Zamrznutie nafty

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon - na troch kralov tu bolo písané o pumpe OMW v PB kde zamrzla nafta priamo v stojanoch. Bolo to aj v iných mediach - premiová nafta bola komplet stuhnutá pri -25 , super nech žije Slovakistan. lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ano, aj to je možné. Kedysi pravidlo ;-)
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

a tak keby bola nafta problemova asi by dalsich ostatnych 30 osobakov na firme malo rovnaky problem či mylim sa? :)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ja sa len chcem opýtať. Prečo si mám priplácať za prémiovu naftu? Nie je obchodník povinný predať to čo funguje? Teda keď vedia predávať lacnú letnú naftu. Tak zimná by mala byť taká čo funguje v zime a nie že priplať si keď chceš jazdiť !!!
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ok ale príde Ti to normálne, že zimná nafta zmrzne?

Ako benzín racing a neviem aké super zázračne veci ponúkajú. Ale aby si si musel priplatiť že chceš naftu ktorá nezmrzne ?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

lakinooo napísal: Tak som ho umravnil, ze reklamne kecy nech si necha pre de***. Zazeral dlho.
Dobre si mu povedal.Aj teraz je jedna dobra na OMV na palivo do - 40.Chlapik donesie teplu naftu v saciku,nastartuje motor akoze v mraze a remenice stoja.Sneh z motora ofuknu fenom :40bd:
Ak by prisli - 40 stupnove mrazy ako v rusku tak sa tu zastavi zivot lol
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Kujon78 napísal:Ja sa len chcem opýtať. Prečo si mám priplácať za prémiovu naftu? Nie je obchodník povinný predať to čo funguje? Teda keď vedia predávať lacnú letnú naftu. Tak zimná by mala byť taká čo funguje v zime a nie že priplať si keď chceš jazdiť !!!
Nikdy nekupujem prémiové palivá a je to roky, čo mi nafta ani nič iné nezamrzlo.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

lakinooo napísal:Mne zamrzla nafta za jazdy. Vonku -25, motor mal 65 C, nafta 13C. A zamrzla.

...
To by ma zaujímalo ako mohla zamrznúť, keď mala +13°. Odhliadnuc od faktu, že nafta ako taká nezamrzne nikdy. Pri nízkych teplotách ztuhne parafín, ktorý obsahuje, no aj ten tuhne, resp. oddeluje sa od nafty až nikede pri -7 -8° pri letnej nafte no stále je nafta filtrovatelná. V podstate úplne obyčajná, letná nafta by nemala odstaviť auto do -15° teoreticky pri menších prietokoch aj do -20°. Zimná nafta to ťahá až do nejakých -30°, potom my dieslofili stojíme nadobro ;-) Ale ak by tu mali byť také kosy, tak sa sťahujem na juh.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Keby obyčajná nafta zamrzla v Amerika, tak môžu rovno benzínku zatvoriť s tým, že ešte vnúčatá vnúčat budú splácať vysúdené love.

Tu na nás každý serie. Nafta je najdrahšia v okolí a asi najhoršia :-( To je na tom smutné.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Zamŕza aj v amerike ;-) Hore v Kanade ani nehovorím. No tak ako v EU aj v Amerike sú autá prevádzkované na severe, vybavené tzv. arktickým setom, ktorý okrem iného rieši aj elektrický ohrev palivového vedenia. Nie len filter vyhrievaný prepadom. Nafta má skrátka takú vlastnosť a nič s tým nespraví ani americký právny systém ;-)
A nafta nie je drahá, ani benzín. Drahý je život v tomto štáte, lebo spočítaj si koľko je cena paliva bez DPH a spotrebnej dane. Ja často tankujem v Brčku, nafta 65-70 centov ;-) Štát nie je taký nenažraný
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

tak palivovy filter vymeneny boli v nom "kusky ladu" alebo čo to bolo, nastartovalo pri -15 na prvykrat, a idem si si idem autom motor tak 65st. zohriaty a vyhodi mi nudzovy rezim a strati vykon zhasne.. nepisalo ziadnu chybu nic, nastartoval som idem dalej a opat, a akonahle sa motor zohrial prestalo to robit... je to ozaj skutočne tym hnusnym OMV palivom?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Tak to by som vypustil nadrz komplet a napustil novu naftu. Akoby si tam mal usadenu vodu a ta sa ti nazbiera vo filtri a zamrzne. Vymontuj filter, ci tam su zase tie ladove kryhy.
martinkf
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 21.05.2014 20:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martinkf »

aj nad tym rozmyslam len neviem ako ju vypustit nemam s tymto skusenosti
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

martinkf napísal:... je to ozaj skutočne tym hnusnym OMV palivom?
Nevidím dôvod prečo by to malo byť práve tým, že je z omv. Všetky cerpačky sú zasobovane zo slovnaftu. Skôr si myslím, že voda sa tam dostala náhodou. Vygooglil by som prípravok ktorý sa zmieša s vodou a následne s naftu. Voľakedy nám zamŕzali karburátora a lievali sme do nádrže Velfobin. Určite existuje niečo do nafty. Minimálne ten účel splní benzinalkohol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Väčšina palivových filtrov (nafty) má aj odkalovaciu funkciu a výpustnú skrutku naspodu.Niektoré aj signalizáciu vody vo filtry

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 4 neregistrovaní