Kupit jeep cherokee r.v 2004 2.8crd?

Diskusia ohľadne vozidiel značky Jeep

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

audi-a4-avant
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.11.2012 14:21
Zdieľať na Facebook

Kupit jeep cherokee r.v 2004 2.8crd?

Príspevok od používateľa audi-a4-avant »

Zdravim..dostal som ponuku kupit tento model auta s automatom..potrebujem nieco podobne kvoli praci..vyssie s pohonom 4x4..chcem sa spytat na co si dat pri tom aute pozor pri kupe..najviac sa bojim toho automatu..zatial som offroad(suv) s automatom nemal..jazdil by som s nim tak 65%cesta 35% teren..(polne cesty,les,kopce,sem tam nejaky tazsi teren,tahanie autoprepravnika)cize aj gumy budu tomu prisposobene..auto ma najazdene nieco cez 300 000..co je pomerne dost ale ak bolo o neho starane tak nieje problem..druhe auto mam s 350 000a je v perfektnom stave..cize toho sa nebojim..myslite ze je to dobra volbo alebo sa radsej pozerat po pajere galloper terrano alebo nieco v cenovej kategorii do 5000€? :zg282:
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

asi myslis crd 2.7, je to mercedes v pohode motor, ale kus od kusu aj tak treba pozerat, sak 15 rocny voz...
Do terenu to je super voz, tuhe napravy klasika. Pozor na verziu 4x4 v danom aute, boli lepsie aj horsie, tak si treba precitat aku tam budes mat.
Neda sa kupit taky voz za 5 a len sa vozit, udrzbu si to bude pytat pravidelnu, furt nieco, s tym rataj. Hlavne ked bude tolko v terene. Hrdza skor nie je problem, ale kus od kusu...
Galoper ma spolahlivost nulovu, vykon nulovy, na ceste nula, asi tolko.
audi-a4-avant
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.11.2012 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-a4-avant »

Nie 2.7 mercedes..ale 2.8 sa mi zda ze to je nejaky taliansky vyrobca..mne ide hlavne o ten automat..lebo toho sa najviac bojim a vladtne ma to aj odrazda..a nieje tam len zadna naprava tuha??..myslim cherokee kj ...a k tomu galloperu ved je to vlastne pajero len s trochu inou kastou..cize spolahlivost ta ista..najviac ma z tych spomenutych taha pajero 2.8td(jeden taky mame v rodine)a spokojnost len pri vyssich rychlostiach to je na h**no trosku..a s investiciami po kupe auta mi je jasne te to bude potrebovat nieco..a aj potom.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Jaj sory ja som myslel grand cherokee... tak cherokee nepoznam
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Cherokee KJ : 2.8 motor nieje motor od mercedesu ale od talianskeho VM motori. Spoľahlivosť priemerná. Závady bežné na CR motor: vstreky, egr, dvojhmota, občas tečúce čerpadlo.
Pohon má dva druhy:
1) command trac - bez medzinápravového diferenciálu
2) selec trac - s medzidifom
Pajero a Galloper sú takmer totožné (motory tie isté). Rozdiel medzi nimi bol taký že Pajero malo na zadnej náprave uzávierku a Galloper samosvorný diferenciál.
Osobne by som sa pozeral po Nissane Terrano 2. Motor 2.7 - spoľahlivý. Do cenovky sa zmestíš :-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

2,8 od VM motori ak sa nebodaj niečo stane tak veci ako motor,je toho málo a drahé,dokonca aj poliak má na ten motor brutálnu cenu
audi-a4-avant
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 21.11.2012 14:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa audi-a4-avant »

Tak nakoniec som si to zozmyslel s jeepom..odradil ma ten automat ktory je v nom..ak by to bol manual tak by som ho pravdepodobne zobral..ale nepaci sa mi to..off road musi byt manual podla mna :d :D ..tak musim hladat dalej..dik za odpovede :2f93:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

omyl, veelký. Do terénu používajú automat aj, alebo práve zdatný ofroaďáci čo jazdia súťažne trophy a pod. Pozri si na youtube také Croatia trophy, všetci jazdia automatom a osádzajú automaty aj tam kde sa normálne nedával. V teréne potrebuješ nonstop Nm na kolesách a to s manuálom nikdy nedosiahneš. Za manuál je mnoho amatérov, čo si na SK upravujú ARO, GAZ, Patrol... čo sú skvelé autá do terénu no manual používajú len amatéri.
richi90
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 24.11.2015 08:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi90 »

ale tak zase automat nie je az tak zly az na drahu vymenu, pri pokazeni ale inak je to ok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Jeep Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných