vanicka z kocika na zadnych sedadlach.

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

vanicka z kocika na zadnych sedadlach.

Príspevok od používateľa romanonZa »

Ahojte, neviete ako je to s legislativou ohladom vanicky z kocika na zadnych sedadlach? Kupil som nejaky auto kit, pomocou ktoreho upevnim vanicku o dva (krajne) pasy + popruh je zaroven aj vo vanicke. Keby ma chytili policajti, je to v poriadku? Este dodam, ze je na tej sade E v kruzku s cislom 13.

Co si o tom myslite? Dakujem za kazdy nazor. :)

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Tak z mojho pohladu je upevneny dostatocne. Vanicka je ako prikovana. A tiez nerobim dlhe trasy. Len ked sa potrebujem v ramci mesta presuvat.

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Skus si pozriet nejake videa z crashtestov...nasledne si odpovies sam...to len pre predstavu o akych silach sa uvazuje, vsimaj si ze zvacsa su rychlosti narazu take bezne mestske...za mna jednoznacne NIE !!!! Male deti patria otocene chrtom do smeru jazdy, cize vo vajicku, tu neni priestor na chyby a vymyslanie, mozes mi verit :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Vo Švédsku sedia kojenci/0-6mes/ vo vajíčku /6mes-4roky/ potom v takej maxi sedačke ZÁSADNE PROTI SMERU JAZDY VOZIDLA. TZ chrbtom k čelnému sklu, a Švédi su k.urva puntičkársky národ na bezpečnosť, nevadí im tak 90km/h rýchosť kamionu po dialnici, ako nezapnuý bezpečnostný pás v uzavretej obci. Alebo pokuta za rýchosť 300 sek / vs za pás 800 sek .
Majú bezpečnosť v krvi, vo výchove od skôlok, cez základné školy a potom robia vodičák už ako výsledok.
Moja vnučka je zatiaľ kojenec, ale už som v Bilteme SE pozeral po tej Švedskej sedačke, a tiež sa vozí len po Nitre. Ale nikdy nevieš... :3906:
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Mam aj vajicko, a to mam na prednej sedacke, chrbtom k celnemu sklu. Len som chcel vediet, ci je povolene mat takto upevnenu vanicku v aute. Dlzka trasy takto prepravovaneho drobca je max 3 km.

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Tvoje dieta, tvoja zodpovednost...vsade to mas napisane ako sa ake velke deti maju prepravovat v aute, ale sak mas pravdu, na troch km sa nemoze nic stat, ved ani nam sa nestalo - cize sedacku sme vozili zbytocne :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Niekedy vyjdeš z brány a.... radšej nebudem kikirikat, radšej stratím dve minúty v živote, ako pre dve minúty celý život
romanonZa
Príspevky: 369
Dátum registrácie: 21.08.2014 07:53
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romanonZa »

Nj. Vdaka za nazory :) .jasne, ze mate pravdu. Bezpecost prvorada.

A3 SB 1,4 TFSI DSG 2011
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci - zase iný (môj) pohlad na vec. Prednedávnom tu bola búračka obaja dospelí mrtvi , dieťa v sedačke nezranené. Otázka - chceli by ste byť tým dieťaťom? Ja veru nie.
Nesmieme ludí selektovať podla farby a vierovyznania , prečo ich teda selektujeme podla veku??? Prečo má byť dieťa chránené viac ako jeho rodič???
A druhá vec je - videli ste crash testy??? A videli ste aké autá jazdia u nás???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Nemam ziadnu dilemu ci mam prezit ja alebo moje deti :), som si isty ze keby sa nam so zenou nieco nebodaj stalo, o deti sa urcite rodina postara, urobil by som to iste, tato13 ty to mas inac ???
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Mimo témy, drvivá väčšina nehôd je spôsobená nepozornosťou. Aut je veľa, cesty sú preplnené, z desiatich vodičov ôsmi vo štvrtok večer z BA po SC na dialnici držali v ruke mobil, chatovali, smskovali boli na fb, proste mobily svietili ako sviečky na hroboch. Aká je to zodpovednosť?! Osobne sedím v kamióne vidím do kabíny osobného auta co tam všeličo vodiči stvarajú. Nie som neviniatko, ale jazdu v kolóne zápche nevyuzivam na mobilovanie, radšej volám cez káblik. Tu začína podstata príspevku oco13. Môže byť v aute desať anjelov strážnych, keď niekto anjela kope do zadku.
foter
moderátor fóra
Príspevky: 11354
Dátum registrácie: 28.07.2008 20:32
Bydlisko: East
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa foter »

trucker694 napísal:Niekedy vyjdeš z brány a.... radšej nebudem kikirikat, radšej stratím dve minúty v živote, ako pre dve minúty celý život
Keď som čítal tento príspevok tak som si spomenul na jedného súdneho znalca s ktorým máme školenie vodičov v práci a pustil nám toto video... tu slov netreba https://www.youtube.com/watch?v=jXVD6mKg-rE
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som tu za zlosyna takže si to môžem dovoliť lol
Pokračovanie toho Besipáckeho videa máte vo filme Nezvratný osud. Pozrite si všetkých 5 dielov či kolko ich je.
Zagurtňuješ sa v aute,pôjdeš 20tkou a keď vystúpiš privalí ťa lešenie. :40bd: :40bd: Už mám nakrútených pár rokov na cestách aj výškových prác na fasádach a elektrika pre mňa začína pri 6000V. lol
Takže viem o čom hovorím. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

bajo777 napísal:Nemam ziadnu dilemu ci mam prezit ja alebo moje deti :), som si isty ze keby sa nam so zenou nieco nebodaj stalo, o deti sa urcite rodina postara, urobil by som to iste, tato13 ty to mas inac ???
Bajo ja to mám fakt asi ináč : ja NEBÚRAM.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

myslime si, ze NIE....

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 43 neregistrovaných