Zistená neprítomnosť airbagov po kúpe vozidla

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

junak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.01.2017 11:45
Zdieľať na Facebook

Zistená neprítomnosť airbagov po kúpe vozidla

Príspevok od používateľa junak »

Ahojte, pred pár dňami som kúpil ojazdený Ford Focus combi. Dnes som zistil, že pri štartovaní mi nesvieti kontrolka ABG. Demontoval som plast pred spolujazdcom, pod ktorým má byť airbag, no tam nič nebolo. Volal som bývalému majiteľovi, no ten telefón zložil. Ako postupovať ďalej ? Máte niekto podobnú skúsenosť ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak ťa v tejto republike podvedú tak to je skôr pravidlo ako náhoda.Ale ako sa domôcť nápravy to vidím ako úplne nemožné v tomto právnom chlieve.
Airbag dnes vieš kúpiť od 5 e.- (dobre čítaš) takže to vidím ako schodnejšiu cestu si ho domontovať ako bojovať nevyhratelný boj.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Zrejme si si kupil buracku,kde mohli byt pri havarii strelene airbagy.Kedze sa ti takto k dannej veci vyjadril byvali majitel to znamena ze danny problem bol zamlcany pri kupe vozidla a on zrejme o tom vedel!cize aj ked si budes chciet riesit tento problem bude to na dlhe lakte a neviem ci vobec nieco s tym aj vyriesis,kazdopadne si prejdi zakon ako v takomto pripade dalej pokracovat,no priprav sa nato ze to zodna na den nevyriesis,prajem ti vela stastia ak sa k niecomu vobec dopatras.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

skryta vada ak auto nema airbagy-no co zamaskovana buracka.zavolaj mu alebo napis sms ze chces vratit prachy pretoze ti predal auto ktore ma skrytu vadu.vinny je on.ziadne vyhovorky ze on uz take kupil rovno mu povedz --- peniaze za auto {tovar}som dal tebe a kedze ste mi predali zamaskovanu buracku tak mi peniaze vratte a auto {tovar} si zoberte naspat. a ak nebude s tebou komunikovat nahlasit policii.kludne treba ist aj na stk a nechat to auto preverit.a na vsetko papier.
pokazeny
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 26.11.2014 09:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pokazeny »

@junak tak ten už mal vopred premyslené, vedel o tom a náročky to nespomenul, lebo málo ktorý človek si kúpi auto vez airbegov. On ti telefón už nezdvihne. Prečítal sis i dobre kúpnu zmluvu? Je to tam opomrnuté?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

coz oto, airbag tam vies dat, ale skor bych sa pytal jak to bolo zlepene dokopy, asi si to s mechanikom nekupoval, ze lol ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak je jasné že diagnostiku pri kúpe nikto nepoužil.Dal šancu na obabranie a bola využitá.Na podfukoch tu prosperuje celý slovenský automotive,tak ale nájde sa ešte vždy človek ktorý je ľahostajný k vlastnému vrecku a dá šancu úplne neznámemu človeku ?! Ak je niečo "výhodné" ľudia pokojne kúpia a urobia kšeft aj z diablom
junak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.01.2017 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa junak »

Našťastie nestalo až tak veľa. Auto potrebujem ako 2.do rodiny. Ide mi predovšetkým o princíp, že predávajúci mi povie ako dlho ho vlastnil a pritom ho mal mesiac a zatajil dosť podstatnú vec. Teraz mi je jasné že to bol kšeftar. Kupoval som ho s tým, že má čo to za sebou no ešte poslúži. Bohužiaľ to vidím tak, že je to zbytočné riešiť právne, ostáva sa mi zrejme zmieriť s tým a hlavne sa na tom poučiť. Skúsim ešte zájsť na políciu, čo na to povedia.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa biker610i »

To ze nie tam airbag tonie az taka vada ak auto jazdi brzdi svieti startuje tak ako ma a netecu z neho prevadzkove kvapaliny tak je to ok. Ak sichcel mat auto v stopercentnom stave mal si si kupit nove
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nesvieti mu kontrolka na stk to maju radi kontrolky abs a airbagov emisia motora.cisty technik taku vec neprehliadne.

na buduce preveruj a tak doveruj.moje predposledne auto mal majitel len 5 mesiacov dost som vahal ci to brat.ani sa do systemu nedostala spz z toho okresu.nasekal za 5 mesiacov 42000km na V6 benzin.a preto ze bol ferovy tak aj pokutu ktoru som spravil v rakusku 90 euri este na jeho meno a spz som ferovo zaplatil.pokuta mu prisla mesiac po prepise.zavolal mi v neistote ci mu to dvihnem.{kto nezdviha nieco skryva} vysvetlil mi vec poslal mi vsetky papiere od rakusakov postou zatiahol som to.mohol som sa kludne otocit a kracat dalej.
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

Ani sa necudujem, ze sa v tomto state podvadza.
Normalne je dvihnut telefon a zavolat pravnika. Z principu podvodnikovi zavarit co to da.
Ale nie, slovac este zdrbe poskodeneho.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

to su zas kydy - nevadi ze ich nemas,hlavne ze ide - ked do teba nejaka sliepka vbehne,alebo tebe sa zadari - nevadi ze ti streli akurát tak zuvacka do cela a nedaj boh aby si viezol deti,rodinu - stale do kola - tu prekvita sou hajzlov okolo aut - su to rychle prachy - lepenic,ak si kludas nahlas toho hajzla policajtom,nech ma aspon starosti,ak si jedos - chod mu nalozit.tieto autickarske hovada netreba setrit,treba im to vsade zneprijemnovat - ked to clovek vie ok-je to na nom,ale tu sa ludia nechaju odbat skoro kazdemu zmrdovi a zistuju az doma,alebo ked sa nieco stane,je pruser..
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Mal auto mesiac?
Nekupovat!




: auto kupovat od dlhodobeho majitela, nikdy nice z bazaru , od autickara.


To he uplny zaklad.

99,99% autickarov su podvodnici.
s2pi
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 19.08.2007 21:00
Zdieľať na Facebook

Obciansky zakonnik

Príspevok od používateľa s2pi »

Druhá hlava
KÚPNA A ZÁMENNÁ ZMLUVA

Prvý oddiel
Všeobecné ustanovenia o kúpnej zmluve

§ 596
Ak vec má vady, o ktorých predávajúci vie, je povinný kupujúceho pri dojednávaní kúpnej zmluvy na ne upozorniť.

§ 597
(1) Ak dodatočne vyjde najavo vada, na ktorú predávajúci kupujúceho neupozornil, má kupujúci právo na primeranú zľavu z dojednanej ceny zodpovedajúcu povahe a rozsahu vady; ak ide o vadu, ktorá robí vec neupotrebiteľnou, má tiež právo od zmluvy odstúpiť.


(2) Právo odstúpiť od zmluvy má kupujúci aj vtedy, ak ho predávajúci ubezpečil, že vec má určité vlastnosti, najmä vlastnosti vymienené kupujúcim, alebo že nemá žiadne vady, a toto ubezpečenie sa ukáže nepravdivým.


§ 598
Kupujúci má právo na úhradu nevyhnutných nákladov, ktoré mu vznikli v súvislosti s uplatnením práv zo zodpovednosti za vady.


§ 599
(1) Vady musí kupujúci uplatniť u predávajúceho bez zbytočného odkladu. Práva zo zodpovednosti za vady sa môže kupujúci domáhať na súde, len ak vady vytkol najneskôr do 24 mesiacov od prevzatia veci.


(2) Právo na náhradu nevyhnutných nákladov môže kupujúci uplatniť na súde, len ak náklady predávajúcemu oznámi v lehote uvedenej v odseku 1.


§ 600
Uplatnením práv zo zodpovednosti za vady nie je dotknuté právo na náhradu škody.



Cize hlavne 596 597 598
Poda mojho nazoru, pokial je evidentne, ze vedel o tom, ze auto nema airbagy a mas dokaz(zmluvu napr), kde uvadzal ze auto ich ma, tak to kludne mozes od neho vymahat. Ja by som do toho siel, pretoze ta oklamal (zlozil ti - je to hulvat).
junak
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 24.01.2017 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa junak »

Zajtra plánujem ísť na políciu. Aj keď veľmi neverím, že sa mi podarí vrátiť auto. Hlavne mi ide o to aby pochopil, že má byť férový. Škoda, že nenarazil na niekoho kto by mu to vysvetlil ručne stručne, to by pochopil ihneď. Myslím, že chýbajúce ABG a skutočnosť, že auto bolo seriózne burane, je dosť dôležité povedať pri predaji. Ďakujem za rady
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 35 neregistrovaných