Fiat Brava 1,9 jtd , 74kw - nestartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

palci654
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04.01.2012 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palci654 »

Ked prilozis na zhavic priamo plus tak prskne ako ked mas zly kontakt vtedy je ok a ked neprskne tek je zly.a servis to su poniektory len vytahovaci eur z ludi nudzi ktory su zavysli na aute ked chcu pracovat cest vynimkam
vlado659
Príspevky: 121
Dátum registrácie: 22.04.2013 07:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado659 »

Poistku k zhavicom si kontroloval ci je dobra,niekedy byva osadenie poistky vyhriate a potom je tam spatny kontakt.
palci654
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04.01.2012 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palci654 »

Nie nekontroloval a ani neviem ze kde sa nachadza,mozem poprosit ked viete kde je dajte mi vedet prosim. Dakujem
linuser
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 17.11.2016 14:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa linuser »

Ako tu uz niektori pisali, kvoli tomu, ze auto nenastartuje hned, ale az po stvrtom raze, moze riadiaca jednotka chybne predpokladat, ze je chyba z zhaveni, aj ked nie je. Odmeria si vonk teplotu a aj to, ze motor dlho tocil a vyhodnoti to ako problem so zhavenim. Ako tu uz niektori spomenuli, treba odmerat kompresiu, najlepsie dynamicku (treba osciloskop s tlakovou sondou)- ta sa meria pocas behu motora. Staticka sa meria manometrom. Mal som auto kde bola zavada v strekovacoch- boli opotrebene, nedokazali dostatocne jemne rozprasit naftu na to aby sa zapalila- striekali to tam skoro prudom- nehovoriac o tom, ze palivo v studenych valcoch kondenzuje na ich stenach. Takato zmes sa velmi tazko zapaluje. Preto to trebalo aj dlho zhavit a tocit. Po vymene/repase vstrekovacov auto nastartovalo na prvy sup.
palci654
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04.01.2012 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palci654 »

Dakujem za radu dam to do servisu a budem vedet na co som a dam aj vam vedet co a ako. Dakujem
palci654
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04.01.2012 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palci654 »

Dobre rano prajem. Dnes rano o 5:20 nastartovalo na prvy raz tak tomuto ja uz nechapem 6rokov ani jedna porucha a teraz mi to asi vraca aj s urokmi,alebo co :38eb:
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Pidizci, on sa asi pyta, ci staci skusit iskrenie medzi privodom a zhavicom...
palci654
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04.01.2012 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palci654 »

Presne to som mal na mysli. Dakujem za spresnenie
palci654
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 04.01.2012 10:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa palci654 »

Dobry den teras som bol v servise a kompresiu ma dobru tak neviem.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní