Audi TT 2007 a vyššie [kupa jazdeneho / rady /skusenosti]

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

amidagr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.01.2017 20:45
Zdieľať na Facebook

Audi TT 2007 a vyššie [kupa jazdeneho / rady /skusenosti]

Príspevok od používateľa amidagr »

Zdravim , už je to dlhší čas čo hladam nejake relevantné informacie ktoré by mi pomohli pri kúpe jazdeneho Audi TT (2007 a vyššie) . Vačšinu tem čo som našiel boli už staršie a týkali sa skôr prvej generacie . Zaujima ma každý postreh o tomto aute , chcel by som sa dozvediet čo najviac , hlavne aby som pri obhliadke nebol uplne stratený , časte poruchy , na čo dat pozor , pre / proti ...


Za každe info budem velmi vdačný :300f:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak tomu sa hovorí že dáš hov..u jednu velkú facku.Kým prvá generácia mala perfektné 20 V motory známe aj z Octácií 1,8T tak táto je complet FSI alebo 3,2 Mpi
Podviaž si gate.Do prvej gen by som išiel kedykoľvek,ale druhú ani zadarmo
amidagr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.01.2017 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amidagr »

@mhlavaty fuha to nerad pocujem , prva generacia nema pre mna zaujimavy dizajn . Mohol by si prosim blizsie uviest kde je problem , tyka sa to vsetkych motorov v druhej generacii ? to ci budem mat 3.2 / 2.0 / 1.8. je u mna druhorade
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Daj si do vyhladávača FSI a máš čítanie na pol roka.Ak je prednejší dizajn tak aj tak niet voľby iba do toho ísť,nech sa deje čo sa deje.Ibaže ja viem na 100 tis % že budeš kupovať mačku vo vreci,naslepo a tak sa šance si vybrať dobre znížiš ma min a staneš sa dielenským sponzorom.
amidagr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.01.2017 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amidagr »

bude verzia TDI lepšou volbou ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podľa typu motora
amidagr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.01.2017 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amidagr »

2.0 TDI 125kw CR
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Kultúrny a výkonný,ale nesmieš byť prekvapený že má velmi náročný servis,aj finančne,úmerne svojej komplikovanosti
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kachlový šporťák by som teda nechcel

Prvé TT bolo na podvozku Golfa, teda len prebalený GOLF, dvojka netuším. Ale asi by som zalovil inde

Za 2/3 toho čo stojí TT 2007+ by som si kúpil kludne staršiu AR GT 3.2V6 a aspom by som mal radosť z jazdy http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... geNumber=1 zvuk V6 k takému autu jednoducho patri a nie kachle
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Čas priniesol to,že TT už neoslňuje,ale v čase príchodu to bolo auto doslova na posratie,to len dnes už na čokoľvek povieme že sra.č.ka,lebo sme stred galaxie.Teda nie sme,sme chliev,ale myslíme si o sebe prespríliš,pritom ešte včera nám stáli latríny na záhradách.TT síce prebral zavesenie náprav ale to je iba dobre,lebo tak dobré riešenie sa len tak rýchlo nenájde,za predok by som im dal Nobelovku a zadok by som povedzme zjednošil,má príliš prvkov.Ale vydržia sakra dlho,celá koplet sada a to je nejakých 14 silentov dnes stojí nejakých 110-120 e.- dokonca u Lemfordera.
Problém je v tom že ich osadili Tsi -čkami,čo sú na servis (vedomosti) velmi náročné motory.A tej jeden CR 125kW to ozaj do športovo ladeného mohol trtnúť iba idiot.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Cele audi TT je jeden velky OMYL,

tak hnusne auto nemalo nikdy byt postavene....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Povedal by som že v dobe kedy prišlo sa z neho pokakal každý vrátane teba,len už dnes sme sa prepracovali niekam že by jeden neveril
Milujem silácke reči
amidagr
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 20.01.2017 20:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa amidagr »

ako som pisal , pre model TT druhej generacie som sa rozhodol hlavne kvoli dizajnu , menšie vizualne upravy a TTčko vyzera super . Zvuk motora a spotreba vobec nehrá rolu . Ponuka s jazd. TTčkami je na SK velmí slabá :/ a čo je horšie za model z roku 2008 stale pytaju aj 20 tisic pričom 2017 je od 35 tisic . Jedna sa o moje prvé auto a ked ktomu pridam ešte nedostatok informacii vobec neviem či mám púštať do kupy takehoto auta , aby som si potom nemusel vyčitať že som si radšej nekupil novu octaviu v zaruke ...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

amidagr: Chceš auto ktoré ti má robiť radosť tak to nie je len o designe, práve aj tá zvuková kulisa urobí svoje. Si pozri nejaké videá na youtube, trebárs Audi TT TDI a potom Audi TT V6

Dnes do auta kludne yebnú pod kapotu kachle a cez repráky [img]http://forum.autobazar.eu/images/smiles/9005.gif[/img][img]http://forum.autobazar.eu/images/smiles/9005.gif[/img][img]http://forum.autobazar.eu/images/smiles/9005.gif[/img] budú "púštať" zvuk V8. To už je čo za doba [img]http://subarufanclub.cz/forum/images/smilies/655.gif[/img][img]http://garaz.autorevue.cz/images/smilies/eusa_pray.gif[/img]

Motory od koncernu v benzíne nič moc, 2.0TFSI trpel na reťaz medzi vačkami, 3.2 FSI zasa na samotnú rozvodovú reťaz. Zanášanie karbonom, lebo priamovstrek...

Neviem či si v tom aute sedel, alebo pozeráš len obrázky, ale ked v nejakom teste napíšu že zadné sedadlá sú nepoužitelné...
Jasné že v tom nebudeš voziť kolegov do práce, ale tak...
Za tú cenu sú jednoducho aj iné autá, trebárs A5 kupé ale motormi si tam kde aj u TT
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preto radšej tri razy I generáciu,tá mala osadený perfektný 1,8T 20V motor a to teda bol fest vydarený stroj.Je jasné že II generácia pritvrdila a zaviedla väčšie výkony,no ale..chcel by fras,nech si to nechá kto to má
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných