Hyundai Santa fe 2010 - tlak v kabine auta

Diskusia ohľadne vozidiel značky Hyundai

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peter13g
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.09.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Hyundai Santa fe 2010 - tlak v kabine auta

Príspevok od používateľa peter13g »

Dobrý den, mám problém ktorý neviem vyriešiť už dlhší čas, ide o to že v kabíne auta pri rychlosti cca od 50km/h a viac citím ze mám zalahnute v ušiach. Tento problem pocituju všetci co si do auta sadnu. (Je to akoby som mal hlavu v kybli :D )
jedna sa o hyundai santa fe 2010 2,2 d 2wd 114 kw dakujem
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ak by sa pri jazde vytváral v kabíne podtlak, tak to by muselo byť zabránené, aby sa tlak v kabíne vyrovnal s vonkajškom cez vetranie kabíny. Pritom v priestore predného torpéda je z aerodynamických dôvodov mierny pretlak, ktorý zabezpečuje aj bez vetráka určitý prísun vzduchu (a teda aj tlaku) do kabíny. Takže pokiaľ by tieto vetracie kanály neboli celkom uzavreté, čo je málo pravdepodobné, mal by sa cez ne vzduch do kabíny dostávať.
Prípadne skontroluj kabínový filter, či nie je upchatý.

Relatívny podtlak by mohol byť zvonka v priestore zadných dverí, takže by som skúsil skontrolovať, či tesnenie tých zadných dverí nie je poškodené, alebo z iného dôvodu netesné.
A neviem prečo si rovnakú tému otvoril 2 x .
peter13g
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.09.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter13g »

Dakujem za odpoved, filter je vymeneny za novy. je pravda ze som si vsimol pred nedavnom ze tesnenie okolo zadnych dverí uplne nedoliehaju ,pridu mi ako by boli kratsie(mam na mysli tesnenia na kasni nie na dverach)takze toto moze byt jedna z vecí??
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Kedysi bol populárny tento vtip.Viete ako testujú tesnosť áut Japonci a ako Rusi?Japonci do auta zatvoria mačku,ak sa po troch dňoch mačka zadusí je auto tesné ak žije musí sa auto pretesniť.Rusi do auta zatvoria mačku,ak tam po troch dňoch mačka je auto je tesné,ak tam mačka nie je musí sa auto pretesniť. :d :D :d :D
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Podla mna nejde o podtlak ale pretlak. Ak po zalahnuti stav upravis tak ze zavries nos a tlacis vzduch proti odporu je to obdoba pretlaku v kabine lietadla. Cize mas prisun vzduchu a nemas jeho odtok.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Zauji!ave.. Skontroloval by somtesnenia hlavne vzadu. Predtym si nemal tento pocit??
Skus nechakufor len privrety, ci to stale citit.
peter13g
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.09.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter13g »

je pravda ze stale si musim chytit nos a potlacit takze asi pojde o predtlak.ked priotvorim zedne okno tak to nedokazem rozoznat skor vyskusam potvorit piate dvere
dobry napad
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Pretlak v aute by mal odist cez klapky, ktore byvaju vzadu, casto ich je vidiet po zlozeni naraznika. Byva v nich gumova membrana, aby sa vzduch dostal vonku, ale nie dnu. Ukazka http://i.ebayimg.com/00/s/MTA4MFgxNDQw/ ... o/$_35.JPG
Napísať odpoveď

Návrat na "Hyundai fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných