letne vs.zimne aditiva v lete

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

borkazsolti
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 01.06.2008 20:39
Bydlisko: Nové Zámky , Zemné , koniec sveta.doma sme.
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borkazsolti »

Že prečistí?Videli ste už voľakedy rozobraté vstrekovacie čerpadlo? Čo v tom môže také aditívum čistiť? Od čoho by to bolo z vnútra špinavé? Však to je v nafte celé... :zg282:
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

petyy napísal:aditiva vif a stp su kvalitne. pomozu nersz predlzit zivotnost cerpadiel o niekolko desiatok tisic km!
ale tie bludy o tichsom chode motora po aplikacii adtiva nemozem fakt ani citat...zasnem nad naivnym placebo presvedcenim.a este to napise do eteru....

:2f93:
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

petyy napísal:aditiva vif a stp su kvalitne. pomozu nersz predlzit zivotnost cerpadiel o niekolko desiatok tisic km!
ale tie bludy o tichsom chode motora po aplikacii adtiva nemozem fakt ani citat...zasnem nad naivnym placebo presvedcenim.a este to napise do eteru....
ak raz zvysis cetanove cislo nafty, zarucene zmenis vsetko vratane chodu a hluku motora.
musis mat ale hudobnicke usi aby si to rozoznal, nie vsetci vedia aky je rozdiel medzi naftou a benzinom a natankuju to naopak, takze tazko od niekoho podobneho cakat ze vie nieco o konstrukcii motora, jeho chodu ci odchodu ...

keby sme mali nemecku naftu, tak si tam nemusime nic pridavat - urobi to vyrobca nafty
tu nasu slovensku naftu by nam nemali dovolit oznacovat pojmom nafta a mali by nam to zatrhnut, nech to volame potom inak napr. Afta, ked uz Rum je UM a podobne :-)

VIF doporucujem vsetkym, ja by som to daval aj do Vetriesky (PV3S) ...

Cena prisady VIF sa vrati uz len na ZNIZENI SPOTREBY !!! Jedna sa sice mozno o 2-3 dcl/100km ale prepocitajte si to

dalej ma antikorozne vlastnosti a lepsie maze a to mate potom vlastne zadarmo v cene :-)
johny97101
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 01.03.2011 07:27
Zdieľať na Facebook

VIF skusenost

Príspevok od používateľa johny97101 »

tak mozem Vam VIFko len odporucit, naposledy som natankoval na neznackovej pumpe naftu, plyn mi zmäkkol a auto ťahalo podstatne menej (predtym som tam mal diesel zo Shellky), najazdil som zo 500km a dotankoval som na Tesco pumpe, auto po tesco nafte zacalo hrkotat a tahat o dobrých 35% menej, kupil som VIFko, nalial a motor zrazu tahal este o poznanie lepsie nez na zaciatku, ked som natankoval na shellke. Naposledy som natankoval na Benzine v CZK nejaky super diesel a dolial viac VIFka a auto ide ako raketa :D odporucam vyskusat, stoji to za to :42f9: :d :D
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Ja som tiež nalial aditívum do môjho auta, nebolo to VIF ale domáca pálenka, tak mi to poradil môj mechanik, že v Nemecku to tak bežne robia, lejú to do nafty. Čuduj sa svete, ono to fakt fungovalo, do vtedy išlo ledva 100km/h a po naliatí, neuveríte 350km/h a spotreba 3,65 l/100, motor som prakticky ani nepočul, ale myslím si, že si len tak šveholí. Pardón zabudol som sa zmieniť o zrýchlení, ááá radšej vám to ani nejdem písať, lebo neuveríte... Či som tú pálenku nalial inde?
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Re: vif

Príspevok od používateľa borinik »

baggi12 napísal:sevas to mash jedno nevadi to ked davas zimny cez leto ale naco to vobec davas ked si mozes kupit letny ja osobne pouzivam cez leto letne vifko a cez zimu zimne no hlavne cez zimu sa prejavia jeho ucinky motor ide fakt tichsie taky stiseny nieje ani zo shell v-power diesel fakt je vifko super a zase z letnym mam nizsiu spotrebu o nieco
A ked budem mat oba a oba tsm nalejem,tak co budem mat,aj tichsi motor aj nizsiu spotrebu??

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní