VIF diesel aditiv zimný - Problém

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romanfmw
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 06.03.2008 01:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanfmw »

tak toto zaujíma aj mňa vifko zimné do nafty,dnes-13 a bolo ako puding kým som ho nerozhrkal.Mal som ho vo flaštičke za výčkom do nadrže.Ale auti zvrtlo na brnk.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

A čo takto si prečítat návod na použitie, samotné vifko neni nemrznúce . je to aditývum do nafty . zriedené s naftou klesá bod tuhnutia nafty o cca 5 stupnov.
príklad : pravý opak su vytvrdzovacie zmesi do lakov, lak samotný nestuhne tak isto ani tužidlo nestuhne ale zmiešaním dokopy je to ako kamen .
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

zdravim,

nasiel som tuto temu a chcem sa spytat ohladom davkovania aditiva.. pridavam do nafty aditivum castrol tda (alfa 146 jtd).. pri teplotach -15°C mam problem so startom.. Problem je v tom, ze na zaciatku hrdla nadrze mam dieru ako keby prepad, zaujima ma, ked najelem aditivum pred tankovanim do nadrze bez lievika ci sa do tej nadrze aj naozaj dostane, alebo vytecie niekde prepadom prec a nezmiesa sa s naftou?
Chapem ze ide o motor starsieho data a taketo tazke starty mozu byt normalne, ale aj tak ma zaujima, ci aditivum nepridavam zbytocne?

Dik
bestcar
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.03.2014 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bestcar »

Kašlite chalani na cele VIF - ko, bol som na školení, kde to konkrétne predvádzali v skúmavkach z vodou ... veď to skúste voda ostane dole a benzín stúpne takze ziadne viazanie vody. Vrelo odporúčam PRO-TECH aditíva nie je to reklama ale vlastná skúsenosť. Fungujú na 100% tak ako majú.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

samozrejme si sa zúčastnil školenia pro-tecu :40bd:
bestcar
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.03.2014 20:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bestcar »

Najskôr som bol veľmi skeptický voči tomu a myslel som si, že je to len obyčaný reklamný ťah. Množstvo chalanov čo tam bolo so mnou tak sa z toho pekne smiali. Mne zvedavosť nedala tak som to skúsil ja sám v dielni. Na počudovanie to fungovalo. Netvrdím že VIF nefunguje alebo je zlý, ale PRO TEC to u mna vyhral na plnej čiare. Iba toľko som chcel povedať. :2f93:
valerx
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 11.05.2007 22:31
Zdieľať na Facebook

Re: bionafta v retazcoch a lacnejsia ?

Príspevok od používateľa valerx »

jergusko napísal:
tddi-117 napísal:
jakubko4x4 napísal:Naozaj je v reťazcoch bionafta, a bionafta je lacnejšia?
Prd makový
Aj Slovnaft primiešava mero do nafty (vraj musí nejaké%)
Čistá nafta je len diesel premium.
ani čista nafta neni :3020: v každej nafte je okolo 4 alebo 5 % takzvanej bio zložky :41c2:
Prémiová nafta je BEZ biozložky.
Jedina premiova nafta bez biozlozky je na OMV Maxxmotion diesel, ostatne su aj s biozlozkou aj ten extremne predrazeny Shell Nitro diesel je s biozlozkou, Sprosty odrbovaci, obycajna viac aditivovana nafta s vysokohorskou prirazkou. Ak chces naftu bez biosraciek tak v PL je to pumpa LOTOS Dynamic Diesel, Alebo STATOIL DIESEL GOLD, v cechach natankujes cistu naftu 100% bez bio na pumpach EUROIL Cepro alebo siet pump KM-PRONA a v nemecku jednoznacne ARAL Diesel Ultimate. Na slovensku nehladaj naftu bez biozlozky, lebo taka tu nie je okrem spominanej OMV ktora sa vozi z rakuskej rafinerie.

Aby sa nepovedalo, ze kecam, tu je odkaz na najnovsi test. Shell V-power Diesel Nitro ma v sebe biozlozku v hodnote 6,7% http://www.slovnaft.sk/repository/884269.jpg
71jany71
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 31.01.2016 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 71jany71 »

Test VIF-u na mraze. Na danom kanale je aj viac videí s naftou.
https://www.youtube.com/watch?v=BoKKFMIubEg
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Video len potvrdilo to čo tvrdím vždy. Sú to do luftu vyhodené peniaze. Parafín sa skrátka od nafty oddelí nech do nafty dáte aj mannu nebeskú. A táto téma to len potvrdzuje

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných