Závažný dopravný priestupok

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

"Experti" sa vyjadrili, že blikajúca zelená má tendenciu u vodičov zvyšovať pri prejazde križovatkou rýchlosť :41c2:
milkoTT
Príspevky: 439
Dátum registrácie: 13.03.2007 09:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milkoTT »

mhlavaty napísal:Stane sa na oranžovú často,dokonca bolo keď človek registruje ako naskakuje nad ním červená,ale pozriem zrkadlo a za mnou ešte min štyria prejdú na čistú červenú.Pokiaľ je zápcha a možem to dlhšie sledovať,na červenú sa jazdí bežne ako z príkazu.V NZ si z červenej urobila časť vodičov príkazovú značku,za pár minút by som tam vybral štátny rozpočet aká anarchia panuje aj pred radením pre semaforom.Z odbočenia doľava bežne BA voz pokračuje rovno a to ide rovno do dráhy auta z pravého prúdu ktorý je pre pokračovanie jazdy rovno presmerovaný do ľavého prúdu.Nikto nerieši
Pre BA je dané asi príkazom predbehnúť ľavým úplne volným prúdom kilometrový rad rovno.*Lebo on blbec z BA si myslí že tá kolóna aut v pravom prúde tam dovolenkuje.Tak ide volným úplne dopredu a niekomu sa tam narve tesne pod semaforom.Isté je,a na to upozorňujem že mi to neurobí lebo to do neho garamntovane narvem a má to dopredu prehrané.Ešte aj čas si "ušetrí" a moja rároha čosi na poistke prinesie na kuchyňu.
takych majstrov sveta dobre vyfackat za volantom aby sa naučili pekne zaradit do kolony tak ako ostatni. Ja to tiež netolerujem, a ked sa o to niekto snaži, tak mu to je aj potom razne vysvetlene.
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

Aj v Prešove je národný šport ísť na červenú. T.j. červená = ešte 4 autá v pohode prejdú.

Ináč aj blokovanie križovatky by som pekne pokutoval. Nie je normálne, aby kamióny vošli do križovatky, keď evidentne vidia, že neprejdú a potom všetci čakajú celý cyklus, lebo nemôžu prejsť. Toto by som teda pokutoval určite. Kvôli tomu sa tvoria zápchy nie len na blbých úsekoch, ale aj tam kde by nemuseli. Samozrejme, sa to netýka len kamiónov.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kolony by neboli kebyze 1--60 percnet soferov nespalo za volantom.
2--velmi dolezite aby v tom case kedy je naval aut kazdych 500 metrov stal fizel a pozeral,a kazdy kto urobi chybu ide nabok.

zazil som to po europe a v tedy je to fuk ci su semafory alebo radenie z pruhov do pruhov alebo svieti na tabuli znizenie rychlosti.ziadne kolony v tedy niesu.vsetko ide plynule.v holandsku a rakusku som videl ako dopravnu nehodu oplotili plachtou aby soferi zbytocne neocumavali situaciu a nevytvarali kolonu brzdenim na 40km/h.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

23. cestujem na SK , uz teraz mi je zle.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jaj z ch na sk to bude peklo.kto ma tahat z ch na sk cez munchen salzburg berte radsej dovolenky skor.od 12nastej 23.12 neodporucam cestovat.az po polnoci.minuly rok som siel z ch 17. decembra o 1 rano a pri linz som to chytil.totalne prepchata 3 prudovka.kolona dlha aspon 30km.trvalo to prebojovat sa k problemu a dovod jeden pako si to tahal 100fkou na tuaregu nemecke spz v lavom pruhu a zakazdym ak mu niekto zablikal aby sa uhol skocil na brzdy az na 40km/h.samozrejme cely narod to opakoval a po pravej strane skoro nik nepredbiehal.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven a čo tak cez Feldkirch? a potom na Insbruck.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ou este horsie.je tam spoplatneny tunel za 8.50 co pamatam kolony automaticky :41c2: mozem si len spievat-neda sa ujst pred kolonou neuteciem.moja prdel opusta svic na rok 2016 15 decembra. 20 musim byt spat koli jedne zakazke na 5 hodin a potom co najrychlejsie prec.kedysi boli dialnice ok ale odkedy pribrali romanov a bulgarov su cesty plnsie.a hlavne parkoviska kde su toalety.
goran333
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 29.10.2012 09:48
Zdieľať na Facebook

Re: Závažný dopravný priestupok

Príspevok od používateľa goran333 »

Fanter napísal:Dobrý deň prajem,
Chcem sa spýtať ako to funguje so závažnými dopravnými priestupkami. Konkrétne stalo sa mi dnes, že som išiel cez oranžovú, polícia mi tvrdila že celé auto už nestihlo prejsť cez oranžovú, čo mi dôjdu takéto dotahovacky až vtipne, keď môžem povedať s čistým svedomím že jazdím normálne. Ok dali mi pokutu s tým že je to už závažný dopravný priestupok, ak spravím ešte 2 take počas 12 mesiacov, budem vyslaný na preskúšanie. Vzhľadom na to že sa do toho radia veci ktoré môže každý z nás porušiť (samozrejme nebavme sa o alkohole) ale toto ako som mal ja dnes, tak ako to prebieha ? Keď sa nechám preskúšať, prejdem psychologickým testom tak mi ho hneď vrátia ?
Ďalšia vec čo ma zaujímala ako to vedia či som spravil 2-3-4 takéto priestupky ? Vypísal mi klasicky pokutové bloky na 100 EUR, taktiež policajt videl že môj "prehrešok" nie je nejaká arogantná jazda a podobne mi povedal že nie je si istý či sa to maže po 12 mesiacoch od priestupku, alebo kalendárny rok. Úprimne, peniaze ešte Ok, ale serie ma že mám ten "bod" v Bratislave počas premávky človek tých "závažných" dopravných priestupkov kde je aj prejazd cez plnú čiaru napríklad, môže za rok urobiť bezproblemov 3, dôjde mi to dosť choré. Ja ich nerobím z recesie, nemám 20, ale tato istá situácia sa môže kľudne zopakovat. A to si dávam pozor aj keď tu bude nejaký intelektuál komentovať že si mám na červenú davat pozor, tak toto su bežne situácie ktoré sa počas roka môžu stať každému.
Preskusanie, psychotesty a ides si po vodičák.

To kolko a za ake obdobie vedia tak, že všetky pokuty sa nahadzujú do systému a teraz, ked už majú počítače v autách tak si vedia pozriet tvoju kartu vodiča.

Nezmaže sa to nikdy z karty, ale ráta sa to tak, že v priebehu 365 dní ak máš 3závaznňné (t.j. Prakticky kazdý priestupok kde ti dajú viac ako 50€ pokutu) tak ides na preskusanie. Napriklad 1.1.2017 mas prvý. 1.2.2017 dostanes dalsiu tak je to este v pohode, ale ak dostanes 30.12.2017 tretiu takuto tak ides na to .

Bohuzial treba to poriadne sledovat okolo seba a neponahlat a nepchat sa za kazdu cestu do krizovatky. Mna osobne nasiera ked mi naskoci zelena a nemozem ist lebo krizovatka je plna aut co sa za kazdu cenu narvu dovnutra aby usetrili 3minuty svojho casu....
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Keďže jazdím už vyše rok v Dánsku, tak môžem s čistým svedomím prehlásiť, že za 1 rok som nezažil toľko arogancie v Dánsku, ako na ceste z NR do NZ, čo je asi 38km a to nerátam ešte cestu späť... Veľmi smutné. A že prečo je toľko smrteľných nehôd a aj to väčšinou grázel, čo ju spôsobil, prežije.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale čo je zaujímavé tak napríklad v Turecku , kde je ovela väčší chaos majú menej smrťákov. No a zábery čínskej dopravy sú už všeobecne známe. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Slovo policajta nemá väčšiu váhu
Hoci sa často vyskytujú informácie, že slovo policajta má väčšiu váhu než slovo vodiča. Nie, nemá. I keď slovenské zákony predpokladajú, že policajt hovorí pravdu, je jasné, že to nie je pravidlo. V správnom konaní slovo policajta nestačí, dokonca ani dvoch či troch. Prípustný je len vecný dôkaz, čiže fotografia alebo video záznam.


Potvrdzuje to aj jeden z mnohých rozsudkov Najvyššieho súdu SR, ktoré sa týkali rozhodnutí správnych orgánov. Hoci tieto rozsudky sú záväzné len pre konkrétne prípady, súdy na ne zvyknú prihliadať, nakoľko ide o relevantný výklad právnych predpisov a ich aplikácie v praxi.


Slovo policajta proti slovu vodiča: Kto má pravdu?
V prípade nespravodlivého obvinenia zo spáchania priestupku často stojí výpoveď policajta proti výpovedi vodiča. Ktorá z nich má väčšiu váhu?
Najvyšší súd SR vo viacerých rozsudkoch zdôraznil, že povinnosťou správneho orgánu je zistiť všetky právne rozhodné skutočnosti bez ohľadu na to, v koho prospech svedčia. „Stav veci sa musí zistiť presne, čo znamená, že musí zodpovedať reálnej skutočnosti. Zistenie úplného a presného stavu veci je základným predpokladom zákonnosti a správnosti rozhodnutia správneho orgánu,“ uvádza Najvyšší súd SR (3 Sžo 133/2010).

Možno postačí už prvostupňový správny orgán upozorniť na jedno z rozhodnutí Najvyššieho súdu SR (8 Sžo 6/2008), v ktorom sudcovia konštatujú, že aj výpoveď policajta môže byť subjektívna a teda spochybniteľná: „Realizácia zásady prezumpcie neviny znamená, že správny orgán je povinný dokázať vinu obvineného z priestupku a ak sú o nej pochybnosti, musí rozhodnúť v prospech vinníka.“ Toto vyjadrenie je jednoznačné. Žiadne „môže“ ani „mal by“ rozhodnúť v prospech vinníka, Najvyšší súd hovorí jasne: „musí“.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

To je síce pekné, aj mi chvíľu bolo dobre na duši že sa človek dovolá spravodlivosti, ale vieme ako sa hovorí - šedivá je teória, košatý je strom života.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných