Ford Mondeo MK3 - konstrukcia chladiaceho okruhu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Ford Mondeo MK3 - konstrukcia chladiaceho okruhu

Príspevok od používateľa bandit97 »

Ahoj a dobry den vsetkym.
Chem sa spytat na jeden detaill konstrukcie chladiaceho okruhu na Modeu MK3 (2003) 2.0TDCi 85kw.. Konkretne je to vyustenie hadice z hlavy motora (odvzdusnenie?) za termostat do plastoveho "Y" kde ma voda moznost prudit bud do chladica alebo smerom do dalsieho "Y" kde sa spaja zasa s vodou z chladica na jeho druhom konci a nasledne ide do expanznej nadoby. Kedze je to urobene ako je, tak voda prudi cestou mensieho odporu smerom do chladica a na konci zasa zneho von a nejde spojenim medzi tymito dvomi "Y" priamo do expanznej co znamena, ze aj napriek tomu ze ma toto auto dva termostaty, tak ma fakticky trvalo spojeny maly a velky okruh... Teda aj v takejto zime ako je dnes, mam sice motor studeny, ale chladic teply... :(
Ostatne auta co mam alebo som mal maju toto vyustenie z hlavy vedene priamo do expanznej. Je nejaky prakticky zmysel takehoto riesenia? Lebo jediny efekt vidim snad v tom, ze po otvoreni termostatu nema motor taky tepelny sok kedze voda v chladici je takto predohriata...
Za pripadne objasnenie dakujem.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ked mas teply chladic, nezohrejes motor, ani nekuris, moze to znamenat len jednu vec, termostat je trvale otvoreny, vymenit :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jedna tretina chladica je tepla hoci sa termostat este neotrvori.ani ja netusim preco taky patent.
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

mam ten isty vehikel akurat 96kw, a zohrieva sa aj kuri v pohode, ALE termostat som menil uz 2 krat - v oboch pripadoch robil neplechu ten maly (zvyknu ho oznacovat ako olejovy). menil som ho pred dvoma rokmi a pomohlo, teraz pre mesiacom to vzdal znova. Vymenil som a zohrieva sa bez problemov. Tym netvrdim ze aj u teba je to ten, mozno mas just ten druhy off. Kazdopadne sa nezdrzuj uvahami o konstrukcii a ako pise Bajo, vymen ktory treba.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Oba mam nove. To co popisujem neni vada ale konstrukcny fakt a chcem len pochopit preco to tak je. Ta hadica do chladica sa zohrieva len preto ze za termostatom (od termostatu k chladicu) do nej vteka voda z vyvodi z hlavy. Neska som tento prepoj zrusil, tak sam som zvedavy co to spravi...
PS: bajo ze sa mne konkretne nehreje maju na zodpovednosti zhavice pomocneho ohrevu.. To nikto nikdy nemenil, lebo oficialne sa da kupit len cely blok za cca 160e.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Beru BE GH001. Ceny okolo 25€…
Je tak?
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Oznacenie mam niekde poznacene, ale teraz to nenajdem jak na potvoru... :/ Ale cena sedi.. Nejaky lacnejsi zdroj nemate niekto nahodou?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Do pomocného ohrevu môžeš pokojne dať žhaviče z dieslovej Felície za 2e/ks
Celý ohrievač aj zo štyrmi žhavičmi typu hadica - hadica z Laguny Dci kúpiš za 10 e.-
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Pan Hlavaty DAKUJEEEM :)
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Takze vyriesene, doriesene... Nakoniec som pouzil zhavice pre PSA motory 1.9D/TD kvoli dlzke cinnej casti. (Asi o 5mm dlhsej nez ma Felicia). Cena malo cez 2e zakus je oproti originalu 25e/ks dovodom na zamyslenie.. Aj keby som ich mal menit kazdy rok, tak mi to za to stoji.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných