Absurdnosti v Dánsku

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peto166
Príspevky: 972
Dátum registrácie: 14.06.2009 14:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peto166 »

v irsku deto... este sa len dostanes k recepci v nemocnici a uz si o 50 euro lahsi... :D

to nevravim otom, ze tam tych 250 euro za poistku zaplatis mesacne... toboz ked si pristahovalec, budes rad ak ti vobec nejaku poistku daju... vsade to ide dole vodou...
to vsetko len svedci otom ze EU bola sice dobra myslienka ale realita absolutne nefunguje!!!
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Peto166 - afgift nie je poistka :-) Je to cestná daň, resp. daň za výfukové exhaláty... Neviem to presne preložiť. Vypočítava sa to podľa toho, akú má auto deklarovanú priemernú spotrebu od výrobcu a tiež, akú má auto výbavu.

Za poistku platím 420kr mesačne (56 euro). Keby som si nevybavil zo Slovenska predchádzajúce poistné plnenia, že som nikdy nespôsobil žiadnu nehodu, tak by som platil dvojnásobnú cenu za poistenie.
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Myslel som,ze to je forum o autach,motoroch,radach, nie babske reci o lekaroch a byvani, nepomylili ste si forum?
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

VaclavJozef - myslel som, že som tému vytvoril v sekcií Shoutbox - o všetkom.

"O všetkom" si asi každý z nás vysvetluje inak. Ja si ale nemyslím, že by som sem nemal písať to, čo som písal.
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Ale je to auto moto forum.dobre, riesit poistky, ekopoplatky, chapem. Ale preco lekara,kedy sa k nemu objednat???
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nuž asi preto že to kopu ludí aj zaujíma , že teba nie? lol tak to nečítaj :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Chalani,
V našom okresnom skončil neurolog (plucny, a este zopar pracovisk), zastupujuca statna neurolozka mala neskutocne šóry, ze si mozes postavit stan o 4 rano, ale sa len zapisat na dalsi den. Datumy na osetrenia detto, v nekonecne. Magneticka?... Mesiace. V zilinskej nemocnici zhnite steny a kyblik na kvapkajucu vodu-nechce sa mi pridavat fotka, ale mam to odfotene. Z pocutia: chlap co si odrezal na cinkulari prsty, musel na urazovke cakat zopar hodin, namiesto toho aby mu ich zachranili. Zachranky a sanitky? V okresnom meste je jedna a poslu ju na niekolkohodinovu cestu, takze radsej vtedy neumieraj. Aj tak si ju volaju len takí, co im nic nie je, napriklad z osady alebo z cinzaka stale ta ista spoluobcianka.

Ja v poslesnej dobe vyuzivam hlavne sukromne ambulancie ked to ide. Cca 60€ polhodinove vysetrenie, tie sumy u sukromnikov na slovensku nie su az tak strasne, ked si clovek zoberie, co investuje napriklad do auta, na servis. Ked si clovek zaplati, tak sa da najst slusny doktor aj na Slovensku. Ale starsi clovek, alebo clovek s 500-600€ zarobkom a menej, dochodca... Si tu moc asi neskrtne. V tom sú západne krajiny asi trošku lepšie, či?
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

gnagy napísal:VaclavJozef - myslel som, že som tému vytvoril v sekcií Shoutbox - o všetkom.

"O všetkom" si asi každý z nás vysvetluje inak. Ja si ale nemyslím, že by som sem nemal písať to, čo som písal.
Mne toto co na zapade vzniklo pride este vacsi absurdistan ako v SR. To aby som platil tisice za prihlasenie auta nie je normalne. A platit od vybavy tiez ,bezpecnost by sa mala podporovat a nie "pokutovat". Podla mna chory system a osklbat obcana na vsetkom co sa da, len preto ze ma lepsi prijem. Hnus.
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

vo viedni sa platí luftsteuer daň,otras :342a:
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

No tak este budeme vdacny, ze my mame len ficovu dan... :d :D Volakedy, ked sa tu nemusela platit ani poistka tak to bol raj na zemi, teda pokial niekto nemal autonehodu...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Podobné nieco je aj v holandsku Polák sa ožral na smrť dotiahli ho do nemocnice na pohotovosť lekár ich vyhodil s tým že je mu je jedno čo tvrdia on z neho cíti alkohol odmieta ho ošetrovať a zavolá políciu ak neopustia priestory nemocnice.

A u nás len všetci sedlaci cigáni a hlavne mamičky chorých detí v čakárni nadávajú na našich doktorov.Všade je to tak že doktor je pán a kludne odmietne ošetriť pacienta výhovori sa že on to bohužiaľ na dannom človeku nevie.to len u nás naši ministri spravili zo zdravotníctva otrokov.v zahraničí bez váhania doktor odmietne ošetriť.tam akútny prípad je niečo kde človek už dodychava.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

bohuzial sa tu vela veci tazko cita,ale je to tak..., aspon budeme menej nadavat na nase poplatky a dane, aspon su trosku prisposobene nasim platom.. teda aspon priemernym...a zaklad zdravotnictvy v britanii na centralnom - paralen na vsetko, hadam aj na odtrhnuty palec....a ze zajtra si mozete hladat dalsieho lekara, co vas osetri a vystat nekonecny rad...a kamaratstvo a rodinkarstvo tam takmer neexistuje- ziadne, ze poznasnejakeho takeho -onakeho lekara? zavolaj mu prosim ta...kdeze.. a aj pri dobrom zarobku tie vsetky poplatky za auto, vybavu, vzduch, servis, poistenia a cojaviem co este vedia dobre siahnut do rozpoctu a nas...t cloveka...
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Mattesss
Ako podľa maň je to choré bez ohľadu na to aký tam majú plat. Mal som o Dánsku mienku, že je to normálna krajina, ale toto normálne ani zďaleka nie je a asi ani tí ľudia, čo tam žijú, keď to akceptujú. To akože čo je na tej krajine vyspelé, že majú super priemerné platy, keď musia jazdiť na starých verkloch, aby ich štátny zder systém nezodral ? Pred nejakým časom bola vypustená zase tá informácia, že Švédi, chcú namiesto pohlaví do rozprávok písať v strednom rode ono kvôli diskriminácii niektorého pohlavia. Jedna vec choršia ako druhá. Ako človek si kúpy auto a za to, že si ho kúpi má platiť štátu vyše 50 % jeho hodnoty a ešte vysoké poistky ? Aký blahobyt, keď ľudia síce majú vyšší príjem, ale rozdrbú ho na takéto veci a v konečnom dôsledku pokiaľ nie sú skromní majú takí istí prd ako bežný človek v SR, čo zarába 500 €, ešte ten je na to častokrát lepšie, lebo býva aspoň vo svojej nehnuteľnosti.
Ako grcám z toho...
Ono sa to môže zdať, ale nie je to také "zlé". Pre človeka, ktorý nie je zvyknutý, že musí platiť také pálky to je zhrozenie, ale ak chce mať človek auto, musí platiť. Samozrejme v Dánsku vidieť aj nové autá, ale to najmä mini autá ako Citroen C1, Aygo, VW UP a pod. Nové autá nižšej strednej, alebo strednej triedy, tých je naprosté minimum. Na diaľniciach kraľujú Aygá, Yarisy, Upy a množstvo vyše 10 ročných áut. Keď vidím približujúce sa xenóny na diaľnici zozadu, tak si hovorím, toto nebude mať dánsku špz a mám vo všetkých prípadoch z 90% pravdu :) Táto situácia je v Európe raritou aj kvôli tomu, že nikdy neuvidíte teplákového bula, čo sa nevie ani pozdraviť vystupovať z luxusného Mercedesu. Každý má svoje miesto podľa platu a vie, kam môže vyskakovať. Nehovoriac o tom, že mnoho ľudí s naozaj nadpriemernými platmi na Dánsko jazdia na 10 ročných autách, ak nenajazdia veľa, tak načo kupovať nové? Väčšina Dánov má iné priority, ako kupovať nové auto každé 3 roky, len aby bolo nové a moderné. Je to niekedy taký protiklad, keď vidíte luxusnú vilu, ale fakt drahú a veľkú a pri nej stojí Toyota Starlet. To nie je auto záhradkára, ale auto majiteľky domu :)
mattesss
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 16.02.2015 22:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattesss »

Ono sa to môže zdať, ale nie je to také "zlé". Pre človeka, ktorý nie je zvyknutý, že musí platiť také pálky to je zhrozenie, ale ak chce mať človek auto, musí platiť. Samozrejme v Dánsku vidieť aj nové autá, ale to najmä mini autá ako Citroen C1, Aygo, VW UP a pod. Nové autá nižšej strednej, alebo strednej triedy, tých je naprosté minimum. Na diaľniciach kraľujú Aygá, Yarisy, Upy a množstvo vyše 10 ročných áut. Keď vidím približujúce sa xenóny na diaľnici zozadu, tak si hovorím, toto nebude mať dánsku špz a mám vo všetkých prípadoch z 90% pravdu :) Táto situácia je v Európe raritou aj kvôli tomu, že nikdy neuvidíte teplákového bula, čo sa nevie ani pozdraviť vystupovať z luxusného Mercedesu. Každý má svoje miesto podľa platu a vie, kam môže vyskakovať. Nehovoriac o tom, že mnoho ľudí s naozaj nadpriemernými platmi na Dánsko jazdia na 10 ročných autách, ak nenajazdia veľa, tak načo kupovať nové? Väčšina Dánov má iné priority, ako kupovať nové auto každé 3 roky, len aby bolo nové a moderné. Je to niekedy taký protiklad, keď vidíte luxusnú vilu, ale fakt drahú a veľkú a pri nej stojí Toyota Starlet. To nie je auto záhradkára, ale auto majiteľky domu :)

To, ale podľa mňa nie je o zvyku, ale o ľuďoch, že toto tolerujú. Tiež mám úplne iné priority a neriešim nové a drahé autá, ale keď sa rozhodnem kúpiť auto, tak je choré, aby som napr. kúpil auto za 3000 €, ale zaplatil 10 tisíc € a pritom sa bavíme o starom a lacnom aute.

A s tým "zaradením" podľa platu nesúhlasím, ak je primerný čistý príjem 3000 €, tak potom prečo by ten človek nemohol jazdiť nehovorím na drahom aute, ale na pohodlnom normálnom aute a nie o napodobeninách auta typu VW Up a pod. Aby som platil také prachy od výbavy je podľa mňa choré. Takisto ak vystúpi človek v teplákoch z Mercedesu je to jeho vec, tak je sedlák, ale zarobil, či zdedil a má právo robiť so svojimi peniazmi čo chce, ale prečo by mal mať štát právo mu raz toľko ešte zobrať.

Ako toto fakt nechápem tých ľudí, že s tým súhlasia a nič nerobia. To, že povedzme mám na auto za 30 tisíc neznamená, že chcem dať štátu ďalších 20 tisíc, veď na tie peniaze makám a je jedno či za 3000 € mesačne alebo za 1000 € mesačne. Toto je, ale ten konzum, za to čo mi zobere ten štát na blbom aute, by som mohol povedzme 2 roky nepracovať, cestovať a užívať si život, či ísť v 40 ke na dôchodok (keď sa tie ušetrené penaize naakumulujú), ale vlastne je jedno asi v akej krajine človek je a koľko zarobí, lebo cieľom toho štátu je ťa čo najviac vycucať, aby si stále mal málo a makal aspoň do 60ky a zvyšoval HDP, najlepšie makal do smrti, lebo sa ušetrí kopa peňazí na vyplácaní dôchodkov.

A potom niektorí hovoria, že Slováci si všetko nechajú, aj skákať po hlave. Na Slovensku stačí, že zdravotná poisťovňa chce znížiť prideľovanie plienok a už je z toho veľké haló.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Príklad toho teplákového bula v luxusnom Mercedese som myslel takých ľudí, ktorí si na to auto nezarobili poctivo a teraz robia "ramená" a vystatujú sa svojím majetkom. Myslel som to tak, že naozaj bohatý človek v Dánsku sa správa presne podľa toho, ako to je od neho očakávané a nebude robiť hanbu svojej rovnocennej vrstve. Taký človek sa na to miesto dopracoval poctivo a ak sa narodil do bohatej rodiny, tak nezneužíva bohatstvo na liečenie svojich komplexov, ako to je hojne vidieť na Slovensku. Stačí sa pozrieť, ako jazdí veľa (bohatých) ľudí na Slovensku - ako svine, arogantne, bezohľadne. Samozrejme vo všetkom existujú výnimky, ale v Dánsku musíš veľmi hľadať, aby si našiel nejakého arogatného človeka, ktorý neberie ohľad na druhého :-)

Plne rozumiem, čo píšeš a vedz, že aj mnohým Dánom toto vadí. Predsa len padnutý na hlavu by bol rád, že mu zoberú namiesto 20% z platu 2x toľko. Ale na druhej strane, tu neexistuje korupcia, ešte raz NEEXISTUJE korupcia a to sú dve tak silné slová, ktoré pre nás Slovákov je ťažké počuť hneď za sebou. Nerozkráda sa nič, netuneluje sa nič, nepredražuje sa nič, neschováva sa do schránok nič. A je to vidieť všade, kde sa pozrieš. Zdravotníctvo ultra moderné, mal som možnosť vidieť tento týždeň tri kliniky-nemocnice. Doktori a sestričky super profesionálni. Nikdy v živote som také niečo nezažil. Najprv čakáš v čakárni a keď si na rade, vyjde sestrička z ambulancie, ohlási ťa menom, prídeš k nej a podáva ti ruku a predstavuje sa. Vkročíš do ambulancie, lekár predtým sediaci za pc sa zdvihne, pozdraví sa a podáva ruku s predstavením sa. A to je každodenný bežný postup a robia to úplne s každým pacientom :) Keď som to najprv videl na videu v jazykovej škole, myslel som si, že to je len také akože. Nič nie je akože :) Keď je to na videu tak prezentujúce, je to tak aj v skutočnosti. Sila... Keď by som mal porovnať slovenskú nemocnicu z dánskou, tak tá dánska vyzerá, ako 5 hviezdičkový hotel. To je príčina toho, keď idú všetky tie rozkradnuté miliardy eur na Slovensku do vrecák pár vyvoleným. Tak isto by to mohlo vyzerať aj na Slovensku a vo všetkom, nebyť korupcie a nefungujúcim súdom a polície.

Takže peniaze z daní idú naspäť ľuďom v podobe rekonštrukcií, zveľaďovania, stavania všeličoho nového. Ak zistia, že niekto niečo predražil, ukradol, tak skončil. Jeho meno a ksicht je vo všetkých novinách a už si nikdy v Dánsku "neškrtne". A ide samozrejme aj do basy. Vyzerá to, ako z rozprávky :)

A len tak pre srandu, počul som v rádiu, že dánska vláda má v štátnej kase prebytok peňazí, zatiaľ nevedia čo s nimi. Je to 137 000 000 000 dánskych korún. Asi všetci vieme, z čoho :-) Je to v prepočte 18 miliárd 266 miliónov eur.....

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných