Autonabijačka ultimate speed 3.8 ULG A1

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

schalchen1
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 23.09.2014 17:02
Zdieľať na Facebook

Autonabijačka ultimate speed 3.8 ULG A1

Príspevok od používateľa schalchen1 »

má niektosúsennosti z nabíačkou autobaterií z Lidla s týmto starším typom?Mám autobateriu banner geeneration 2011 k amperom sa neviem dopátrať ale predpokladám že to bude 60 AH až 74 AH kedže vlastím diesel 1,14 hdi peugeot break.Po 5,5 hodinach nabíjania autonabíjačka ukazuje plný stav.Treba ju ešte nabíjať alebo je už po nej.elekrolyt je čistý bateria kontakty taktiež.Nabijam už druhý krát kedže teraz mi ju vymlatily mrazi.Cez šartovacie kable chytila hned ale jazdím krátke trasy mesto.Dakujem za rady
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

A čo sa presne chceš spýtať? Tú nabíjačku mám asi 4 roky, funguje spoľahlivo, nabíja max. prúdom 3.8 takže veľké baterky nabíja dlhšie a pri úplne vybitej nespustí nabíjanie... inak je to nabíjačka overená stovkami motoristov ktorým sa nechce platiť napr. za CTEK x-násobne viac.
K tvojej baterke sa neviem vyjadriť - vek, mrazy,krátke trasy,diesel = možné problémy....
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ja sa zase neviem vyjadriť k tej konkrétnej nabíjačke, ale je to dobré keď po nabití batérie to nabíjačka ohlási.
Ale matematika to je celkom jednoduchá. Keby rovno nabíjala plnými 3,8 A, čo asi nebude, tak kvôli tomu že účinnosť nabíjania nie je nikdy celkom 100%-ná, nespravíme veľkú chybu keď budeme uvažovať nabíjací prúd 3 A.
Takže ak po 5 hodinách bol koniec, tak do batérie natieklo maximálne 15 Ah, čo je myslím aj tak ešte optimistické číslo. Ak sa jedná o pobedzme 60 Ah batériu, je to dosť málo.
Takže buď batéria nebola vybitá, resp. bola skoro plná, alebo tá horšia alternatíva, t.j. že kapacita tej batérie je už minimálna a už sa v nej jednoducho nedokáže uložiť dostatok energie.
Najlepšie by ju bolo treba overiť prúdovou (záťažovou) skúšačkou, ktorá ukáže skutočnú kondíciu batérie.
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

Ta nabijacka je O.K. mam ju asi 5rokov.

Baterku si daj premerat na zatazovy test. Robia to tam kde predavaju autobaterie a hned budes mat jasno ci je baterka O.K. :41c2: :41c2:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja mam tiez taku asi 5 rocnu a kupil som to novu s displayom.ukazuje aj stav ako je nabita palickami.fakt totalne mrtve baterie hodnoti ako nic preto na take veci mam staru velku nabijacku ceskej vyroby z roku 1994.ta ten elektrolyt v tej baterii uvedie do stavu varu :41c2: {zobudi mrtvolu hned}a potom nabehuje ta z lidla.ak je bateria uz zla tie lidl nabijacky ukazuju aj za 20 minut nabijania ze je ok.neviem ako sa to presne opise su pulzove a tie stare boli nejake ine nabijacky.musel by som googlit.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Tiez mam par tychto lidl nabijaciek a za tu cenu sa da ale preto mam aj C-tek mx5 - tu je ten rozdiel,ze ten c-tek dokaze nabijat aj skoro,,mrtvu,, baterku +dokaze si ju akoze zdiagnostikovat a podla toho nastavi akym priebehom ju bude nabijat a vypne nabijanie az ked fakt je baterka nabita -nie predcasne ako ta z lidlu.Za mna po skusenostiach radsej c-tek
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Nabíjačku z Lidla mám asi 4 roky a som s ňou spokojný. Nabíjam ňou malé, ale i velké baterky z dvoch traktorov, s kapacitou asi 150Ah. Velké baterky nabíja dlhšie, ale nabije ich.
Sused mi semtam nosí "mŕtvu" baterku, používa ju na elektrický ohradník, kde ju vybíja pomaličky, ale isto. Nabíjačka ju nechce ani začať nabíjať, preto na mŕtvu baterku pripojím káblami inú baterku, zapnem nabíjanie a druhú baterku vzápätí odpojím, nabíjam len tú mŕtvu. Zatiaľ ju zakaždým pekne nabila.
Nabíjačku nechávam v činnosti aj keď už svieti na zeleno, predsa len aj vtedy trošku ešte nabíja, udržiava. Mám to zmerané.
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

dost velka chyba tychto malych lidl/kaufland nabijaciek, ze nedokazu nabit vyslahanu baterku, napr. ked sa zabudnu zapnute svetla. Pritom je to len vec retardovanej elektroniky, ktora si mysli, ze nabija 6V bateriu a ze ta je uz nabita, lenze my chceme nabijat na 12V...
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Áno, ale ako som písal vyššie - stačí pripojiť k vyšlahanej baterke na pár sekúnd druhú baterku a je po probléme.
sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

Tak mne ten stary typ (bez displeja) odisiel nastastie v zarucnej dobe, jedneho dna nezapla, lidl si dal celych 30 dni na zaruku - keby mi dali novu asi cely cas odvtedy sedi niekde v sufliku nepouzita (kedze som si medzitym kupil novu od normalnejsieho vyrobcu).
nepocul som jedineho elektrikara ktory by ju hodnotil ako kvalitnu. nejaky prud z nej ide to je asi vsetko.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ach keby si netaral.... nepoznam majitela ktoremu by neposluzila nato naco je vyrobena. Dokonca elektrikari ktorych spominas a dali si pracu otvorit ju konstatovali ze vnutro je rovnake ako x krat drahsie nemenovane masinky.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

aj ja som zastaval nazor ze tie male nabijacky su hracky pre deti.bral som to ze nabijacka musi mat trafo aby to ficalo.no 5 rokov ukazalo ine.doba technologii ide napred.a v novembri som kupil dalsiu.za tie prachy to plni svoj ucel.paci sa mi ze sa nemusim starat ako kedysi ci ju neprebijem a ci ma vodu.tie nove autobaterie ani voda sa neda dolievat a ta stara nabijacka pri nabijani tu vodu odparovala rychlo.ked nabijam baterku jazdim druhym autom niekedy aj 2 dni to ostava napojene v garazi.pred 4 rokmi som kupil z lidla aj aku vrtacku.dodnes fici.kazdy sa smial ze co je to za smejd ze sa rosype prevodovka ale tak ja s tym nepritacam kolesa na aute a nemiesam lepidlo na polystyren.na take profi prace to ani nieje urcene.a nabijanie je tiez dobre 30 min ide 30 min sa nabija.kolega kupil nejake black deker ze je to kvalita baterky velke ako tehla nedostane sa s tym do malych miest idu 30 min a nabijaju sa 8 hodin ako fakt krasa :d :D za 80 euro.
samaelz
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 06.01.2009 11:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa samaelz »

Mam ju cca 6 rokov, funguje , splní svoj účel. Aj úplne prázdne batérie sa ňou dajú nabiť, stačí čítať návod a zapnúť na nej režim pre úplne prázdnu batériu.
Za ??15€ ?? super kúpa
PROCHY603
Príspevky: 3773
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

pidizvi napísal:dost velka chyba tychto malych lidl/kaufland nabijaciek, ze nedokazu nabit vyslahanu baterku, napr. ked sa zabudnu zapnute svetla. Pritom je to len vec retardovanej elektroniky, ktora si mysli, ze nabija 6V bateriu a ze ta je uz nabita, lenze my chceme nabijat na 12V...
Treba vediet aj pouzivat tu nabijacku z LIDLA a treba si obcas aj precitat NAVOD. :41c2:

Vyslahanu baterku nabijam na programe VLOCKA.

O lidl nabijacke je tu tema.

link: nabijacka-autobaterii-t56369.html
Franc1644
Príspevky: 836
Dátum registrácie: 28.01.2010 17:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Franc1644 »

Neviem, ale ja keď mám fakt vybitú baterku, tak vločka nepomôže, nedá sa tam doklikať. Ukáže skrat a hotovo. Musím inou baterkou.

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: milok a 31 neregistrovaných