Mitsubishi Colt - v mrazoch nechce nastartovat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mitsubishi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

no tu snuru by som fikol a dal tam nieco ako ma defa...samo zaruka odplave..

vykon podla toho co chce. ci uz horucu vodu alebo len aby
motor nebol ladovy na dotyk. taky 300W DEFA co sa len priklada k bloku motora , nezohrieva priamo vodu, urobi tolko ze na dotyk neni motor ladovy, (20-30°C). a to ide 6-7 hodin.
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

DEFA robí rôzne verzie - vo Fiate mám ohrievač vody v mieste spodnej hadice k chladiču a na Toyote priamo blok motora zvonku.
300W bohate stačí, keď naštarujem ide mi z výduchov teplý vzduch - na Fiate nechávam hodinu, Toyota 2-3 hodiny... nad tým elektrowarmom som rozmýšľal kvôli cene ale 1500W je priatiahnuté za uši a koľko vydrží poľské- čínske? čerpadielko? čo sa stane ak čerpadlo zlyhá? je ten termostat vnútri 100% a vypne ohrev? plus ten kábel - proste je to hodne " amaterske" hlavne prepojenie - preto by som rád vedel či má niekto na tom viac rokov...
Plus DEFA ponúka ohrev interiéru, udržiavanie-nabíjanie batérie.... samozrejme za iné ceny
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Ono v zaujme co najmensej spotreby elektriky treba pouzit co najvacsiu spiralu co blok zvladne z hladiska distribucie tepla, pustat ju na co najkratsi cas. Inac vykurujete okolie ci snad si tu niekto nemysli ze tych 300 prdiwatov za celu noc skonci len v motore.
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

Ten ohrev vody mám namontovaný v Peugeot Boxer 2.2 -mám tam myslim 1100 alebo 1500 W nepametám už - aje to slábé.
Po ohriati vody na určitú teplotu/ asi 35 - 40 stupňov / by sa to malo automaticky vypnut.Ten výkon špirály vobec nepostačuje na ohriatie
Ešte mi to nikdy nevyplo aj ked som to mal zapnuté 3 hodiny.Vodu to zohrialo ale nie na až taku vysoku teplotu - Vonkajší vzduch ochladzuje hadice a plochu motora - špirálka nestihá.

Je to výborna vec motor štartuje uplne ľahko bez klepotu.
Je potrebné mať dostatok času pred štartovaním na ohrev - min.- 1 hod.
Samozrejme čím výkonnejšia špirála tym skôr nahreje...
Možno na nejaký malý motor je to postačujúce - na mojho PG nie.
Ľutujem že som nekúpil ten 3000w.
K uplnej spokojnost treba poriadnu špirálu aspoň 3000w
Kupoval som to z Polska za lepšiu cenu než sa to dalo zohnat v SR a ČR.
Doporučujem ale z ten z vysokým výkonom špirály aj ked je samozrejme drahší.
Všetky tieto ohrevy sú vyrábane v Číne daju sa kúpiť cez net - či už poliak alebo nemec importer - predajca tam len lepí svoje nálepky.... :4090:

Ta firma Elektrowarm.cz to berie z Polska ,ja som to kupoval priamo od polskej firmy :d :D

edit :
podarilo sa mi najst poliaka kde som to kupoval:

http://www.podgrzewaczesilnika.pl/oferta/

Dziekuje bardzo. :zg282:
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Re: Mitsubishi Colt - v mrazoch nechce nastartovat

Príspevok od používateľa bbystrica »

filipooo napísal:Dobry den mam auto Mitsubishi Colt cjo . Problemom je ked klesne teplota okolo - 20 stupnov auto nechce nastartovat . Kupil som aj neaky pripravok proti zamrzanie vody v benzine . No dnes sa problem opakuje . Musim auto 1-2 hodiny nahrievat aby nastartovalo .Kedze nemam vyhrievanu garaz len pristresok musim to takto riesit. Baterka je dobra a starter toci ale tazsie ako ked je teplejsie. Olej davam Shell 10w-40. Problem bude niekde pri motore pretoze len tam staci nahrievat. Za rady a tipy vopred Dakujem.
No ja mám detto Colta CJO a bolo aj cez -20 cca asi dva alebo tri dni -25 a nastartoval v pohode na brnk... a tiez parking nebeska obloha :-)
Tak potom uz len riesenie co dal p.Hlavaty
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

No ja by som riešil príčinu toho, prečo nenaskočí motor, napr. stav sviečok a pod.

Návrat na "Mitsubishi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní