Alfa Romeo Giulietta 1.4T

Diskusia ohľadne vozidiel značky Alfa Romeo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tomasbortnak
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.03.2015 14:12
Zdieľať na Facebook

Alfa Romeo Giulietta 1.4T

Príspevok od používateľa tomasbortnak »

Caute, chcem sa opytat, aky je rozdiel medzi motormi, ktore sa montuju do modelu Giulietta, kontretne 1.4T 120ps a 1.4T 170ps.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

motory su rovnake,vykonovo su rozdielne cize inac naladene(vacsi vykon,Krutiaci moment-verzia 1,4T 125kW
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

urcite v 125kw verzii bude vacsie turbo s variabilnymi lopatkami, ale zvyknu spotrebovat nejaky ten olej tieto motory a pravdepodobne tam bude rovnaka 6 stupnova manualna prevodovka m32 ako v brave, ktora je problemova. ak tuto alfu tak 2.0mjet ak to neni auto do mesta...
Sparing1
Príspevky: 249
Dátum registrácie: 18.11.2010 16:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sparing1 »

EASY206 napísal:motory su rovnake,vykonovo su rozdielne cize inac naladene(vacsi vykon,Krutiaci moment-verzia 1,4T 125kW
..pokiaľ toto tvrdenie nemáš podložené presným zistením z porovnania fabrických objednávkových kódov jednotlivých častí motora týchto dvoch motorizácií, tak by som to s takouto istotou určite netvrdil..
Napr. v rámci koncernu VAG býva často rozdiel aj v takých "nepodstatných" častiach ako kľukový hriadeľ, piesty, ojnice, blok motora.. u tej istej motorizácie len iných výkonových hladinách.. Nespoliehal by som sa na to, že iná je len "bižutéria" a železo motora je do puntíka to isté.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

1.4 Tjet 88kw - je starý jednoduchý turbo motor - základ je 1.4 FIRE nesmrteľný motor . 1.4 T 125kw je multiair - všetko je riadene elektronicky - ale že všetko !!! - inak cez to všetko je to spoľahliví motor ale ak sa raz niečo začne drbkať tak to nevie dať dohromady takmer nikto - vzhľadom na nízky výskyt týchto agregátov . Riešenie opravy potom je meniť cely "mozog (multiair)" - cena cca 950-eur . Ak by som si mal vybrať tak volím jednoduchý a hlavne veľmi spoľahlivý 1.4 Tjet 88-kw - s touto motorizáciou budeš veľmi , veľmi , veľmi spokojný a autíčko by malo robiť len a len radosť . Giulietta je veľmi prijemne auto . Ak si z KE a okolia viem vybaviť testovaciu jazdu a pripadne aj úplne novu Giuliettku 1.4 T za super cenu -ak tak SZ
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

citronsk napísal:urcite v 125kw verzii bude vacsie turbo s variabilnymi lopatkami, ale zvyknu spotrebovat nejaky ten olej tieto motory a pravdepodobne tam bude rovnaka 6 stupnova manualna prevodovka m32 ako v brave, ktora je problemova. ak tuto alfu tak 2.0mjet ak to neni auto do mesta...
Suhlasim s tym,ze prevodovky typu M32 nikdy neboli preslavene svojou funkcnostou a spolahlivostou ,poruchovost lozisk-Timken(zevraj Polske),ktore zvacsa nevydrzali najazd 100-150 tis km a sa museli vymienat+k tomu nizka hladina prevod.oleja,ktora nedokazala v potrebnom mnozstve mazat lozisko predlohy(hriadela) a prevodovku postupne odrovnavala(rok 2005-2008).Toto ale bolo vyriesene v roku 2009 kde tieto muchy podla vyrobcu boli vychytane.Neviem presny typ prevodovky Giulietty ci maju este tie M32 ky(pretuningovane) no ak ano asi by som sa nebal ist do tej prevodovky
brates
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 14.12.2013 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa brates »

Momentálne vlastním deltu z 88kw.motorom. maximálna spokojnosť,125000km olej nežerie, prevodovka zatiaľ v poriadku. Tiež som uvažoval o kúpu giuliety 125.kw.ale pokiaľ toto slúži bezchybne tak zdomu nepôjde.ešte bi som chcel upozorniť .majiteľov skontrolujte si hladinu oleja v prevodovke .
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

EASY206 napísal:
citronsk napísal:urcite v 125kw verzii bude vacsie turbo s variabilnymi lopatkami, ale zvyknu spotrebovat nejaky ten olej tieto motory a pravdepodobne tam bude rovnaka 6 stupnova manualna prevodovka m32 ako v brave, ktora je problemova. ak tuto alfu tak 2.0mjet ak to neni auto do mesta...
Suhlasim s tym,ze prevodovky typu M32 nikdy neboli preslavene svojou funkcnostou a spolahlivostou ,poruchovost lozisk-Timken(zevraj Polske),ktore zvacsa nevydrzali najazd 100-150 tis km a sa museli vymienat+k tomu nizka hladina prevod.oleja,ktora nedokazala v potrebnom mnozstve mazat lozisko predlohy(hriadela) a prevodovku postupne odrovnavala(rok 2005-2008).Toto ale bolo vyriesene v roku 2009 kde tieto muchy podla vyrobcu boli vychytane.Neviem presny typ prevodovky Giulietty ci maju este tie M32 ky(pretuningovane) no ak ano asi by som sa nebal ist do tej prevodovky
mam t-jet z 9/2010 prevodovka bola po 70000km na GO. Nieco s tou prevodovkou urobili ale az v roku 2012 a ani tie zmeny nie su dostacujuce. takze na M32 pozor... v mojej prevodovke boli loziska s oznacenim Timken France. je tonprevodovka od GM tak podobne problemy maju Astry a dalsi... ci ma ale giulieta m32 netusim aninja.
petrisio
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 17.01.2017 14:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petrisio »

pred dvomi dnami sa mi pokazila prevodovka na alfe a potreboval by som poradit, kde by som zohnal nahradnu ale lacnejsiu lebo co som pozeral vsetko je drahe
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Drahé je relatívny pojem. Koľko si ochotný dať za ňu?

Na allegre, aj ebayi ich je na dva prdele. Aj prevodovky aj samotné diely prevodovky :)
55mindo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 16.02.2017 14:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 55mindo »

raven85..ani nevrav ja som mal raz z e-bay a stali vies o com, ved asi mas to tiez odskusane, podla toho co si napisal. radsej vrazim do toho peniaze ako by som mal lutovat, co som si za hovadinu objednal
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Už mám za sebou nespočetne veľa objednávok či už z e-bayu aj z allegra a ešte sa mi nestalo, žeby poslali blato.
Je to pomerne presne napísané o tovare všetko, takže vieš čo kupuješ. Predajca si nedovolí predávať blato, hlavne nie na e-bayi. Ak mu napíšem negatívnu recenziu s mojim feedbackom, tak si od neho neobjedná ani čert. Je to pekne dohľadateľné a preto si tam psie kúsky človek nedovolí, ako keď si objednáš z bazošu od týpka, ktorý má inzeráty na simku a keď ofajčí troch, tak si kúpi novú a založí nové konto. Taký, čo na e-bayi predáva roky, toto riskovať nebude.
Treba kupovať od človeka s dobrým feedbackom a nepopáliš sa.
Plus paypal a si v pohode.:)
dussio
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 22.02.2017 13:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dussio »

tak neviem ked uz veci ako su sucasti motora by som si siel niekde pozriet a radsej by som ich kupoval tu iked len na bazosi. vsak co staci spravne naformulovat zmluvu a predavajuci bude v kupe a tiez si nedovoli ti predat nieco co je nepouzitelne
pauly1985
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.07.2014 15:27
Zdieľať na Facebook

Snimac otacok

Príspevok od používateľa pauly1985 »

Zdravim Vas, mam G 1.4T a vypisuje mi chyby ASR, VDC, Hill holder atd...vie mi niekto poradit, kde sa nachadza snimac natocenia volantu, resp. ako ho mozno vymenit? Diki
Napísať odpoveď

Návrat na "Alfa Romeo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní