Pripravovaná zmena poplatkov pri prihlasovaní vozidiel

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Este sa nic nedeje, nejaka sprava ze nieco sa niekedy bude menit a diskuteri sa tu idu uz pozabijat co sa nevedia dohodnut kto ma vacsieho, aj preto sem rad chodim, citam a smejem sa na tom, je to take slovenske pohadat sa do krvi hlavne o niecom co este ani nikto nevie ako bude vyzerat, ja vravim pockajme si, potom aj tak budeme vsetci do jedneho nadavat lebo neviem o tom co a kedy sa v tejto bananovej republike schvalilo pre dobro obcana
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
elauato
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 26.09.2013 13:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elauato »

oco13 napísal:Bandit , sice patrím k tej skupine ludí čo má hlboko do vrecka ale tieto poplatky ma vôbec netrápia. prečo by rodina s malými deťmi alebo jednoducho niekto kto má málo eur mal kupovať práve tento druh vozidiel??
? Myslím že prvoradá myšlienka - teda zabrániť dovozu vozidiel zvonka- aspoň trocha zabrala.
Moje chápanie problému je takéto - ak má niekto dobré a spolahlivé auto ,nech je kdekolvek na svete , nepredáva ho . Zbavujeme sa problémov , niečoho čo je zlé a nefunguje. Teda poplatok obmedzuje dovoz vrakov zvonka a točia sa len vraky čo už sú tu. Treba sa zmieriť s myšlienkou že všetko čo sa predáva sú šroty a to je jediný dôvod na predaj. Preto tieto poplatky sú správne .
Ja by som celkovo zvýšil poplatok za prepis na povedzme 1000 eur a potom by ludia mali motiváciu opraviť svoje staré vozidlo a ďalej ho používať.
Toto je jeden z najdebilnejších názorov aké som tu kedy čítal.
V živote som nepredával auto, ktoré bolo šrot, naopak všetky autá čo som mal som vždy poctivo servisoval a udržiaval, dovolím si tvrdiť, v špičkovej kondícii.
Akurát, že nie všetci sme ochotní jazdiť na jednom a tom istom aute desať rokov. Keď ma nejaké auto prestane baviť, tak ho predám a kúpim si iné, a keďže mám rád zmenu, tak sa to deje dosť často.
eyo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20.08.2006 11:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eyo »

Mily oco13 a podobni. Ako ste si isti, ze clovek musi kupit nove auto len pre to, ze to stare je pokazene? Co takto generacna vymena? Stare predam, nech posluzi niekomu inemu, kto na nove nema, a potrebuje. Dalej,v zahranici moze existovat auto, vybava alebo motorizacia, ktora sa na SVK nedovazala, tak preco si ju nemozem dopriat? Auta sa nekupuju len od Turkov a Arabov v Mnichove. Skuste znackovych dealerov, budete prekvapeni. Opravy aut na SVK je kapitola sama o sebe. Sme zvyknuti vsetko zliepat ako na S105/120 a potom to tak vyzera. Lebo autorizak je drahy, a len vymeni diel a my nemame peniaz, lebo garancka na daciu/fabiu stoji 250 a to je mesacny plat. Ale vymeni ho za novy, alebo odborne repasovany za nizsiu cenu, a nie spatlany na chvilu. Lenze my ideme susedovi do garaze, olej vymenime nad rampou, diagnostika hovadina, rozvody jak by smet a drtime to pokial to ide, a potom, ked uz nas to ide zozrat, lebo diely su po zivotnosti, predame. A 100 kW akoze musi stacit? Lebo fobia HTP ma 40kW a KOktavia/passat 77 a rozbeh na 100 za pol dna? Nie je to tak trochu zavist? Potom to tak vyzera. Na D1 BA-TT vsetci v strede 105 km/h a este sa predbiehame pol cesty.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

pepo64 napísal:
seven549 napísal:Dobré písal ------- Ono aj vždy je lacnejšie postaviť nový dom ako vyplatiť starú vybývanu chatrč a čakať kedy sa čo zosype. Je to absolútne normálne ako aj s tými autami.
Boha to sú ozaj ťažké úvahy,treba všetko čo je staré zbúrať,zošrotovať,a čo ďalej?Keď sa zbúrajú všetky staršie rod.domy,bytové domy,lebo sa to neoplatí opravovať a malo by zostať len čo sa postavilo ja neviem od revolúcie tak by sa stalo 85% Slovákov bezdomovcami.Ja neviem či sme nesvojprávny národ
ty to zasa zlé porovnávas.ti čo si postavili domy pred 30 50 rokmi nech bývajú ale stavali si nové domy no dnes sú tie domy už na hranici.to neboli stavby na 100 rokov.ak toto ak niekto kúpi je hlupák.na takych domoch je už všetko na výmenu preto by som aj to kontroloval aby sa hlupáci nepopalili a potom tu nevyplakavali ako ich obtiahli o prachy.cena nového bude tá istá ako kúpiť staré a soliť do toho.
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Sparing1 napísal:tebe asi množné číslo nehovorí nič, všakže
Tu sa absolutne mylis! Pridavne meno v mnoznom cisle muzskeho rodu sa pise s makkym "i". Pekni chalani, mudri muzi, velki tupci, rychli soferi atd...

A s nazorom, co sa tyka "starych, vydojenych serblov" sa nestotoznujem. Je to tvoj nazor, ok, neberiem ti ho, ale... Poviem ti priklad zo zivota, mojim snom odjakziva bolo vlastnit Mercedes AMG. Kedze nekradnem, nededil som a ani nevyhral loto, aku mam sancu kupit si take auto nove? Odkial vziat 150tis eur? Ale na jazdenku svojich snov, aj ked 10rocnu, vziat cca 17-20tis uz taky problem nie je, pri trocha lepsom plate... A mozes mi verit, ze sa staram o to auto prikladne, ziadne tebou spominane 7rocne pneu, rocne dvakrat kupujem a obuvam nove pneu. Neviem odkial si, ale nemam problem ti auto ukazat a sam uznas, ked ho uvidis, ze vacsina tebou spominanych 5-6 rocnych aut je v ovela horsom stave... Este jedna vec, nekupoval som si to auto pre nejake EGO alebo co... Bol to moj sen, milujem jazdu tym autom a vychutnavam si kazdu sekundu a kazdy meter prejdeny nim.
V partii nas je niekolko nadsencov tychto aut, a kazdy z nas vlastni auto v top a stopercentnom a hlavne povodnom stave! A najstarsie nase AMG ma 18 rokov! Pri pohlade nan by si mu tipoval tak max 20tis km a vek 3 roky...
Takze netreba hadzat vsetky stare auta a ich majitelov do jedneho vreca, pretoze pre niekoho je to vasen! :2f93:
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

nic v zlom, len ma az mraz preskocil, ze si za tu cenu zohnal AMG GT...... ale to je asi ina typizacia amg....
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

lorak, bodaj by si mal pravdu, AMG GT je pre mna (zatial) nesplnitelny sen, kedze ceny jazdeniek sa pohybuju cez 120tis...
Mam "len" E-cko AMG :2f93:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

nie je AMG ako "AMG" :4012:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ja by som vživote nemontoval žiadny 8-valec do bežnej karoserie typu Mercedes "C" alebo Mercedes "E" :3c90:

Ale len do typov "ML" alebo "GLK"

tam to má OPODSTATNENIE !
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

laci, je to tvoj nazor a ja ti ho neberiem. Len nesuhlasim s tebou, ze v tych velkych kravach ma opodstatnenie vyrabat AMG, M a podobne. Preco? Tie velke auta su primarne urcene na nieco uplne ine ako na "pretekanie". Na prejazd terenom, alebo tahanie jachty uplne postaci kachlovy 6valec. Naco mi je 500konove dvaapoltonove a dva metre vysoke hebedo ktore ma tazisko vyssie ako ja strechu? S tym vies ist rychlo po prvu zakrutu, kilometer brzda a prejazd zakrutou ako dochodca... Mame toho odskusane strasne vela, rozne auta, motory, podvozky, typy ciest, rychlosti atd... Ani jedno suv nie je suce byt M alebo AMG... Uz aj vyssia stredna trieda (E-cko) ma co robit v zakrutach, nehovoriac o takej vysokej budke na kolesach.
Vahu, tazisko, a ziadnu zo zakladnych fyzikalnych sil neoklames, a preto v suv nema ziaden zmysel vysoky vykon... :4012:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci napriek tomu že tu všetci všetci tvrdíte ,že ste prístupní iným názorom , na mojom prípade vidieť že to nie je pravda. Nikde som nenapísal že môj názor je jediný správny , napísal som to čo si myslím. Nikdy vás nenapadlo že je medzi nami dosť takých ,čo boli spokojní s minulým režimom??? S jedným autom do rodiny na celý život? s jedným domom (bytom) , jednou robotou až do dôchodku ?? že boli spokojní aj s čb televízorom lebo vydržal 25 rokov? rovnako ako práčka chladnička atď?? Vôbec sa mi nepáči že som vymenil možnosť mať každý týždeň nové auto za neistotu z budúcnosti mojej a mojich detí.
Takýchto ludí je tu stále vela , vidieť to aj pri volbách. Len možno nesedia tolko pri pc a neprispievajú na takéto fora. Skuste niekedy popočúvať aj ludí okolo seba napríklad v jedálni vo fabrike a zistíte že tu je ten pohlad na svet príliš jednofarebný :40bd: :40bd: :40bd: lol lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jepe13
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 26.11.2008 19:07
Bydlisko: BA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jepe13 »

leonNL napísal:laci, je to tvoj nazor a ja ti ho neberiem. Len nesuhlasim s tebou, ze v tych velkych kravach ma opodstatnenie vyrabat AMG, M a podobne. Preco? Tie velke auta su primarne urcene na nieco uplne ine ako na "pretekanie". Na prejazd terenom, alebo tahanie jachty uplne postaci kachlovy 6valec. Naco mi je 500konove dvaapoltonove a dva metre vysoke hebedo ktore ma tazisko vyssie ako ja strechu? S tym vies ist rychlo po prvu zakrutu, kilometer brzda a prejazd zakrutou ako dochodca... Mame toho odskusane strasne vela, rozne auta, motory, podvozky, typy ciest, rychlosti atd... Ani jedno suv nie je suce byt M alebo AMG... Uz aj vyssia stredna trieda (E-cko) ma co robit v zakrutach, nehovoriac o takej vysokej budke na kolesach.
Vahu, tazisko, a ziadnu zo zakladnych fyzikalnych sil neoklames, a preto v suv nema ziaden zmysel vysoky vykon... :4012:

leonNL, predsa tie vysoké hebedá nie sú na pretekanie v zákrutách, ale práve na to, čo píšeš, že stačí kachlový 6valec. Mám s tým skúsenosť, že nestačí. Ťahal som karavan s Alhambrou V6 150kW a ruku som nedal pomaly dolu z rýchl.páky, stále radiť a točiť cez 5t.ot. Spotreba pri tankovaní 23 l LPG.
Ten istý karavan som ťahal s rôznymi vozmi, ale teraz si neviem vynachváliť jazdu s mojim dlhoročným snom, Jeep G.CH. 5,7L Hemi.
Je to V8, 240kW. Práve na toto je ten motor využitý a nie na preteky. ŤZ má na 3500kg.
Minulý víkend som bol na Tajchu Nová Baňa. Sám som bol zvedavý, ako vybehne stúpanie z Hr.Beňadiku (išiel som s Hemíkom + karavan prvýkrát). Tak, ako som mal tempomat na 105, tak si ju aj udržal a otáčky nepresiahli 2700. Ináč zväčša točil 1800, každé stúpanie vybehol s jedným preradením na 2200ot. Hneď som bol tankovať, spotreba 22 l LPG. Skrátka super pohodová jazda.

Doteraz ten príves ťahali P 605 2,5 TD, Touran 2,0 TDI DSG, a Alhambra 2,8 V6.
Tak trošku nesúhlasím s tvojou poslednou vetou, ja to nemám na skúšanie fyzikálnych zákonov, ale na ozaj pohodovú jazdu s veľkým karavanom či už po ceste alebo v prírode.
Fyzikálne zákony mám už odskúšané na rôznych károch, to mám za sebou, a tebe želám vychutnávať si AMG.
Ja som si tak vychutnával šantenie s VR6 v r.1992, kedy toto vozítko malo na ceste v celej ČSR veééľmi málo konkurentov.
Teraz už len dôchodcovská jazda, ale určite nezdržujem.

A čo sa týka predaja, dovolím si tvrdiť, že som každé auto predával v lepšom stave a výbave, ako som ho kúpil. Samozrejme so stratou.
kupony
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.12.2016 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kupony »

Neviete niekto aky je maximalny casovy limit medzi prevzatim velkeho technickeho preukazu z odboru dopravy a prihlasenim vozidla na policii (spz/maly technicak)?

Doviezli sme auto z Ciech, preslo KO a odovzdal som papiere na odbore dopravy pred vianocami. Cize velky technicak predpokladam bude prvy alebo druhy januarovy tyzden. Ak by som mohol oddialit prihlasenie na policii do toho 1.2. kedy sa menia poplatky za prihlasenie, mal by som usetrit vyse stovky. Na ich webe to nejako nemozem najst.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 9 neregistrovaných