Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stefan090
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.07.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefan090 »

Hondar napísal: Ja som od Vianoc presiel z Jurki na ECO+ a zatial vnimam len pozitiva.
tiež ide o to z ktorého jurki prejdeš, jurki má 3-4 dodávateľov LPG
____
laco1871:
ako si prišiel prosím nato, že predať VIAC za nižšiu cenu je lepšie?

dodávatelia plynu dnes proste už množstevnú zľacu neposkytujú, a čím viac predáš, tým častejšie tam musí prísť cisterna, tým viac sa opotrebováva celá pumpa, ... medzi pumpy ktoré sú najdrahšie patrí OMV, ale tie pumpy majú niektoré 15 rokov a stále fungujú, dalioil v bierovciach funguje koľko? max. 8 rokov a už majú tretí stojan a ktoviekoľké čerpadlo
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

velky hrac si moze dovolit isty cas predavat aj pod cenu...elegantne sa zbavia drobnej - lacnej konkurencie a potom sup zase naspak k starym moresom :3035:

preto chodim stale na miestnu cerpacku :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
zetorwrc
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.08.2013 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetorwrc »

billyil napísal:Ja pridávam nový poznatok:
Čerpacia stanica Dalioil, ktorá sídli na bývalej ČS Avanti v Dubnici n/V prednedávnom zmenila dodávateľa plynu. Už tam plyn vozí Tomegas. Týmto ťahom ma pripravili o možnosť tankovať aký-taký lacnejší plyn v okolí. Budem sa musieť asi vrátiť na najdrahší plyn v okolí - Slovnaft :-(
Nič iné tu v okolí nemám.
Chlapi, hovoríte že Tomegas teda nie? Môžem skúsiť brať trebárs Slovnaft, uvidíme, ale inak s Tomegasom som nemal nejak zlú skúsenosť na IL SADke a ani na Fabii MPi 50 Kw nezašpinil nejak extra filtríky... Jeden krát som sa dostal na menej než 7,5 l spotrebu (bez podtáčania), inak priemer tak do 10 l na pomerne krátke trasy v okrese.
Keď už sa tak diskutuje o tej síre: má niekto prehľad z dákej tabuľky, koľko ktorý S obsahuje? Prešiel som asi 8 strán fóra...
Nezastávam sa ich, chcem brať proste dobrý. Real-K v Opatovej dováža PL Orlen-Unipetrol? Čo ten?
So Slovnafťáckym to do Prahy ušlo...
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Kvalita paliva (akehokolvek) JE VELMI dolezita. Najma pri novsich motoroch.
Budte opatrni, vyhnete sa drahej oprave.
Ja tankujem vsetky 3 auta len na jednej znacke.
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Aj ja - vzdycky na tej najlacnejsej :3035:
A bez problemov mu chuci uz 40.000km = 100 LPG nadrzi.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Hondar, system so zmiesavacom "schrume" akekolvek palivo. Moj predchadzajuci prispevok sa tyka novych systemov (sekvencnych vstrekovani).
Aj ked privela necistot neprospieva akemukolvek motoru (vseobecne).

LPG zdar !
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

zetorwrc napísal:Real-K v Opatovej dováža PL Orlen-Unipetrol? Čo ten?
To iste odobera aj VOMS, protokol o zavazke mas na 52. strane tejto temy.


Inak Jurki zjavne stale v okoli BA berie Tomegas, minule som v Stupave zazrel ich cisternu. Po tej aferke to radsej neplanujem tankovat ani nudzovo.
zetorwrc
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 09.08.2013 18:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zetorwrc »

@andy.gee
To iste odobera aj VOMS, protokol o zavazke mas na 52. strane tejto temy.


Inak Jurki zjavne stale v okoli BA berie Tomegas, minule som v Stupave zazrel ich cisternu. Po tej aferke to radsej neplanujem tankovat ani nudzovo.
Ďakujem za stránku s protokolom :) Moja Fabia posledných min. 10 rokov tankuje LPG prevažne Tomegas v IL, ale nikdy sa nevyskytli problémy a ani pri poľskom Orlene a z princípu dosť židovských cien Slovnaftu som nebrával tam. Ale ten MPi motor s podtlakom sú také dosť kachle - jednoduché a asi aj dosť robustné, takže niekde okolo tej 52. strany som sa dočítal, že na podtlakovom systéme sa to sotva prejaví.

Popýtam sa chlapov z ústavy ropy a plynu, či nemajú nejaké tabuľky obsahu síry a odparku, prípadne aký je ich náhľad na plyny.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Co sa tyka sĂ­ry-norma hovori, ze jej moze byt max 50 mg/kg.
To je take zanedbatelne mnozstvo, ze kazda cerpacka ktora splna normu je z tohto pohladu OK.
Predpokladam, ze si kazdy vie predstavit, co urobi privela siry s akymkolvek motorom.
LPG sa sklada najma z Propanu a Butanu. Najdrahsia zlozka je Propan-preto na nej niektore rafinerky setria a aby to vodici nezbadali (slaby vykon motora, nepravidelny chod a pod.) pridavaju hadajte co ? Ano, siru. Ta hori perfektne a doda palivu riadny vykon, preto ma vodic skusenost, ze prejde na takomto "tiezpalive" viac km a este usetril na cene.
Ceska obchodna inspekcia svojho casu (bolo to uz davnejsie) zistila pri nepoctivych cerpackach v CR az 400 !- nasobne prekrocenie povoleneho obsahu sĂ­ry. A nielen v LPG ale aj benzine a nafte.
Takze preto tvrdim, ze tankovat kvalitu sa oplati, aj ked je drahsia.
Tu "svoju" cerpacku si uz vyberte kazdy sam. Casom sa vzdy ukaze co je dobre a co nie.

LPG zdar !
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Dlhodobo dobrá skúsenosť s firmou Real-K na južnom slovensku a tiež Jurki v Kalnej n Hronom. Tankované 2x týždenne plnú.
Aha pardon ,až teraz som si všimol že system zo zmiešavačom schrúme všetko a moje motory zoženiem za odvoz. :40bd: :40bd: Asi preto budem v tomto štýle aj pokračovať. :40bd: :40bd:
Mayo čo je časom ??? 20 rokov a 650t km na plyne je dosť? alebo 400t u taliana? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Oco, prid ku mne na dielnu ktorykolvek pracovny den.
Ukazem Ti, co dokaze NONAME plyn narobit so vstrekovacmi LPG, membranami v reduktoroch a filtrami LPG. Nejake fotky mam aj na weboch.
A mam taku malu vystavku "chutoviek" + takmer vzdy plnu dielnu aut s natankovanym lacnym LPG.
Pisem z praxe, nevymyslam si.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bol som u vás vo ZV , klobúk dolu.
Moja poznámka bola myslená tak že radšej ostanem pri Shade 120l s ktorou som začínal a budem meniť flašu za sedačkami, ako by som mal vyhodiť eurá za nezmyselný moderný motor s ešte nezmyselnejším plynom. lol
Tieto debaty o kvalite plynu sú rovnaké ako o kvalite nafty alebo benzínu. Ludia si nakúpia supermoderné autá ktoré dokážu švindlovať aj na EK a potom do toho musia liať VIF. Ja si radšej kúpim také auto aby som mohol naliať do nádrže aj olej na ktorom manželka vyprážala rezne. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

V zasade suhlasim. Dnes si ludia vyberaju auta nie podla motora, aky je pod kapotou ale podla velkosti multifunkcneho displeja :(
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Laki kukni Bazoš kategoriu "veterany" lol
Ale vážne - fakt by som neveril kolko vydrží 50kw Felda ,pred tým mojím sa môžem len hlboko pokloniť a pobozkať mu kapotu. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Suhlasim. Ale aj v Tescu si mozes vybrat len to, co tam maju ;)

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný