Prídavný kardanový pohon, kto vie spraviť?

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Treba to prerátať,ale na 1m dĺžky je vyosenie 30 cm zrejme príliš,700 Nm zase nie je zrovna málo
Nemyslím na to žeby bol problém to dimenzovať,ale to nič nemení na tom že ak uhol presiahne prípustnú medzu,bude to jednostaj odchádzať.Pokiaľ ma pamäť neklame nedoporučuje sa väčší uhol než 8°
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Sú kardany s dvojkrížmi a kardany kde je medzi krížmi ešte kĺb. No toľko to nebude. Musím počkať na výkresy
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dvojkríž je z hladiska uhlu riešenie,ale má iné "nectnosti" vo forme velkého namáhania ložiska výstupnej (vstupnej) hliadele prílišnou hmotnosťou tej rotujúcej masy na ktorú pôsobí viacero síl než je prosté točenie
Zalomenie sily sa vzďaluje od ložiska,vieš na čo myslím dúfam
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Mne je to jasné, no překážky sú na to aby sa zdolávali. A keď to vedia Nemci a Češi a "nenitohoboha" aby to nepostavili aj Slováci ;-) Som patriot, nepomožem si ;-)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale jasné musí byť že je cielom nie je prekážku zdolávať ale zdolať.Lebo na SVK je pozoruhodný spôsob ako sa zdolávajú prekážky.Proste sa zdolávajú stále a ešte dlho budú zdolávať.
V časoch rabovania pána Váhu a Tatier som prestavoval kratučký valníček na odťah aut a za svet zbytočne som hovoril že jeden hriadel kardanu ktorý sa točí plnými motorovými otáčkami nemôže mať takmer 3m dĺžky v kuse.
To sa trebalo najprv popáliť,mesiac lietať kde to vyvážia aby sa zistilo že to nemôže byť,a treba urobiť hneď stredový domec a dva kardany.Proste tým chcem iba naznačiť,že sú veci ktoré stoja za uvažovanie,len ich domyslieť,a sú také ktoré treba zamietnuť okamžite a hladať iné riešenie.Tu vlastne u tohoto Tvojho niet problému vonkoncom žiadneho až na jednu "maličkosť" prevýšenie osí.Inak je to len prenos sily kardanom z bodu A do bodu B,nič viac,nič menej.Prevýšenie je jediný bod nad ktorým sa treba zamýšlať ako nad problémom ktorý treba riešiť.Nebyť toho,treba iba počítať,kresliť a dať vyrobiť a vyvážiť,resp prispôsobiť existujúce čo býva lacnejšie.
Osobne si myslím že dobrý "konštruktér" si tú vec obhliadne fyzicky a takmer na mieste čosi vylúči hneď,a nad niečím bude premýšlať ako nad aktuálnym riešením hodným prepočtu.Alebo mu postačí ceruzka a noviny na kraj ktorých si sem tam čosi načmára.Takého som zažil,staval utralaitové liedadielko v dome
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Práve som komunikoval s vývojovým oddelením automobilky a nejako sa po roku nabudili a začínajú pracovať nad niečim čo by bola opcia už vo výrobe. No keď si predstavím ten pluk ludí ktrých třeba živiť, obávam sa výslednej ceny. A jako ich poznám aj termínu. V každom prípade naďalej moja požadavka trvá. Potrebujem sa dostať na cenu +- 2000€
bona1
Príspevky: 177
Dátum registrácie: 06.09.2007 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bona1 »

Chalni pred par rokmi som pomahal montavat podobme veci,ale zvycajne klasicku hydrauliku na pto cez nohu som uz aj sam namontoval.Montovali sa aj skrutkove kompresory cez kardan, prikon uz nepametam.Casto krat sme boli obmedzeny s miestom na rame ,zvycajne sme sa snazily co najrovnobeznejsie umiestnit voci prevodovke,a potom sme len namerali dlzku kardanu.40cm na jednom metri neni vela,len treba davat aby unasace boli kolmo ,aby nehadzalo prirubou,lebo kryze dost namaha.Kardany sa robili v BA na mieru,cenovo asi 300\400eu.mozno teraz menej,mozno viac.Zo zaciatku pomahali chalani z ciech,uz nepoviem ktora firma,zajtra mozem zistit.Ale uz nerobim s Lkw.[/url][/u]
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

aby unasace boli kolmo

No aby tak neboli,to by si videl čo to urobí z dilatáciou
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Hydraulika je jednoduchá, to netřeba riešiť. Pohon kompresora cez kardan je tiež jednoduchý, lebo kardan ide rovno z PTO a kompresor nepotrebuje tak veľký výkon. Je to presne to PTO N221/10 n aktoré si predstavujem napojiť tú "moju věc"
Na tie diery sa nahodí kardan a oproti kompresor
[img]http://auto-dnevnik.com/tw_refs/7/6483/ ... 58c7e5.jpg[/img]
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Teraz riesim tiez podobnu dojnu sliepku. Konkretne hydrauliku. Mam jednu nadrz z 2x2 Zoll vyvodmy pre dve cerpadla 80L a 120L . Napojenie sacej hadice na 80L cerpadlo v norme, ale 120L cerpadlo by malo mat 2.5 Zoll , Ma vyznam srobenie z 2 na 2.5 Zoll smerom k cerpadlu , na vzdialenost cca 3 metre. Nadrz nad urovnou Cerpadla olej HVLP32 .
Poradte????
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Význam to nemá. 2-2,5" je dosť. Na čo to potrebuješ? Vyklápač? Výveva? Hydromotor?
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

120l cerpadlo je pre Ruku 50 m.t. rozhodol som sa pre 2 zoll konstantny priemer avsak po celej dlzke ramu inox ruru a iba pruzne spojky - cca 500mm sacej hadice k cerpadlu. 80l cerpadlo je pre hakovy natahovak . podvozok Scania takze ziadny priestor .
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

50 tm ruku? A kto Ti to bude montovať? Lebo to už potrebuje rám tak z 2t železa a to nie je sranda. Tam už by sa rentovalo variabilné čerpadlo ak s ním ruka vie komunikovať
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

50 tm ruku? A kto Ti to bude montovať? Lebo to už potrebuje rám tak z 2t železa a to nie je sranda. Tam už by sa rentovalo variabilné čerpadlo ak s ním ruka vie komunikovať
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

80l je pevne od Motora a120l variabilne od prevodovky. Montujem sam . Ram Bud sam vyrobym alebo kupujeme polotovary ako teraz . Teraz to je plochy plny Ram po celej dlzke a odpalky platne pre upnutie.... Rovnako aj Hydrauliku riadenu - LS ,kompletna Montaz vo vlastej rezii.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní