Keramika na auto / zvýraznenie laku

Všetko okolo údržby a starostlivosti o lak, lakovanie vozidiel, opravy laku, fólie na karosériu.

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

vosky velmi nemusim, ale su tam aj dobre kusy, skor mam rad akrylaty... a ked mam cas, rad sa s tym popaprem sam a tesim sa ... nevysiel mi na to cas tak 4 roky.. oco- dam na lak 200 a detom 1200, alebo kolko potrebuju, su rozumne, studuju, pracuju a nechcu traktor......
mchael
Príspevky: 120
Dátum registrácie: 06.12.2012 14:22
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mchael »

Z dlhoročných skúsenosti môžem povedať, že nikdy nič nevydrží za bežných podmienok toľko, ako píše výrobca. Polovica z výdrže je reálnejšia ak nie aj menej. CeramicPRO stojí myslím okolo 100€. Osobne by som išiel radšej cestou vosku príklad SOFT99 Fusso Coat 12 Months Wax čo je víťaz medzi voskami pre tento rok a našiel si čas a chuť

P.S. Keď prišla značka CeramicPRO na Slovensko bolo veľké haló najmä u Royalgarage, chválili sa s výdržou až 5 rokov, avšak sama spoločnosť existovala len 2 roky :D
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

5 rokov vydrz vosku v slovenskych podmienkach :40bd: kde na take reklamy chodia.ja davam tomu zivotnost na plechu asi tak 2km jazdy cez donovaly pocas nasolenej snehovej kase.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Ja pouzivam lestenky a vosky Chemical guys a Proboys a som spokojny len podotknem ze treba sa venovat aj cim sa auto umyva sampon musi byt ph neutral aby sa naneseny vosk hned nezmyl a po umyti pouzit detailer vysledky su celkom pekne
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

oco13 napísal:
mhlavaty napísal:Je to pekné,ak je to ešte dielo vlastných rúk tak prináša radosť ktorú si nikto nekúpi.Ja to ani nevidím na to že do toho práskne iné auto,ako že je tak pekné že to hajzlík potiahne klincom,lebo aj taký majú svoje radosti,iné nevedia len robiť zle
Milan ja som to písal tak že položme si otázku - dáš 200 na lak svojho Rovera alebo radšej niečo pekné vnukom???
viem že teba sa ani pýtať nemusím , to bolo len filozofovanie či nám zase material navyhráva nad človekom a ludskosťou. lol lol

Logicky sú jasné priority.U mňa ale kúpa Maguiars za cca 100 e- bola motivovaná potrebou lakovne,pretože človek nastrieka panel a zbytok auta za veľa nestojí,efekt je strašný ak striekaný panel žiari a zbytok je des.Takto sa to pekne ujednotí
Obrázok
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Sorry, :..: , ale ja som furt

NEPOCHOPIL , ČO JE vlastne ten VOSK . :300f:

Jedine si spomínam
že som voskoval LYŽE :d :D a ten VOSK bol roznej FARBY podľa teploty snehu a okolia a bol v balení SPEED-STICK

Skuste dať nejaký LINK aj s obrázkom , ak by sa dalo.

ĎAKUJEM.
intro
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 11.11.2005 13:55
Zdieľať na Facebook

Re: Keramika na auto / zvýraznenie laku

Príspevok od používateľa intro »

Fanter napísal:Dobrý deň prajem chlapi,
Chcem sa spýtať, či máte nejaké skúsenosti s vyššou triedou autokozmetiky... Bol som sa spýtať ku pár detailerom, čo mi doporučia na nový mustang, nech ochránim lak, zvýraznim ho... Jasne sa všetci zhodli že voliť keramiku na auto... Videl som nejaké práce, veľmi sa mi to páčilo ale suma 1300 eur + - (Ako kde) odrádza... To som sa konkrétne bavil o CeramicPro 9H, ešte bola jedna lacnejšia verzia kde sa to pohybovalo okolo 500 eur, efekt vyzeral takmer identicky, len je kratší..
Prajem pekný deň ! :)
detailista : )
Ak chces usetrit 400 euro- Posli mi 100€ objednam ti to za 85€ z aliexpresu

https://www.aliexpress.com/item/car-gla ... 113.4LpDkQ
grafp
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 14.02.2015 14:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grafp »

Ako 1200 euro je dosť dat za keramiku je to velice podobné ako vosk možno o niečo lepšia ochrana ale dalej je to už len marketingový tah. Cca pred 2-2 týždňami som si dal komplet navoskovat auto ale nie za 1200 eur ale za 60 eur + tam bolo ešte ošetrenie interiéru, a aj po 3 týždnoch z laku pekne steká voda tzv. sa tvoria kvapky na laku nestojí tam voda takže ked sa to poriadne urobí jak má tak tá výdrž musí byt minimálne 2-3 mesiace.AK by si chel tak tel. 0904 900 718 všetko vysvetlil a poradil ako umývat auto ph neutral šampon atd... Je zo senca.

Návrat na "Lak auta - údržba, kozmetika, lakovanie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní