Octavia 1.9tdi 66kW - brzdová kvapalina

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

optice
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.01.2017 15:22
Zdieľať na Facebook

Octavia 1.9tdi 66kW - brzdová kvapalina

Príspevok od používateľa optice »

Zdravím,
prosím o radu ohľadom brzdovej kvapaliny ktorá sa nedopatrením dostala do nádržky na chladiacu kvapalinu (cca 2,5 dcl). Samozrejme celú kvapalinu nechám v pondelok vymeniť ale potreboval by som na aute cez víkend jazdiť. Je to riziko alebo ten objem kvapaliny veľkú škodu neurobí?

Ďalšia otázka je, či sa náhodou brzdová kvapalina svojím skupenstvom nedrží na hladine nádržky chladiacej kvapaliny a je ju teda možné jednoducho vytiahnuť a doliať správnu kvapalinu? Alebo je už dávno v systéme hadíc atď.

Za rozumné príspevky ďakujem!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak si ešte neštartoval tak to máš vonku zachvilku,Zacvakni spodnú hrubšiu hadičku z expanzky francúzákom alebo dlhými kliešťami,proste treba stlačiť a zaškrtiť hadicu,expanzku odobrať a vyliať.
optice
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.01.2017 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa optice »

Bohužiaľ auto už naštartované bolo.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak je rozptýlená a všade.To by ešte problém nebol.Ten je v tom že povlakuje,tj zachytí sa na povrchoch.Aj to sa dá odstrániť ale musíš použiť na výplach prostriedok na báze tenzidov ktorý rozbíja povrchové napätie a tieto povlaky odbúra.Treba pri vypúštaní odchytiť všetku kvapalinu a nechať ju sedimentovať.Tak zistíš koľko sa dostalo von.Ale mám obavu že sa von nedostane skoro nič.
optice
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 28.01.2017 15:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa optice »

Takže v podstate to môžem skúsiť dostať von výmenou kvapaliny a vyplachnutim. Čo ale robiť v prípade, že sa von nedostane skoro nič ako si písal? Mám si začať chystať peniaze na veľkú investíciu (a čo všetko by vlastne bolo nutné vymeniť?) alebo tých 2,5dc nie je až taká katastrofa a nemusí to viesť k nejakému problému?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale čo urobiť už je napísané.
Teoreticky ani povlak nemusí urobiť žiaden problém.Hlavne u diesla kde je skôr deficit tepla ako prebytok.Rozhodne to zníži kapacitu chladenia,mieru neodhadneš.Problém ak už,môže byť benzínový agregát (no ale prečo by si uviedol čo riešiš,že ?)
Jeden problém bude - večne zase.inkaná expanzka do ktorej by som napr ja pri kúpe strčil prst a ...išiel preč lebo to má (malo) problém
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní