Kupa auta s LPG s kontrolkou motora - surne

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
adnie
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.01.2017 00:12
Zdieľať na Facebook

Kupa auta s LPG s kontrolkou motora - surne

Príspevok od používateľa adnie »

Zdravim,

mam velmi vyhodnu ponuku kupit isty Ford s 2.0 benzinovym atmosferickym motorom , ktory ma namontovany LPG system od BRC. Primarne som nehladal auto s LPG (mam maly najazd), ale cena, vybava a celkovy stav je ozaj super. LPG system je stary cca 2-3 roky.

Avsak ma to hacik, slova predajcu:
Lpg je v tp, montoval ho servis vo zvolene, zastupca znacky brc pre sr.
Kontrolka motora svieti- lambda sonda hlasi chudobnu zmes paliva (standard u aut prerobenych na lpg) auto sme ladili, menili ‎sme obe sondy, auto ide bez problemov, nie je to zavada. (z obdobia ladenia motora je aj ek 2015 kde nepreslo auto koli emisiam, po vyladeni je to ok)

Na benzine za studena trosku kolisali otacky… chcel som to predviest aj zaujemcovi (nechem nic skryvat), ale ked sa motor zohrial, zmizlo to…
Kontrolka je hlasenie o nizkej hustote palivovej zmesy z landa sondy. Ked sa toto hlasenie v palubnom pocitaci (cez dalsi pocitac v servise) vynuluje, kontrolka zhasne. Potom, ked jazdite len na benzin, tak sa uz nezapne, ale ked zacnete jazdit na plyne, tak si auto znova po par km vsimne chudobnu zmes a hlasenie znova vyhodi cez kontrolku… toto hlasenie je tam aj pri dalsom nastartovani aj pri opatovnom jazdeni na benzin a vlastne az kym sa v servise znova nevynuluje…
Co si o tom myslite? Stoji to za ten risk? Celkovo je auto super a cenovo vyhodne, ale neviem aky je rozsiahly tento problem a ci by mi to vedeli napriklad v Korejovciach vyladit. Alebo radsej ruky prec?

Velmi mi to suri, tak by som chcel vediet vase nazory :).

Diky!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chudobná zmes upaluje ventily a niekedy piesty.Takže jednoznačne skúsiť sa poradiť z plynármi a nájsť riešenie ešte pred kúpou.
Ak sondy hlásia v podstate trvalý stav zlého pomeru paliva,je chyba už v tvorbe zmesy,tj treba dohladať príčinu.Prvotne musí byť konsolidovaný stav u benzínového pohonu,rozhodne musí byť ten v poriadku ako prvý.Nevidím zmienku o celkových km a ani o km na plyne,aby sa dali niektoré veci aspoň predpokladať.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

riziko ako kazde ine - ci uz s benzinom, plynom, alebo naftou...od PC ti to nikto s cistym svedomim nedoporuci, vyzaduje to kontrolu v lpg dielni... kazda velmi vyhodna ponuka nesie so sebou vysoke riziko..., musis ratat s vyssimi nakladmi na opravy... kazde lpg sa da vyladit, opravit, vymenit, len to nieco stoji...prerataj si to a zvazuj moznosti...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

auto ma chybu, podla mna majitel uz vie aku a teraz sa stal lovcom stastia, aby sa toho zbavil, samozrejme kontrolku musi volako okecat pribehom lol

ked ma 2-3 roky namontovany splynovac, kludne mohol natocit 100 000 a to u forda s jeho vhodnostou k prestavbe na LPG moze znamenat docela velke vydaje :4012:, ja bych zacal tym kolko stoji druha hlava, pokial motor bude mechanicky v poriadku, samotny plyn naladit by az taky vazny problem byt nemal...co mi najviac natom smrdi, pokial je auto v poriadku, ze by to zvolencania nedali dokopy...mozno treba zacat u nich sa pytat, ked ho montovali a servisuju, mohli by ti aj povedat o co ide...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nebrať, viacero Fordov má problém s LPG. Každé auto čo som poznal s týmto problémom odpálilo v krátkom čase hlavu valcov ,alebo (mne osobne) celý motor. Jeden takýto Ford sa predáva už dlhšie niekde okolo PD alebo ZH , už si to presne nepametám.
Stavím vysokú sumu , že auto je na predaj práve kvoli tejto chybe, lebo ju nevedia odstrániť a vedia aké budú následky.
P.S: oficialny zástupca BRC je f. AUTOGAS Štúrovo. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

este by som sa pristavil pri tejto hlaske

Kontrolka motora svieti- lambda sonda hlasi chudobnu zmes paliva (standard u aut prerobenych na lpg)

jedna sa o blud, nenechaj sa oblbnut, nema nic svietit ani na benzin ani na plyn ani na naftu :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite nie,lambda očucháva splodiny a buď to je v poriadku alebo nie,dá sa z jej správania jednoznačne určiť aspoň smer.Či je paliva mnoho či málo.Alebo vzduchu veľa či málo,tie veci majú pomer keď to je OK.Plynár (opravte ak sa mýlim) musí stavať chod motora u plynu na stave motora kde je prevádzka na benzín v poriadku,tj ten musí byť štandardný v poriadku.Ak plynár má problém z nedobrým stavom z benzínom,neviem či sa vôbec chytá do riešenia,to nech zodpovedajú chlapci od plynu.To čo robia je nadstavba ktorá potrebuje dobrý základ.
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní