Kvalita LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj181
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 30.03.2014 17:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj181 »

Myslíš, že Flagu, kt. tam mali pred dvomi rokmi, je na tom lepšie ? :41c2:
Tomegas tankujem pravidelne v Nemšovej a zatiaľ no probléma, avšak začal mi po afére pravidelne na LPG svietiť Check (chudobná zmes), čo si neviem moc vysvetliť.
Ale rozdiel medzi spotrebou Eco+ a Tomegas je +-0,5l/100, pravdepodobne používajú viac síry (Eco), ale zimná zmes ide značne lepšie.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

ECO+ ma stabilne najmenej siry zo vsetkych LPG u nas, rozdiel medzi letnou a zimnou zmesou je dany pomerom propanu a butanu, ktory sa meni

kontrolka motora nie je zavazny problem? :d :D daj si to doporiadku lebo si casom odpises ventily
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
janmil
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 20.10.2015 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janmil »

Eco+ je jediný produkt na trhu, kde jedna firma lpg vyrába, distribuuje a predáva vo vlastnej sieti. Preto je aká taká istota stabilnej kvality. Všetci ostatní sú len obchodníci, ktorí kúpia kde je to výhodné a predajú zase ďalej alebo priamo. Taký plyn môže byť raz vynikajúci a nabudúce katastrofálny, keďže je vždy iný.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ako vidím zase tu všetci zahodili kaukulačky a hlasujú podla toho ako im je kto sympatický alebo nie. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Nevsimli ste si pomerne vyrazne zdrazenie LPG na Jurki pumpach? Minimalne v Kalnej nad Hronom aj na R1 pri Bábe. Uz im chyba len malilililinko a dorovnaju slovnaft co stoji cca 57ct.
Pred 2 tyzdnami som v BA na Vajnorskej tlacil za 44ct a teraz zrazu za 0,549€ na R1...
Nema niekto info preco?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Lebo hlásia mrazy a preto sa mení pomer propán-bután. Aj TAM NZ zdražela o 8 centov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kurnik u nas flaga uz stoji 0,59, tusim zacnem chodit na lacny slovnaft plyn :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
stefan090
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 19.07.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stefan090 »

lebo aj nákup plynu rapídne stúpol, cca o 0,1€ od leta, aj dalioil už má 0,46€
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

NEUVERITELNE SA STALO SKUTOCNOSTOU!

Príspevok od používateľa Hondar »

Tak priatelia a je to tu!
Dnes som na Jurki pumpe na R1 pri Bábe videl LPG za 0,559€. Vravim si ved to je na lowcost dost (aj na zimny pomer zmesi) tak som potiahol este cca 10 km dalej na Slovnaft v Kineku na zaciatku Nitry a tam som natlacil ECO+ za 0,549€. Cize o cent lacnejsie ako ponuka Jurki!
Opakujem: SLOVNAFT JE LACNEJSI AKO JURKI!!! lol
Myslel som, ze totok mi v zivote z papulky nevylezie... :-\
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hondar v NZ je to už asi mesiac. TAM ktorá bola o 10 - 12 centov lacnejšia je na úrovni Slovnaftu. Zase netreba to brať až tak tragicky, pozri kolko stojí benzín.
A navyše je tu téma ako MišoV50 lieči diesle pridávanim VIFu a iných bordelov do nádrže. Ty si kedy čo dofukoval do plynu?? a fachčí. lol lol
Vďaka bohu , že to LPG máme :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Tak, tak, plny suhlas Tatinko.
Do uplne vyprahnutej valcovej, 65 litrovej vzdy tlacim nadoraz a malokedy prelezem 30,-€. Skor som blizsie k 24...a to na nu spravim 500km s 2200kg MPVckom rozhodne neeee na spotrebu :)
Inak subjektivne mam pocit ze ten ECO+ je lepsi ako byvalo Jurki v poslednej dobe... zrejme si boli sebaistí svojou "jedinecnostou" az nakoniec postupne postracaju zakaznikov, ked sa nezamyslia nad svonou cenotvorbou.
PS: ak by nemal Shuttle splynovac v ZIVOTE BY SOM SI HO NEKUPIL :zga27:
15€/100km? Dakujem, neprosim :3020:
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

oco13 napísal:Ty si kedy čo dofukoval do plynu?? a fachčí.
Inak videl som uz aj aditiva do LPG vo forme tabliet, ktore vlozis do tankovacej pistole pred 'capovanim' :d :D
Obrázok Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC + LPG (BRC)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ja som do lpg daval asi 3-4x protec lpg cleaner ? Ousem uz to prestali drzat na mojej pumpe, zhanat sa mi to nejako nechce :-\

S tym eco uz to musi vidiet aj slepy, maju momenatlne velmi dobru cenu, teda oproti tomu co bol standart...ja ich tankujem iba nudzovo, inac chodim na nasu miestnu cerpacku, aj ked ma za drahsie ako slovnaft akuratne...stahovat sa nemienim a za eco-m dochadzat tiez nie :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Priatelia, co tankujete v tychto krutych mrazoch?
Ostali sre verní svojim (letnym) pumpam, alebo ste zmenili "dodavatela" kvoli spolahlivosti v treskucich mrazoch?
Ja som od Vianoc presiel z Jurki na ECO+ a zatial vnimam len pozitiva.
Cena ako (niekdajsie) negativum je bezpredmetna, kedze je IDENTICKA... lol
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja si myslim,ze marketingove oddelenie MOL
ma ludi,ktori zistuju verejnu mienku a citaju aj tuto diskusiu, za tym ucelom aby vedeli vytvorit urcitu efektivitu svojho podnikania,teda aby predali,co najviac svojich produktov...
Aj ked slovensky trh netvori pre MOL mozno ani 20% obratu je to zaujimavy segment ,kde sa oplati podnikat efektivne
A efektivne v kazdom pripade znamena predat VIAC za nizsiu cenu ako menej za vyssiu cenu .
Je tu este jedna moznost
cerpacky s automatickymi vydajnymi stojanmi BEZ OBSLUHY
ja si myslim,ze slovenska klientela neni dostatocne
vyspela pre taku moznost.
A o lapsusoch spred 15 rokmi ked cele podnikove flotily
ODCHADZALI od Slovnaftu tankovat na ine benzinky ,kvoli nizkej qualite benzinu,radsej pomlcim....

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných