Opel Astra J 1,7 CDTI 81 kW - trasenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

matus2202
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 08.01.2017 14:08
Zdieľať na Facebook

Opel Astra J 1,7 CDTI 81 kW - trasenie

Príspevok od používateľa matus2202 »

Nazdar chlapi, mam problem s mojou astrou už dlhšiu dobu a v servise nič nepočuju ani necitia ako obvykle, tak sa obráciam na Vás možno že mi budete vedieť poradiť, mam 2 problémy s autom, auto ma najazdene necelých 150 000, bola robena prakticky generalka motoru pred rokom, nove žhaviče, tesnenia, vstreky, rozvody,...tak tu je prvý problém, nejaku dobu po tejto generálke sa objavil divný kovový, šuchotavý zvuk z oblasti motora, mam pocit že ide viac zo strany vodiča, ten zvuk nie je ho počuť stále, ale dosť často hlavne do zahriatia motora, ale pri zahriati ho je počuť ale pomenej, je to nnezávislé na rýchlosti, ale od tej 70 to nepočuť, možno že z dovodu že idem rýchlo už tak to nepočuť, ale ten zvuk je počuť iba ked sa auto hýbe, ked stojí a beží na voľnobeh je kľud aj pri radení rýchlosti je kľud, ale ako sa rozbehnem tak začne to šuchotať, je jedno či mam potom rýchlosť či nie, či pridávam plyn či nie alebo pri stlačení spojky na to nemá vplyv, mam tu spravené dve nahravky treba sa započúvať do toho zvuku : https://ulozto.cz/!dfgjWOte6hGS/nahravk ... motora-mp3 a https://ulozto.cz/!UYL8rAB13/nahravka-mp3cut-net-mp3, tak ak niekto tušíte čo by to mohlo byť budem len rád, a druhý problem je ten že ked idem s autom tak cca od 4 rychlosti začína pri trošku vačšiom pridaní plynu STRASIE s autom, nie je to podtačanie motora ale klasicky na 5 si valim 95/km do kopca nie na plný plyn ale ked pridam plyn to s autom OTRASIE, alebo to trasenie sa prenesie celým autom, robilo to niekedy iba na 4 ale už to robi aj na 5 aj na 6 som to spozoroval, nejazdím tak žeby som motor podtačal ale to trasenie niekedy je aj okolo 2,3k otáčkach čo už na ten motor je dosť vo vysokych otačkach žeby auto malo ťahať, auto nestráca žiadny výkon ani nič ide akoby sa nič nedialo len to zatrasenie, pri motore vtedy nepočuť žiadny divný zvuk len to zatrasenie, uvažoval som nad prevodovkou ale neverím že to je ona lebo ine príznaky opotrebenia prevodovky nevidím, nevedeli by ste typ čo to može byť? dakujem za typy a rady chlapi
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní