Volvo XC 90 , 2007

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

pavukos
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.07.2009 11:59
Zdieľať na Facebook

Volvo XC 90 , 2007

Príspevok od používateľa pavukos »

Zdravim.chcel by som kupit ojazdene xc90 rocnik okolo 2007.Bol by som rad keby mi niekto vedel poradit ci je to dobre rozhodnutie alebo co sa tam kazi a tak.Jednalo by sa o dieslovu verziu 2,4 automat.Skusenost mensiu mam len s S80 rok 2009.Budem vdacny za kazdu radu.
mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlsking »

Veľa ti spraví nájazd km. Čo sa týka motora 2,4 tak aspoň z môjho pohladu jeden z najlepších čo kedy Volvo montovalo. Myslím si že aj spotreba na tak veľké auto bude prijateľná. Automatické prevodovky boli spoľahlivé, aspoň ja som s ňou nemal problém a to sme ho mali ako firemne a bol tam nájazd cez 500 000 km. Samozrejme auto bolo od novoty a pravidelne bola vykonávaná Udrzba ako motora tak aj prevodovky. Čo sa týka náprav, boli riešené dobre, ale take že výmena čapov a podobne nebola najlacnejšia záležitosť. Ale ak trafis na dobrý kúsok, tak si myslím že ľutovať nebudeš a smelo do toho.
P.S. Ja mám slabosť pre Volva takze za mna áno.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Z druhého príspevku by som vypichol : auto bolo od novoty a pravidelne bola vykonávaná Udrzba
: firemne

Chýba info o cene tej údržby.... a info o pravdepodobnosti že nájdeš auto s plnou servisnou historiou kde ťa nečakajú :ale take že výmena čapov a podobne nebola najlacnejšia záležitosť

Prajem dobrý kup....
mlsking
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 13.08.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlsking »

Áno presne viem načo hjundai naráža, ale nechcem strielať ceny z brucha, nakoľko všetko sa platilo na faktúru a viac menej má to netrápilo vtedy, ale ak nezabudnem zajtra možem zbehnut za ekonomkou ak sa jej bude chcieť nájsť tie faktúry tak ti nejaké ceny popíšem :D ale samozrejme všetko to bolo riešené v autorizaku. A áno nájsť auto s plnou servisnou históriou možno nebude jednoduché, ale dá sa. A niekedy je aj ta história zbytočná, auto môže byt ako lusk aj ked nebude mat knižku, alebo sa mýlim?
Len pre zaujímavosť Volvo sme vymenili minuly rok za Citroën jumpy. Potrebovali sme niečo 8+1 a to je taký neskutočný rozdiel samozrejme k horšiemu že človek by sa až začudoval aký je rozdiel v jednotlivých značkách. Samozrejme mám na mysli pohodlie a celkový dojem z jazdy.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Tak tak, problém je tzv. tisíchran, ktorý sa obrúsi a potom auto nie je 4x4. Ale pokiaľ viem, vedia to bez problémov vymeniť. Cenu si veľmi nepamätám.

Treba pozrieť o akú prevodovku sa tam jedná. Automat bol dobrý Aisin japonský ten od GM bol na prd a zvykol sa vysypať. R.v. 2007 je tuším taký hraničný, kedy to tam začali meniť to GM za Aisin, takže preveriť čo tam je.

Podľa skúsenosti odporúčajú viac D5 136 kW ako 2,4 D 120 kW. Pri motore treba dávať pozor na nejaký remeň neviem čoho presne, ale trebalo robiť na ňom pravidelnu výmenu, čo sa väčšinou nerobilo a to potom zvykne padnúť do rozvodov a je problém. Určite skontrolovať hladinu oleja, lebo sa stáva že pri regenerácii DPF sa natrepe nafta do oleja.

Ostatné veci ako klasika iné autá. Samozrejme SUV a prémiová značka automaticky znamenajú drahšie diely. Ale zase to nebude taký tragický rozdiel, ale bude. A riešiť autorizák so starou hrčou je podľa mňa nezmysel a teda aj ceny týchto normohodín. Viem, že na západnom slovensku je dosť veľký fanklub Volvákov a sú tam aj servisy, čo tieto autá stretávajú pravidelne. Takže volvoforum a riešiš servisné problémy. Len treba počítať, že tieto volvíčatká majú toho najazdené habadej. Pri XC90 bol málokedy nájazd 250 tis. km. Vždy cez 350 tis. km.

A keď sme tu už spomenuli BMW X5 je zarážajúce, že si tie XC90 tak neskutočne držia cenu. U nás hodnota značky volvo nie je vysoká v Nemecku si vedia za to vypýtať dosť. Ale XC90 si cenu drží.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Ináč za tú cenu vieš už poriešiť aj ML-ko r.v. 2006
pavukos
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 25.07.2009 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavukos »

Páni dakujem za komentare urcite ich vezmem v uvahu pri kupe 90ky.Budem este co to sledovat a uvidim ci sa nieco normalbe v tomto rocniku alebo mladsom najde.Hlavne ci bude v poriadku automat,kedze treba olej menit kazdych 60tis.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných