Dacia Sandero - zhasinanie na nizkych otackach

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Dacia Sandero - zhasinanie na nizkych otackach

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Zdravim vas
Mam problem s Daciou Sandero 1.4MPi ,55kw Rv 2010
auto ma dodatocnu montaz LPG v zaruke
Jedna sa o to ze mi auto znicoho nic zacalo na volnobehu zhasinat , niekedy otacky udrzi niekedy zhasne , ked ich udrzi tak su na okolo 500 ot/min
Kamarat mi narychlo vycital chyby s diagnostikou Delphy pretoze sme sa ponahlali aj ja aj on tak sme to len nechali vycitat a vymazal ich , samozrejme ze sa vratili
v chybovych hlaseniach bolo :
obvod snimaca /spinaca A polohy skrtiacej klapky /pedalu
vstupny signal prilis vysoky
staly/trvaly


prietok chladiva cez chladic je nizky
prerusovany /nesuvisly


toto vypisala diagnostika , neviem coho sa mam chytit, ci ist po kably alebo po snimaci klapky ,, a k tej druhej hlaske ci neklakla vodna pumpa ,

za kazde tipy vopred dakujem
l.bily
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.10.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l.bily »

daj to zosrotovat
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

l.bily
Kebyže som admin, tak máš ban, minimálne však citrónovú kartu.
Zamysli sa nad sebou a keď nemáš k téme čo povedať, tak sa zdrž komentára.

miroslav114
Prvá závada - tam by som sa skôr spoliehal na poriadnu diagnostiku - vadný snímač na pedáli sa dá krásne zdiagnostikovať, tak isto aj vadná škrtiaca klapka.
Je nerozumné veci vymieňať bezo zmyslu - preto radšej diagnostika.
Ak by som si však mal tipnúť od PC, tak podľa príznakov by som to videl práve na škrtiacu klapku.
P.s.: vzduchový filter bol kedy menený?
K druhej závade - môže to byť aj vodná pumpa, ale ako prvé by som si skontroloval bod tuhnutia chladiacej kvapaliny. V týchto mrazoch sa môže chladiaca, ktorá má nízky bod tuhnutia veľmi rýchlo premeniť na ľadovú kašu a pri štarte to lopatky vodnej pumpy nemusia rozdýchať...
l.bily
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 12.10.2011 19:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa l.bily »

keby, ale niesi, len si dôlezity, ja by som ti dal rajcinovu. Ti gratulujem ze mas kristalovu gulu a vies co tomu je. Take auto ti opravy kazdy Pista, nebolo by lepsie niekde stym zajst, jak tu hadat?
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Dôležitý si tu ty. Hráš sa na dôležitého : "daj to zošrotovať".
Majster svetla, čo má kľúče od miešačky. :d :D
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

raven
chladiacu som kontroloval v oktobri bola na minus 42 , mam to aj zapisane ,pedal je manualny s lankom takze snimac pedalu by to mat nemalo , nemal som zatial na to cas aby som to rozobral , filter bol meneny v oktobri , odvtedy najazdenych 2000km , auto pouziva zena a jazdi len do mesta a s detmi na kruzky ,

pre I.Serbel ci bily ci cosi zac
rad by som vedel ake mas vobec auto ty , mas vydojeneho bawora ci vydojene stiry kruzky pro teplousky alebo gruppe wagen a mas hned svoje ego si cavo musim uznat moja hlboka poklona

no zene to do mesta staci a na dialkove cesty mam uplne nieco ine a pohodlnejsie ja osobne robim tyzdenne okolo 5 tisic km dacku mame od nova a druhe auto tiez no tom ma uz cez 300 tisic a to pouzivam len na dialnice , do mesta snim vobec nechodim
ajko232
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.11.2014 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ajko232 »

skus kuknut ten snimac, nejaka taka sranda tam bola, na thali 1.4 ( 2003) 55kw nam nieco podobne robilo tiez s tym ze pri radeni si musel sem tam aj medziplyn tuknut aby ti to nezdochlo ;)
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

a napísal si či sa to deje na benzín či plyn či rovnako?
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

podla mna

Príspevok od používateľa sarusian »

moze byt zanesena skrtiaca klapka a otackty skacu jak divoke kone, ale mozem sa velmi mylit
meakysvk
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 07.11.2015 11:52
Bydlisko: SNV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa meakysvk »

vonku je kosa, všetko pomrznuté, nabehni na benzínku, kúp pol litrovku VIF a natrep ju do nádrže, keď nepomôže tak už len mechanik, aj nám mrzol Ignis a to ani nebola vtedy nejaká extra zima..cca -10 a benzín z nemenovanej slovnaft čerpačky...počas jazdy so zaradenou rýchlosťou pohoda, bez zmeny, pri pokuse o preradenie auto na spojke zdochlo...8€ záležitosť a auto "opravené"
09 Hyundai Accent 1.5 CRDi 81kw
mirostar
Príspevky: 1650
Dátum registrácie: 20.01.2009 12:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mirostar »

Dácia je jednoduchá,takže aj oprava bude jednoduchá.
/škrtiaca klapka,termostat,sviečky,filter,prípadne dialnica 50 km okolo 120/h/
Rifter 1,2 v benzíne,110 koníkové.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

deje sa to aj na plyn, v benzine mam aditiva to vylucujem , sviecky ngk maj cca 2000km , filtre menene , teraz pozriem tu skrtiacu klapku
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Dacia opravena

oprava jednoducha , pol hodka s kavou
zaspineny krokovy motorcek v skrtiacej klapke ktory nechodil a nereguloval volnobezne otacky z dovodu zaspinenia ,
nutna demontaz filter boxu , skrtiacej klapky vycistena skrtiaca klapka s origo cisticom , vybraty a vycisteny krokovy motor cisticom na skrtiace klapky , poskladane a vsetko funguje ako ma
cena opravy mozno 0 eur pripade cena trochy cistica na klapky
mikodo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23.01.2017 13:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikodo »

Tak kratko? Takze tam nic hrozneho nebolo. No to si teda dobre obisiel, nic neplatis rychlo vybaveny a k tomu si stihol si dat aj kafe. Kam chodis do servisu? :2f93:
Hondar
Príspevky: 504
Dátum registrácie: 24.02.2015 18:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hondar »

Aj ja uz dlhsie uvazujem, ze vycistim skrtiacu klapku na Shuttlovi. Ked vsak vidim ako komplikovane je to namontovane na sacie potrubie s mnohymi hadickami...a dokonca jedna matica zo 4 je uplne nepristupna...myslim tym, ze ani nahmatat ju nemozno, hned ma prejde (doteraz ma vzdy presiel) elan sa do toho pustit. Viem, ze v polorozhadzanom stave uz nebude cesty spät a narobim si len zbytocne vrasky...

Co si myslite o cisteni skrtiacej klapky bez demontaze? Myslim priamo na sani nastriekat cisticom, co sa da vytriet prstom a zbytok nechat vyletiet cez vyfuk (ak sa podari)
....zatial mi vsetko slape ako ma, uvazujem do buducna ak by bolo nahodou treba.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní