi podarilo pri kontrole stavu hladiny oleja trošíčku rozlomiť rysku, vonku bolo trošku chladnejšie, asi to bolo sposobené tým. Neviem, či mi aj nejaký úlomok padol dovnútra, ale chcem sa spýtať, ak spadol môže to poškodi´t motor? Vozidlo audi a3 1.8 T
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

nerozumiem ako si mohol zlomiť rysku?... Taká nešikovnosť?.. lol
minodnb
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 19.10.2011 16:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minodnb »

no neviem, zrejme to bolo krehké, ale niesom si istý, či mohol nejaký úlomok padnúť aj dnu a či môže niečo spôsobiť.
leonNL
Príspevky: 1240
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Ak aj maly kusok padol dnu, s najvacsou pravdepodobnostou sa nic nestane, nic neposkodi, ten maly kusok padne na dno olejovej vane a tam bude odpocivat v pokoji :4012:
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

urcite myslel plastovu cast oranz farby,, co praska na hrcach ako golf,audi, octavia ,atd uz len ked sa horsie na nu pozries - stoji to menej ako cigarety ,,len je ich viac typov ,ak nevies cislo,tak si ju zober zo sebou,,
pali-nitra
Príspevky: 228
Dátum registrácie: 27.11.2009 23:18
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pali-nitra »

Mam takú rysku stoji 2,7€ .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie taký úlomok Ti nepoškodí motor,nechaj to tak.
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

aj keď tam padol ten úlomok nič sa nestane.Z olejovej vane ťahá čerpadlo olej cez trubku na ktorej je také sito,ktoré zachytí také menšie nečistoty.
peto.
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 15.09.2008 21:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto. »

Ahojte, mojej priatelke sa dnes stalo to iste len jej sa mierka odlomila hned navrchu ako sa to vytahuje, zostal jej v ruke ten plast a mierka zostala vnutri tak ze ju nemoze vytiahnut. Potom s tym presla asi 2 km a mierka je uz tak ze sa neda ani zachytit tenkymi kliestami. Existuje nejake riesenie ako sa bude dat este vytiahnut alebo treba dat dole vanu a vytiahnut to nejak odtial? Dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zabehni do dielne,máš ju vonku za chvilku.Treba to dať do poriadku,nech tadiaľ napr nenasáva vzduch,bude s toho spotreba oleja,na to málokto myslý a niekdy si to zaflekujú handričkami a všelijakými kravinami.

Ale je to aj poučenie...nikdy sa neserinkaj z plastom kým nie je v letnej teplote,na túto základnú podmienku ľudia akosi nemyslia,polámu čo len polámať ide
andisor
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.01.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andisor »

Mne sa stal taka vec, ze sa mi vacsi kus odlomil z mierky a neviem co mam robit. Musim vydrzat do rana a rano ist do servisu . Mam to nechat zatial tak?
secian
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 10.02.2017 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa secian »

@ andisor skôr by som si dal objednať novú a dal by som si ju vymeniť. nie je dobré keď ju budeš mať odlomenú, to by sa malo hneď meniť
rybol
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 14.02.2017 11:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rybol »

mojej zene sa to raz stalo a hned sme ju dali vymenit a mame pokoj, lebo som pocul, ze nie je dobre ked to nechas tak a das tomu cas
toopp
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.07.2016 10:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toopp »

@ rybol a odlomilo sa ti vela? Ty to nemusis hned davat cele menit, ak mas odlomeny len kusticek
mirec2255
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.10.2016 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirec2255 »

Tiež sa my to stalo pred dvomi rokmi a to len kúštiček sa odlomil a nedával som nič meniť. Pokým sa ti nestane, že by sa ti veľký kus odlomil, tak to je zbytočné

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných