BMW vs runflat

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

BMW vs runflat

Príspevok od používateľa jeepers »

Ahojte. Kamarat si kupil BMW a ma tam runflaty. Obute ma len 16p kolesa a rozhodol sa pre 18p...v aute nema ziadnu rezervu a rozmysla ci si kupit runflat alebo normal?? Rozmer pre tento druh kolesa je 225/45 R18 8J... co je lepsie?? Runflat alebo sprej na defekt??? Poradte prosim do coho ist...pripne nejake plus a minus runflatov a toho spreju...dik
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nerozumiem prečo by malo byť BMW versus runflat.
Veď BMW je hlavným a takmer jediným protagonistom runflatových pneumatík.
Tie vďaka výrazne spevneným bočniciam umožňujú dojazd až 80km jazdy bez vzduchu. Zároveň sú však ťažšie a drahšie ako tradičné pneumatiky so všetkým čo s tým súvisí, ich oprava sa obvykle neodporúča a ani ju bežné pneuservisy nechcú (možno nevedia) robiť, tiež ich všade nevedia obuť a vyzuť, jazda na nich je tvrdšia.
Zase sprej alebo všelijaké sady na defekt je nezmysel pre upokojenie duše, pomôžu len pri prepichnutí dezénovej časti pneumatiky klincom alebo podobne, pri všetkých ostatných defektoch sú bezcenné.
Najlepšia je jednoznačne rezerva, hoci aj dojazdová.
A je úplne jedno či sú na nejakom aute obuté 16 alebo 18 palcové kolesá, v konečnom dôsledku je ich vonkajší priemer približne rovnaký, takže aj rezerva môže byť v oboch prípadoch rovnaká.
jeepers
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 03.04.2012 08:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jeepers »

Rezervu nema a nemoze dat ... namiesto rezervy ma 2 schovane miesta (7 miestne) ...takze moze si vybrat bud pojde do runflatov alebo do sady na opravu pneu ...
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No tak to je na jeho rozhodnutí.
Ale už som zažil prerazený bok pneumatiky o obrubník v sobotu večer dosť ďaleko od civilizácie v Rakúsku, keď som zistil že dojazdovka, čo bola v kufri nepasovala na náboj kolesa.
Stálo ma to kopu peňazí a samozrejme nebolo to vyriešené za pár minút.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jeepers napísal:Rezervu nema a nemoze dat ... namiesto rezervy ma 2 schovane miesta (7 miestne) ...takze moze si vybrat bud pojde do runflatov alebo do sady na opravu pneu ...
kazde auto ma miesto pre rezervu

ja sa drzim stale klasiky.obycajne pneu a rezerva.mam so sebou na dlhe cesty aj kompresor a sadu na opravu defektov.tie koliky ci co to je 9.50e to stalo.1x mi to uz pomohlo no bol to defekt po 5 rokoch.
66QUATTRO
Príspevky: 668
Dátum registrácie: 19.01.2010 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 66QUATTRO »

Tiež môžem len odporúčať klasickú rezervu, tiež mám aj sadu knôtov a kompresor, jeden nikdy nevie, stojí mi to zato byť pripravený a vedieť si pomôcť a nespoliehať sa na druhých - a zákon schválnosti bude fungovať vždy (vybitý mobil, neni signál). Ako riešenie by som v takomto prípade videl to čo robí väčšina LPG károv - aspoň dojazdovku a zabaliť ju do takého ´´kabáta´´ obalu, kde to nepôsobí tak sporosto ako čisto len koleso a je tu aj možnosť vybrať ho ak treba kufor a nejde sa ďaleko... a v prípade dlhej cesty ho tam šupnúť...- a tiež nezabudnúť na kľúč na kolesá a zdvihák.... lebo už aj to som zažil ...všetko bolo len nebolo čím zdvihnúť auto....
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja som mal v tedy plny kufor prsalo zima citil som ako auto vozi po ceste zastavil som na sos fleku napojil som kompresor cakal v nastartovanom aute nafukalo sa to dosiel som na benzinku vybral zdvihak opravil to nafukal a tahal som dalej.o tretej rano v nemecku nepomoze nikto.len sam.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Neviem o ake konkrétne auto ide ale ja by som runflaty neodporucal mal som ich na aute a nikdy viac je pravda že aj ked pneu vyfukas tak akoby sa nic nedialo ale auto tvrdé ako konsky voz a vo vyjazdených koľajach totalna hruza a vrchol bol ked mi ich vyzuvali praskol disk
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

na bmw som ich mal tak 4-5 mes., tvrde ako kamen, v kolajach strach a hruza, je to na super dobre cesty a nie nase... ale zhodou okolnosti som chytil aj defekt a vtedy som nenadaval - v klude pomaly do pneuservisu a oprava v pohode....ale ta tvrdost...
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných