Unik kvapaliny do ostrekovacov.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volvo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kovino
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.10.2008 14:06
Zdieľať na Facebook

Unik kvapaliny do ostrekovacov.

Príspevok od používateľa kovino »

Ahojte, vcera som nalial 5 litrovu bandasku do nadrzky pre ostrekovace. Neviem kolko v nej este bolo, ale palubak informoval, ze treba doplnit. Podla manualu tam vlezie 6.5 litra. Avsak akonahle som ostriekal predne okno, tak pod autom mlaka ako hrom. Co som googlil, tak to je konstrukcna nedokonalost lebo ta cast, ten krk kde sa nalieva voda je spojena s nadrzkou a ked nadrzku naplnite doplna, tak vsetka kvalina ktora je v tej napustacej casti, tak vytecie. Cize vystriekal som dost kvapaliny a teraz to uz len trosku kvapka pri lavom prednom kolese za podbehom, ked ostriekam sklo. Vraj vela volv s tymto ma problem, samozrejme aj nejaka ina netesnost tam moze byt. Lavy ostrekovac strieka normalne, ale pravy slabo a cim menej vody v nadrzke tym aj pravy strieka lepsie, cudne to je. Na zahranicnych forach je toho vela popisaneho, ale vraj predny naraznik treba davat dole atd. Nemate s niecim podobnym na svojom volve skusenost? Je to Volvo s80 II. Dakujem!
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

možno je problém spoj čerpadlo - nádržka.

musíš to vybrať vonku, nemáš na výber. na moje sedemdesiatke tuším stačilo dať dole len plastový podblatník. však uvidíš, keď začneš rozoberať.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Alebo spoj na výstupe čerpadla do hadičky k ostrekovačom. Manželka mala taký problém síce iné auto ale dnes je to všetko jeden čert všetko samý plast, ona mala prasknutú takú plastovogumovú koncovú návlečku, ktorá je na konci hadičky a je navlečená na nátrubku výstupu z čerpadla a prúžnosťou tam drží . Tiež som nalial doplna a do rána všetko pod autom a než som na to prišiel tak som nalial znova a to sa mi prejavilo až keď som pustil ostrek a tlak to roztiahol a išlo všetko hneď mimo .
Napísať odpoveď

Návrat na "Volvo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní