VW Passat b5/b5.5 - prevodovka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukinko034
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.11.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

VW Passat b5/b5.5 - prevodovka

Príspevok od používateľa lukinko034 »

Zdravim potrebujem rychlo poradit odisla mi prevodovka na passate b5 85kw tdi PD kod motora ATJ 6kvalt kod ELN. Mam moznost kupit z ineho auta jedna sa mi o to ze pan mi nevi3 povedat kod prevodovky. Vie iba ze je z B5.5 96kw. Potrebujem sa uistit ci pasuju z 85 na 96 predokolky obidve. Velkost spojky by mala byt rovnaka ale potrebujem to vediet naisto. Dalej vo VW mi odmietli povedat specifikaciu oleja pokial si ho nekupim tak ak by vedel niekto aj to budem rad. Dakujem a ospravedlnujem sa ak tema existuje len strasne ma to nahli
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je predpoklad že sedieť bude nakoľko sa táto prevodovka spájala z 96 kW PD motorom
[img]https://s27.postimg.org/7sxv9nbqn/ELN.jpg[/img]

Napíšem ti aj olej mám ešte nejaký liter,ale až večer

Tak som našiel...montovala sa ELN aj v Passate AVF tj 96 kW PD
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

oleje : VW pouzivalo oznacenia G052, G060 a myslim G070 (alebo G071, hlava stara dubova dokelu).

Tak G070, rozjasnilo sa. Teraz domnienka : myslim ze G070 su najnovsie oleje ktore nahradzaju starsie, tie vsak stale zostavaju v predaji a mam dojem ze ich v pohode kupis aj v autorizovanej sieti. Najbeznejsi olej pre manualne prevodovky je G052171 (A2 alebo A1 potom znamena napln, pol litra alebo liter).

Oleje pre automaty tusim boli G055, prosim zase bez garancie. Pre DSGcka uz su integrovane v beznych ciselnych oznaceniach G070.


edit : ked nieco potrebujem, chodim na cesku stranu cc-autodily, maju tam rozumny sortiment. Tu najdes celu ponuku prevodovych olejov :

http://www.cc-autodily.cz/prevodove-ole ... riceTo%5D=

do "skrine" [prevodovky] ti vojdu dva litre, niekde 1.9 litra, niekde 2.1 litra, takze doporucujem kupit tri litrove flasky. Stoji to prd myslim 12eur za liter a aj ked ti vela zostane - skoro cela flaska -raz za zivot ta nehodi o zem.

Automaticky vycistit aj magnet v prevodovke.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

a este som zabudol dodat - pozri si prevodove pomery jednotlivych stupnov a nezabudni na staly prevod (rozvodovku). Totizto 85kW a 96kW su znacne odlisne odstupnovane. Ja som mal aj komplet tabulku hadam vsetkych prevodoviek VW ale za ten svet ju teraz neviem najst. Tak ako Mr.Hlavaty hore polozil tabulku, vidis ze su tam rozdiely.

Neviem ako v tvojom voze, ale ja mam Sharan 2001 85kW ktory na 130km/h vrti krasnych 2250rpm, uplne presne sa rucicka dotyka prvej ciarky za 2000. Foter ma Sharan 2007 96kW a ten kruti 2700rpm, co je sialeny rozdiel. Ked som do toho sadol tak som normalne myslel ze mu aspon jeden prevod ukradli :)

Takze vedecky zaver : kod prevodovky je velmi dolezity.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24973
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nechcem kaziť sviatok,ale je nutné to napísať.Pozor na 6 kvalty,prakticky sa nedá kúpiť dobrá prevodovka,všetky majú vylietané ložisko (hlavné vzadu pod gumenou krytkou. Z 10 v predaji je 10 zlých a to je vlastná skúsenosť.A to sa pohádate z každým vrakoviskárom ktorý bude tvrdiť že to "tak má byť" a - všetky sú také. No veď áno,všetky
Takže nie nahradiť jednu zlú inou zlou,ale pekne nechať opraviť tú svoju.
Lubo MP3...magnet nevyčistí žiaľ,je uložený v takej komôrke na dne skrine,jedine ak je otvorená skriňa
Oleja ide viac než je kontrolný otvor !!! preto naplniť podľa množstva (myslí 2,3 lt) Cez kontrolný tečie tuším už pri 1,9
fefe30
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 07.05.2009 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fefe30 »

mhlavaty napísal:Nechcem kaziť sviatok,ale je nutné to napísať.Pozor na 6 kvalty,prakticky sa nedá kúpiť dobrá prevodovka,všetky majú vylietané ložisko (hlavné vzadu pod gumenou krytkou. Z 10 v predaji je 10 zlých a to je vlastná skúsenosť.A to sa pohádate z každým vrakoviskárom ktorý bude tvrdiť že to "tak má byť" a - všetky sú také. No veď áno,všetky
Takže nie nahradiť jednu zlú inou zlou,ale pekne nechať opraviť tú svoju.
Lubo MP3...magnet nevyčistí žiaľ,je uložený v takej komôrke na dne skrine,jedine ak je otvorená skriňa
Oleja ide viac než je kontrolný otvor !!! preto naplniť podľa množstva (myslí 2,3 lt) Cez kontrolný tečie tuším už pri 1,9
Môžem poprosiť o doporučenie kde nechať repasovať manuálnu prevodovku na passata B5,5 96kW. A kolko to približne stojí €. Začína mi trošku hučať. Ďakujem
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 23 neregistrovaných