Kúpa ťahača

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andisor
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 20.01.2017 16:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andisor »

kde by som mohol kupit za lepsiu cenu, cize lacnejsie tahac...potrebujem rocnik 2008..keby ste mi vedeli poradit najlepsie v okoli Martin.dik
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

X krát tu bol spomenutý operatívny lečasing a reakcia? Žiadna. Tu si ktokoľvek príde po radu no môže tu byť poradené čokoľvek, ako keby bol hrach na stenu hádzaný
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Acon, chlieb vieš podať, rozum nie.
defe
Príspevky: 173
Dátum registrácie: 07.09.2009 15:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa defe »

pokial nemas podpisany nejaky kontrakt na prepravu tak sa rutis hlavou proti muru,urcite by som riesil nove auto na leasing ako to robia vsecia,otec mal pred rokmi kamionovu autodopravu vtedy sa jazdilo asi 36korun za km dalo sa dobre zarobit len bol problem so splatnostami faktur tak sa na to vykaslal.ako som hore pisal ak nemas podpisany kontrakt a nie si isty ci ti budu vyplacat faktury na cas tak mozes skoncit bez penazi a vo velkych dlhoch.
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Chces kupit tahac a rozhodujes sa medzi Volvo,Scania.Neviem preco tu riesia ci budes mat robotu a ze je to samovrazda asi nevedia citat otazku.Chod sa spytat do nejakej firmy co ma tahace Volvo,Scania.Pytaj sa priamo majitela alebo veduceho dopravy ako su spokojny,ake su naklady,najcastejsie poruchy.A mozno ti aj nejaky tahac ponuknu.
pajtyi
Príspevky: 413
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ja vlastnim stary renault premium.Nieje to ziadny trhac asfaltu a ani pohodlie nic moc ale zas je to jednoduche a nenarocne auto.Za 3roky co ho vlastnim trebalo vymenit vyfuk,posilovac spojky,prednu spojovacku riadenia a jeden vankus kabiny.Ked zratam ktomu aj vymenu olejov nedal som donho viac ako 1500eur.Pri modernych tahacoch tolko zapytaju pri vymene oleja a prehliadky .Ma to este klasicky motor cerpadlo tryska a ziadna elektronika.Ale doplnim ze stym jazdim len po okoli do 100km pre drevo do lesa.Mam pocit ze to auto pojde dovtedy pokial nezhnije ram.na tachaci ma 1130000km asi povodnych.Ja nehovorim ze premium je najlepsi ale poukazujem na to ze keby si nasiel nieco zachovale ked aj starsie bez kopy elektroniky a milion snimacov tak mozno by to nebola zla volba.A keby sa aj nieco nevydarilo okolo roboty tak nemas na krku lizing a nepojdes sa obesit.mozno take klasicke FH Volvo by nebolo zle.myslim tie starsie.
nitnelav
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11.07.2016 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nitnelav »

@pajtyi Vďaka za radu. Presne také niečo hľadám. Nechcem tam mať žiadne moderné zbytočnosti, ktoré budú potrebovať servis. Preto silné uvažujem či zvoliť euro 4 alebo euro 5. Ten premium čo máš je aký rok výroby ?

@Milan815 Súhlasím s tebou. Otázka ohľadne práce nebola položená žiadna tak neviem prečo sa k nej vyjadrujú. Určite sa pôjdem popýtať ešte do nejakej firmy, ktorá má skúsenosti so staršími vozmi.

Rozmýšľam, že by som sem dotiahol niečo také http://www.trucks.nl/cz/used-scania-p-410-3858921-vd
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no ak niekto ide kupovat tahac kde vydraty tahac na kost stoji ako nova octavia tak asi to nebude len tak na domace pouzitie.automaticky kazdy pocital ze ides s tym tocit 10 000km mesacne.a to stara vrazda neprezije.ak to chces na kratke presuny tak to mas fuk co kupis.jeden kolega mi spominal ci nechcem na zabavku 12 tonku iveco 1330000km vsetko povodne len nove turbo ma tak 50 000km cena je 500 euro.olej to zerie tak 1 liter na 1000km a nedavno jeden sofer ktory to viezol na odstavne parkovisko sekla sa mu motorovka siel s nou asi tak 10 km rozpalil nieco motor zdymil.ale to je normalna cena za vydojeny kamion.500 euri.
pajtyi
Príspevky: 413
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Na rocnik sa radsej nepytaj lebo odpadnes :d :D len tolko prezradim ze je to euro 2ka :d :D tie co sa rozhodujes euro 4 a 5 je uz elektronika.Tam uz malo toho opravis bez diagnostiky.moj premium ani neviem ci vobec ma zasuvku pre diagnostiku.max len pre nastavenie vysky :d :D
Milan815
Príspevky: 129
Dátum registrácie: 04.10.2010 18:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Milan815 »

Neviem odkial pochadzas.Ja som od TN.Volva ma napr.Zemanovic Transport-26 suprav vsetko volvo.Ma od starsich az po euro 6.Inak ak ti mozem poradit skus zavolat do CCS CARGO co vozili Tesco.Uz nevozia a tahace im stoja v TN v areali fy VOD-EKO.Su tam volva,man,scania a isto budu na predaj.Skusaj treba behat,volat,pytat sa.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

behat,volat,pytat sa-
to je najsamdolezitejsie-
hlavne ked bude treba nahanat zakazky-
a ze tie nemame riesit?-
tie ze si poriesis sam?-
no, chcem vidiet ako si riesis zakazky-ked si nevies ani auto poriesit-
a ak mas isty kseft, lebo stryko sa stal riaditelom v slovnafte-tak bez do lizingovky a ber prve auto na lizing....
ale utekaaaj....
nitnelav
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 11.07.2016 22:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nitnelav »

A čo myslíš, že robím tu ? Veď sa pýtam...
Ale nechcem vedieť odpovede na otázky, ktoré som nepoložil.
Nauč sa najprv čítať a až tak komentuj, lebo si premudrelý ako kôpka hnoja.

Vďaka všetkým za odpovede.
Poprosím moderátorov o zamknutie témy.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

sak sa nejeduj
osobne silno osporucam prejst a pokecat aspon 10 firiem kamionovych, kde ti zamestnanci ci manazeri povedia ako to u nich funguje s autami, poruchami, poistenim
(poistenie cmr, tankovacie karty,pzp, kasko, asistencne sluzby, dph atd)
len na poistky nakomplet si priprav cca 3-4 tisicky rocne....
alebo len 2 tisicky a silno sa modlit aby ti zakladna poistka cmr stacila rozsahom krytia, aby ta nevykradli na neplatenom parkingu a jasne ze budes bez havarijnej...
v tych firmach maju presne statistiky kompletnych nakladov-aj prevadzkovych aj servisnych
fakt si s nimi pokecaj....
silno sa bojim ze na rozbeh mat vo vacku 5 tisic je zufalo malo
poistky(vid vyssie), nafta, mytne jednotky a myto, servis, gumy, pokuty- to vsetko ufinancovat kym cinkne na ucet prva zaplatena faktura.....
chapem ze to nechces riesit, ale poznam minimalne 5 ludi co na tom pohoreli a plno dalsich co prezivaju a skrtenim vydajov sa dostali do zamotanej situacie....
dufam ze biznis nebudes riesit ako fyzicka osoba, ale to hodis na sro-cku, predsa len sa problemy riesia jednoduchcie ako pravnicka osoba....
pokial toto vsetko poriesene mas a s tym vsetkym stotozneny a fakt ti ide len o auto
najjednoduchsie bude vziat jedno nove auto na operativny lizing - tam nic neriesis, len tankujes a jazdis
to vsetko za predpokladu, ze auto si ozaj kupujen na biznis, nie len na obcasnu zabavu - vtedy je predsa jedno ake auto kupis...ci?....
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Ludomilo, to fakt myslíš vážne? Prídem do Dalitrans-u, budem im klásť tieto otazky čo píšeš vo svojom príspevku? Zasranou metlou Ťa poženie vrátnik nieto ešte manager :40bd:
jojtik
Príspevky: 115
Dátum registrácie: 02.03.2011 15:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jojtik »

Dobrý večer. K téme. Pri kúpe ťahača rovnako ako pri každom aute rozhoduje servis a nájazd km. Osobne by som kupoval od firmy, ktorá ma dopravu a vlastný servis, firmy ktorá obmeňuje vozový park a má peniaze na opravy. V druhom rade by som pozeral na dostupnosť a cenu náhradných dielov a možnosť opráv vo vašom okolí (asi nechcete aby vám voz stál týždeň niekde v 100km vzdial. špecializ. servise). Značka bude asi irelevantná, nakoľko pri nájazde nad 600tis. si nielen ťahače žiadajú svoje.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných