Odťahovka

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dominik3107
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.01.2016 22:13
Zdieľať na Facebook

Odťahovka

Príspevok od používateľa dominik3107 »

Dobrý deň
Chcem sa spýtať, čo potrebujem okrem C-čka na odťahovku?... Brat chce kúpiť iveco eurocargo na dovoz vozidiel zo zahraničia a kým nebude mať C-čko budem vodičom ja...
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Potrebujes pouzit kolonku "hladat"... uz sa to to preberalo, skus postudovat. Ale je toho vela, vela.. ak mas v plane to robit naprosto legalne... :/
dominik3107
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.01.2016 22:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik3107 »

Nič som nenašiel. Ak ty áno nechaj prosím link.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

dominik3107
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.01.2016 22:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik3107 »

Ďakujem, ale opakujem ja nechcem založiť odťahovú službu!!! Ja chcem vedieť čo potrebujem okrem v.o. C nato aby som mohol jazdiť ako súkromná osoba na takom vozidle .
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Psychotesty,tachografovu kartu,kvalifikacnu kartu vodica,vodicak c a ak budes tahat prives tak aj vodicak na prives.
Kludne ma opravte ak sa mylim.
dominik3107
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.01.2016 22:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik3107 »

Tu sú výnimky podla stránky kkv.sk A je tam napísane že keď použivam vozidlo na súkromné účely , nepotrebujem kvalifikačnú kartu vodiča!


vozidiel s maximálnou povolenou rýchlosťou 45 km/hod.,
vozidiel používaných ozbrojenými silami, útvarmi civilnej ochrany obyvateľstva, colnou správou, Policajným zborom Železničnou políciou, Slovenskou informačnou službou, v Hasičským a záchranným zborom, Horskou záchrannou službou, Zborom väzenskej a justičnej stráže,
vozidiel, ktoré sa na účely technického vývoja, opravy alebo údržby podrobujú testom,
nových vozidiel a prestavaných vozidiel, ktoré ešte neboli uvedené do prevádzky,
vozidiel používaných v prípadoch núdze alebo na záchranné práce a na odstraňovanie následkov havárie, živelnej pohromy alebo inej mimoriadnej udalosti,
na osoby vo výcvikových vozidlách autoškoly alebo inej osoby registrovanej na vykonávanie kurzov základnej kvalifikácie a pravidelného výcviku počas kurzu na získanie
vodičského oprávnenia skupiny,
osvedčenia o základnej kvalifikácii alebo osvedčenia o pravidelnom výcviku,
vozidiel používaných na nepodnikateľskú prepravu osôb alebo nákladu pre vlastnú potrebu,
vozidiel používaných na prepravu materiálu alebo zariadenia, ktoré má vodič použiť počas výkonu práce v rámci svojho zamestnania alebo povolania, ak vedenie vozidla nie je jeho hlavnou činnosťou.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Skus to vysvetlit kontrolnému orgánu SRN BAG,že si to čital na googli, a stačí mi vodičak sk.C a KKV mi nie je treba. :4012:
Kolega Ti jasne napisal čo treba, len v skratke:"aj na tú za.s.r.atú odťahovku o celkovej hmotnosti viacej ako 3500kg potrebuješ TO ISTÉ AKO NA NORMALNE NAKLADNÉ AUTO. Koniec večerníček skončil idem spinkať bo mám dojem žé na druhej strane dieťa :40bd:
dominik3107
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 02.01.2016 22:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dominik3107 »

Hahaha strášne som sa zasmial!!!" Koniec večerníček skončil idem spinkať bo mám dojem žé na druhej strane dieťa " (chýba ti tam JE) si trápny , ale ty isto otom vieš. http://www.telecom.gov.sk/index/index.php?ids=162851 tu máš oficialnu stránku ministerstva dopravy a nie niekde ničo napísane na google.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

dominik3107 napísal:že keď použivam vozidlo na súkromné účely , nepotrebujem kvalifikačnú kartu vodiča!
V tomto mas pravdu,ale v tom pripade si mozes vozit na vlecke akurat svoje auto ktory ma technicak na teba.Odtahovka musi byt na teba aj auto ktore vezies musi byt na teba.
Inak v cudzom aute ktore je na podnikanie bez KKV nemas co sediet.A ak by sa ti to nezdalo,chlpaty ti to vysvetlia.Ved vyskusaj a nemusis sa vypytovat.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Len tak na okraj,

ked ma posledny x zastavili policajti, tak pri kontrole dokladov, ma upozornili aby som ani neskušal sadnuť za volant do vozidla kde treba vodičak "C" BEZ kvalifikačnej karty vodiča !
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Včera som mal kontrolu ITD poľská obdoba nemeckej BAG. Kontroloval všetko, doklady moje IK, VP, KKV, zdravotnú prehliadka. Od auta oev, STK, EK, licencia, cmrku vybavenie hasicaky, trojuholník, lekárničku. To ma neprekvapuje Poliakom to v poslednej dobe j.ebe,sedia na cudzincoch, ale čerešnička na torte auto ma desať mesiacov, 110000 km a vyberá mi tachograf a kontroluje kábel ci ma neprerusovany signál z cidla prevodovky.
Tak ten by si na Tebe tak vylestil to svoje psonkove suslave ego, ze by si oľutoval deň vstupenia na svet.
Mladý Bielorus na poľskom ivecu mal chyby na karte vodiča a už sa na ňom odbavovali.
Mandát mu dávali dvetisíc zlotých, ja som to mal v pożontku.,tj OK.
Napísať odpoveď

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných